Όλα όσα πρέπει να ξέρετε!

Ακολουθήστε μας στο Google news

ΚΥΠΡΙΟΙ-ΞΕΝΟΙ

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 2024

Ολοι οι σκόρερ (2023/24)

Γκολ ανά... δεκάδα (2023/24)

Ο αριθμός των ματς (2023/24)

Tα σερί των ομάδων (2023/24)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Β' ΓΥΡΟΥ (2023/24)

Τα στατιστικά των ποδοσφαιριστών

Η βαθμολογία των πλέι οφ (2023/24)

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΤΟΥ ΜΗΝΑ (2023/24)

Το rotation των προπονητών (2023/24)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ... ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ (2023/24)

Τα πέναλτι του πρωταθλήματος (2023/24)

Η ανατομία των αποτελεσμάτων (2023/24)

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ εντός και εκτός! (2023/24)

Ο απολογισμός των προπονητών (2023/24)

NTOΠΙΕΤΕΣ: Τα... ΔΙΜΠΑΛΑ της σεζόν (2023/24)

Διαιτησία: Κίτρινες, κόκκινες, πέναλτι... (2023/24)

Οι επιλογές των προπονητών (2023/24)

Τα... κυπριακά γκολ του πρωταθλήματος

Οι διαφορές σε α'-β' γύρο και πλέι οφ (2023/24)

Tα αυτογκόλ του πρωταθλήματος (2023/24)

Οι ανατροπές του πρωταθλήματος (2023/24)

2023/24: Όλοι οι αγώνες πρωταθλήματος με ένα κλικ! (ΒΙΝΤΕΟ)

Η διαχείριση του προβαδίσματος και η... ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ (2023/24)

EΔΡΕΣ - Τα αποτελέσματα των ομάδων ανά... γήπεδο (2023/24)

CLEAN SHEETS: Όταν οι... ΚΕΡΒΕΡΟΙ κατεβάζουν τα ρολά (2023/24)

Η αριθμομηχανή του Themasports - Η αλήθεια των αριθμών (2023/24)

ΑΠΟΒΟΛΕΣ: Ποιοι πήραν την άγουσα για τα αποδυτήρια (2023/24)

Η εξέλιξη της βαθμολογίας του πρωταθλήματος α' κατηγορίας (2023/24)

Νίκες-ισοπαλίες-ήττες - ΟΛΑ Τα ζευγάρια και τα αποτελέσματα (2023/24)

Οι... ΧΡΥΣΕΣ αλλαγές των προπονητών - Τα γκολ που έδωσαν νίκες (2023/24)

ΟΛΟΙ οι ποδοσφαιριστές που αγωνίστηκαν στο κυπριακό πρωτάθλημα (2023/24)

Η... ΑΚΤΙΝΟΓΡΑΦΙΑ των γκολ - Ο δρόμος των 14 ομάδων προς τα δίκτυα (2023/24)

ΑΠΟΛΟΓΙΣΜΟΣ ΜΕΤΑΓΡΑΦΩΝ 2023/24

ΚΥΠΡΙΟΙ και ΞΕΝΟΙ διαιτητές... ΣΦΥΡΙΞΑΝ και μοίρασαν κάρτες και πέναλτι (2023/24) 

Οι παρεμβάσεις του VAR -  Πόσα γκολ ΑΚΥΡΩΘΗΚΑΝ, οι υποδείξεις πέναλτι και οι ΑΠΟΒΟΛΕΣ! (2023/24)

Το πανόραμα των μικρών κατηγοριών (2023/24)
Β' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ: Το πανόραμα του πρωταθλήματος (2023/24)
Γ' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ: Το πανόραμα του πρωταθλήματος (2023/24)
ΕΠΙΛΕΚΤΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ: Το πανόραμα του πρωταθλήματος (2023/24)

Η ΠΟΡΕΙΑ ΤΩΝ ΟΜΑΔΩΝ ΣΤΗ ΣΕΖΟΝ 2023/24

ΡΟΣΤΕΡ: Οι ηλικίες των ποδοσφαιριστών των ομάδων (2023/24)

ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ:
-
-
ΠΡΩΤΗ ΗΤΤΑ
-
-
Πότε «τελειώνει» το πρωτάθλημα
-
-
-
Όταν οι ομάδες... ανεβαίνουν γκρουπ
-
-
-
Οι γηραιότεροι σκόρερ της κατηγορίας και οι πιο ηλικιωμένοι
-
-
-
Πρωταθλητές... ΠΑΣΧΑ - Ποιοι έκαναν Ανάσταση στην κορυφή!
-
-
-
-

1η αγωνιστική:
Παρασκευή 18 Αυγούστου
Πάφος-Καρμιώτισσα 3-0 (Ζάιρο 36', Ντράγκομιρ 60', Τουμάσι 87')
Σάββατο 19 Αυγούστου
Ανόρθωση-Εθνικός 3-1 (Γκερέρο 62', Kαστέλ 65', 85'/Πεχλιβάνης 89')
Απόλλωνας-Οθέλλος 1-1 (Σανγκάλ 18'/Χριστοδούλου 35')
Κυριακή 20 Αυγούστου
ΑΕΖ-ΑΠΟΕΛ 0-2 (Μαρκίνιος 50', 90'+7')
Δευτέρα 21 Αυγούστου
Ομόνοια-Νέα Σαλαμίνα 4-0 (Λέουκο 20' αυτ., Κακουλλής 74', 80', Ντάτκοβιτς 78' αυτ.)
Δόξα-ΑΕΛ 0-1 (Moρσάι 8')
Άρης-ΑΕΚ 2-0 (Μοντνόρ 30', Σπόλιαριτς 88')

Το πανόραμα της 1ης αγωνιστικής (ΒΙΝΤΕΟ)

2η αγωνιστική:
Σάββατο, 26 Αυγούστου
Καρμιώτισσα-Ομόνοια 3-3 (Σουκ 45'+, Ρόσι 75', Λουκίλι 90'+4' / Σιπριάνο 2', Κακουλλής 58', 63')
Οθέλλος-Ανόρθωση 0-2 (Γκερέρο 19' πεν., Φερέιρα 88')
Κυριακή, 27 Αυγούστου
Νέα Σαλαμίνα-Απόλλωνας 1-1 (Παπαγεωργίου 68'/Γιούρτσεβιτς 45'+4')
ΑΕΛ-ΑΕΖ 4-3 (Ανδρέου 45'+2', Xέντι 52', Σρνιτς 72', Παπαφώτης 88'/Κάστρο 10', Σλόγκαρ 15', Σιφνέος 80' πεν.)
Δευτέρα, 28 Αυγούστου
Άρης-Δόξα 2-1 (Σουμάνσκι 58', Γκομίς 85' πεν./ Μπρόρσον 65' αυτ.)
ΑΕΚ-Εθνικός 5-5 (Σολ 16', 27' πεν., 45', 73', Tρισκόφσκι 30' / Μ.Ηλία 4' πεν., 7', 45', Λίπσκι 21', 86')
ΑΠΟΕΛ – Πάφος F.C. ΑΝΑΒΟΛΗ
Τετάρτη, 27.09.2023
ΑΠΟΕΛ – Πάφος 1-0 (Γουίλσον 81')

Το πανόραμα της 2ης αγωνιστικής (ΒΙΝΤΕΟ)

3η αγωνιστική
Παρασκευή, 1η Σεπτεμβρίου
Ανόρθωση-Νέα Σαλαμίνα 2-2 (Tσίκο 45'+, Γκερέρο 50'/Κατσιάρης 52', Μιγκελίτο 103')
Σάββατο, 2 Σεπτεμβρίου
Δόξα-ΑΕΚ 0-2 (Πονς 22', Φαράζ 64')
Εθνικός-Οθέλλος 1-1 (Μ.Ηλία 1'/Μαμαντού 63')
Πάφος-ΑΕΛ 3-1 (Μπότσκαϊ 51', Ζάιρο 72', Ναμ 89'/ Xέντι 35')
Κυριακή, 3 Σεπτεμβρίου
Ομόνοια – ΑΠΟΕΛ 2-1 (Κακουλλής 12', Σίμιτς 38'/Εφραίμ 44')
ΑΕΖ-Άρης 0-5 (Μπαμπικα 21', Στεπίνσκι 31', Σπολιαριτς 41', Σουμάνσκι 75', Μοντνόρ 89')
Απόλλωνας-Καρμιώτισσα 1-0 (Βαλμπουενά 12')

Το πανόραμα της 3ης αγωνιστικής (ΒΙΝΤΕΟ)

4η αγωνιστική:
Σάββατο 16.09.2023
ΑΕΚ - Οθέλλος Αθηαίνου 3-2 (Σολ 11′, 45'+5', Τρισκόφσκι 38′ / Γκαρσία 26′ αυτ., Σανγκαρέ 59′)
Δόξα-ΑΕΖ 1-3 (Ασάντε 60′ / Χατζηβασίλης 19′, Σιφνέος 37′, Κάστρο 88′)
ΑΕΛ - Ομόνοια 0-0
Κυριακή 17.09.2023
Καρμιώτισσα Πολεμιδιών - Ανόρθωση 1-3 (Κατσαντώνης 77'/Φερέρ 21', Γκερέρο 53', Καστέλ 90'+)
Άρης - Πάφος FC 1-1 (Μπένγκτσον 60'/Nτράγκομιρ 66')
ΑΠΟΕΛ - Απόλλωνας 1-1 (Πέτροβιτς 31'/Νταρίκουα 45'+4')
Δευτέρα 18.09.2023
Νέα Σαλαμίνα - Εθνικός Άχνας ΑΝΑΒΟΛΗ
Τετάρτη 25.10.2023
Νέα Σαλαμίνα-Εθνικός 4-0 (Nτιακιτέ 20', Ντουρμισάι 40', Ντορεγκαράι 83', 89' πεν.)

Το πανόραμα της 4ης αγωνιστικής (ΒΙΝΤΕΟ)

5η αγωνιστική:
Παρασκευή 22.09.2023
ΑΕΖ–ΑΕΚ 3-1 (Ρέινολντς 16', Ντιγκινί 58'/Ντίμερς 28', Χατζηβασίλης 90'+2')
Σάββατο 23.09.2023
Πάφος-Δόξα (Μπρούνο 18', 23', Τάνκοβιτς 22', Ζάιρο 52'πεν.)
Εθνικός-Καρμιώτισσα (Μ.Ηλία 27', Ιριόντο 46', Πεχλιβάνης 85')
Ανόρθωση–ΑΠΟΕΛ 1-1 (Φερέιρα 45'+/Κβιλιτάια 21' πεν.)
Κυριακή 24.09.2023
Απόλλωνας-ΑΕΛ 2-0 (Γιούρσεβιτς 63', Μάρκες 73')
Οθέλλος-Νέα Σαλαμίνα 2-3 (Ναρντίνι 24', Γιάνσεν 80' / Ντάτκοβιτς 4', Ντιακιτέ 45'+5', Ντορεγκαράι 90' πεν.)
Δευτέρα 25.09.2023
5η αγωνιστική:Ομόνοια-Άρης 2-2 (Σεμέδο 32', 90'+1'/Στεπίνκσι 38', 72')

Το πανόραμα της 5ης αγωνιστικής (ΒΙΝΤΕΟ)

6η αγωνιστική
Σάββατο 30.09.2023
ΑΕΚ-Νέα Σαλαμίνα 1-1 (Ντίμερς 4'/Ντιακιτέ 30')
Άρης-Απόλλωνας 0-1 (Κοστάκε 10')
Καρμιώτισσα-Οθέλλος 0-0
Κυριακή 01.10.2023
Δόξα-Ομόνοια 1-3 (Σαντίκ 26’ πεν./ Σεμέδο 80′, Ανσαριφάρντ 85′ πεν., Λοϊζου 90'+8′)
ΑΕΛ-Ανόρθωση 1-3 (Μόρσεϊ 52′/ Γκερέρο 24′ πεν., Καστέλ 26′, Τιουνέ 90+8′ )
Δευτέρα 02.10.2023
ΑΕΖ-Πάφος 1-4 (Κάστρο 45'/Βαλακάρι 9', Τάνκοβιτς 34', Ζάιρο 43', Νταβό 83')
ΑΠΟΕΛ-Εθνικός 5-1 (Μαρκίνιος 23' πεν., Γαβριήλ 28', Ντονγκαλά 50', Τσεμπάκ 70', Γέφτε 82'/Ντράζιτς 26')

Το πανόραμα της 6ης αγωνιστικής (ΒΙΝΤΕΟ)

7η αγωνιστική
Παρασκευή 06.10.2023
Νέα Σαλαμίνα-Καρμιώτισσα 2-0 (Μπεχαράνο 52', Ντορεγκαράι 71')
Σάββατο 07.10.2023
Πάφος–ΑΕΚ 0-0
Ομόνοια-ΑΕΖ 3-3 (Κακουλλής 18', Σεμέδο 48', Αλιούμ 88'/ Κάστρο 9', Σλόγκαρ 64', Σάντος 84')
Οθέλλος-ΑΠΟΕΛ 0-1 (Ντονγκαλά 52')
Κυριακή 08.10.2023
Απόλλωνας-Δόξα 4-0 (Εκπολό 5', Μάρκες 71', 81', 89')
Ανόρθωση–Άρης 2-3 (Τσίκο 42', Τζούλιου 64'/ Γκομίς 8', Μαγιαμπέλα 12', Φερέρ 67' αυτ. )
Εθνικός–ΑΕΛ 1-0 (Καμπρέρα 45')

Το πανόραμα της 7ης αγωνιστικής (ΒΙΝΤΕΟ)

8η αγωνιστική
Σάββατο 21.10.2023
Άρης-Εθνικός 2-0 (Μοντνόρ 4', Στρούσκι 26')
ΑΠΟΕΛ-Νέα Σαλαμίνα 1-0 (Βιγιαφάνιες 41')
ΑΕΚ-Καρμιώτισσα 5-0 (Σολ 17' πεν., 19', 60', Ντίμερς 75', Γκιούρτσο 88')
Κυριακή 22.10.2023
Δόξα-Ανόρθωση 0-2 (Τσίκο 10', Γκασάμα 20')
ΑΕΖ-Απόλλωνας 0-5 (Βαλμπουενά 3', Mάρκες 46', Πέρετζ 76' πεν., 90'+4', Ρουίζ αυτ.90'+5')
ΑΕΛ-Οθέλλος 2-1 (Μακρής 10', Μεντόζα 86'/Ναρντίνι 70')
Δευτέρα 23.10.2024
Πάφος-Ομόνοια 0-2 (Μπεζούς 12' πεν., Σεμέδο 16')

Το πανόραμα της 8ης αγωνιστικής (ΒΙΝΤΕΟ)

9η αγωνιστική
Σάββατο 28.10.2023
Εθνικός-Δόξα 2-0 (Μ.Ηλία 14' πεν., 88')
Νέα Σαλαμίνα-ΑΕΛ 2-1 (Κονέ 4', Ντορεγκαράι 77'/ Τζάλμα 49')
Καρμιώτισσα-ΑΠΟΕΛ 1-2 (Σουκ 90'+8' πεν./Ντονγκαλά 24', Κβιλιτάια 65')
Κυριακή 29.10.2023
Ομόνοια–ΑΕΚ 0-0
Απόλλωνας-Πάφος 0-3 (Τάνκοβιτς 20' πεν., Ζάιρο 45'+, 60')
Ανόρθωση-ΑΕΖ 1-1 (Φερέιρα 50' πεν./Ντελμίρο 87')
Δευτέρα 30.10.2023
Οθέλλος-Άρης 0-1 (Καζού 32')

Το πανόραμα της 9ης αγωνιστικής (ΒΙΝΤΕΟ)

10η αγωνιστική
Παρασκευή 03.11.2023
ΑΕΖ-Εθνικός 1-1 (Ντιγκινί 52'/Καμπρέρα 54')
Σάββατο 04.11.2023
Δόξα-Οθέλλος 0-2 (Ποπέσκου 67', Μπραμπίγια 90')
Άρης-Νέα Σαλαμίνα 2-1 (Γκομίς 67', 90'/Ντορεγκαράι 54')
Ομόνοια-Απόλλωνας 2-0 (Λοΐζου 1', Σεμέδο 64')
Κυριακή 05.11.2023
ΑΕΚ-ΑΠΟΕΛ 0-3 (Τσεμπάκ 27', Μαρκίνιος 48', Γκαρσία 62' αυτ.)
Πάφος-Ανόρθωση 1-0 (Τάνκοβιτς 1')
ΑΕΛ-Καρμιώτισσα 2-1 (Μαλόνε αυτ. 28', Φιλίποβιτς 42'/Ντούμπια 88')

Το πανόραμα της 10ης αγωνιστικής (ΒΙΝΤΕΟ)

11ης αγωνιστική:
Παρασκευή 10/11/2023
Ανόρθωση-Ομόνοια 2-0 (Καστέλ 65', Κορέια 90')
Σάββατο 11/11/2023
Νέα Σαλαμίνα-Δόξα 2-0 (Ντιακιτέ 68', Ντορεγκαράι 78' πεν.)
ΑΠΟΕΛ-ΑΕΛ 1-0 (Βιτάλ 40')
Εθνικός-Πάφος 1-4 (M.Ηλία 11' πεν./ Βαλακάρι 31' πεν., Ζάιρο 45'+, 63', Νταβό 90'+)
Κυριακή 12/11/2023
Οθέλλος-ΑΕΖ 2-1 (Ποπέσκου 63', 89'/ Κάστρο 27' πεν.)
Απόλλωνας-ΑΕΚ 0-1 (Σολ 40')
Καρμιώτισσα-Άρης 4-1 (Ρόσι 64', Κατσαντώνη 79', Τσουκαλάς 88', Φουρ 90'+2'/Μπένγκτσον 69')

Το πανόραμα της 11ης αγωνιστικής (ΒΙΝΤΕΟ)

 

12η αγωνιστική
Σάββατο 25.11.2023
Άρης-ΑΠΟΕΛ 1-0 (Σουμάνσκι 74')
Πάφος-Οθέλλος 3-0 (Ζάιρο 51', Τουμάσι 68', Ντράγκομιρ 77')
Κυριακή 26.11.2023
ΑΕΖ-Νέα Σαλαμίνα 2-2 (Ντιγκινί 14' πεν., Σεργίου 90'+αυτ./Κατσιαρής 21', Ντουρμισάι 54')
Oμόνοια-Εθνικός 4-1 (Λοΐζου 23', Σεμέδο 41', Παναγιώτου 70', Καρίμ 75'/Πεχλιβάνης 13')
Απόλλωνας-Ανόρθωση 0-1 (Γκασάμα 85')
Δευτέρα 27.11.2023
ΑΕΚ-ΑΕΛ 3-0 (Γκαρσία 6', Τόνγκια 55', Λόπες 87')
Δόξα-Καρμιώτισσα 2-2 (Βελκόφσκι 17', Τρούγιτς 22' / Φουρ 8' πεν., Β.Κυριάκου 37' αυτ.)

Το πανόραμα της 12ης αγωνιστικής (ΒΙΝΤΕΟ)

13η αγωνιστική:
Παρασκευή 01.12.2023
Οθέλλος-Ομόνοια 1-2 (Ποπέσκου 37'/Κούσουλος 45'+, Αλιούμ 59')
Σάββατο 02.12.2023
Ανόρθωση– ΑΕΚ 0-0
Εθνικός-Απόλλωνας 2-2 (Καμρπέρα 36', Λίπσκι 58' / Kρέμντσικ 4', 90')
Κυριακή 03.12.2023
Καρμιώτισσα-ΑΕΖ 1-1 (Κατσαντώνης 34'/Χατζηβασίλης 56')
ΑΠΟΕΛ-Δόξα 5-0 (Κρέσπο 16', Βιγιαφάνιες 56', Δώνης 70', 77', Kβιλιτάια 90'+)
Νέα Σαλαμίνα-Πάφος 0-2 (Τάνκοβιτς 58', Ζάιρο 81')
Δευτέρα 04.12.2023
ΑΕΛ-Άρης 0-4 (Κακόριν 39', 66' Μαγιαμπέλα 45'+, Νίκολιτς 88')

Το πανόραμα της 13ης αγωνιστική (ΒΙΝΤΕΟ)

 

14η αγωνιστική:
Παρασκευή 08.12.2023
Οθέλλος-Απόλλωνας 0-3 (Βαλμπουενά 37', 50' πεν., Aμπντουραχίμι 76')
Σάββατο 09.12.2023
ΑΕΚ-Άρης 2-1 (Σολ 57' πεν., Καζού 75' αυτ./Ουρόσεβιτς 6')
ΑΕΛ-Δόξα 2-0 (Τζάλμα 34', Παπαφώτης 65')
ΑΠΟΕΛ-ΑΕΖ 3-1 (Βιγιαφάνιες 38', Μαρκίνιος 67', Ντάλσιο 90'+1'/Κ.Αντωνίου 44')
Κυριακή 10.12.2023
Εθνικός-Ανόρθωση 0-1 (Γκασάμα 87')
Καρμιώτισσα-Πάφος 2-1 (Κατσαντώνης 19', 32'/Τουμάσι 90'+)
Νέα Σαλαμίνα-Ομόνοια 0-2 (Σεμέδο 48', Κούσουλος 68')

Το πανόραμα της 14ης αγωνιστικής (ΒΙΝΤΕΟ)


15η αγωνιστική
Σάββατο 16.12.2023
Ομόνοια-Καρμιώτισσα 2-1 (Μπεζούς 20', Κακουλλής 58' πεν./Κατσαντώνης 38')
Εθνικός–ΑΕΚ 0-3 (Πονς 12', Τρισκόφσκι 90', Λόπες 90'+)
Ανόρθωση-Οθέλλος 2-1 (Τσίκο 54', Καστέλ 61'/Ουεσλάτι 34')
Κυριακή 17.12.2023
ΑΕΖ–ΑΕΛ 1-4 (Χατζηβασίλης 40'/Κα 30', Μακρής 32', 64', Ανδρέου 90'+)
Πάφος–ΑΠΟΕΛ 0-1 (Τσεμπάκ 54')
Απόλλωνας-Νέα Σαλαμίνα 0-2 (Ντουρμισάι 18', Νάρσινγκ 32')
Δευτέρα 18.12.2023
Δόξα–Άρης 2-0 (Ασάντε 34', Γκομίς 45'+αυτ.)

 Το πανόραμα της 15ης αγωνιστικής (ΒΙΝΤΕΟ)

16η αγωνιστική:
Άρης-ΑΕΖ 1-0 (Γκομίς 43')
Οθέλλος-Εθνικός 1-1 (Καστάνας 45'+3'/Ντε Ιριόντο 21')
ΑΕΚ-Δόξα 2-1 (Γκάμα 60', Τρισκόφσκι 82'/Ναμπί 10' πεν.)
ΑΕΛ-Πάφος 1-2 (Γερολέμου 46'/Ναμ 15', Τάνκοβιτς 81')
ΑΠΟΕΛ-Ομόνοια 3-0 (Μαρκίνιος 45'+, Γαβριήλ 83', Τσεμπάκ 90')
Νέα Σαλαμίνα-Ανόρθωση 0-3 (Καστέλ 3', Γκασάμα 53', Φερέιρα 81')
Καρμιώτισσα-Απόλλωνας 3-4 (Ντούμπια 39', 84'πεν., Ρόσι 87' / Αμπντουραχίμι 3', Μάρκες 37', Μαλεκκίδης 75', Πέρετς 90'+6')

Το πανόραμα της 16ης αγωνιστικής (ΒΙΝΤΕΟ)

17η αγωνιστική:
Οθέλλος-ΑΕΚ 0-0
Πάφος-Άρης 1-0 (Ντράγκομιρ 90'+5')
ΑΕΖ-Δόξα 1-1 (Σλόγκαρ 41'/Ασάντε 69')
Ανόρθωση-Καρμιώτισσα 1-0 (Γκασάμα 14')
Ομόνοια-ΑΕΛ 3-1 (Κούσουλος 26', Λοΐζου 39', 47'/Μεντόγεβιτς 89')
Απόλλωνας-ΑΠΟΕΛ 2-2 (Κολ 32', Εκπολό 36'/Μαρκίνιος 47', Κβιλιτάια 90'+5')
Εθνικός-Νέα Σαλαμίνα 2-3 (Ντε Ιριόντο 45', Γκόμες 61'/Ντουρμισάι 5', 29', 55')

Το πανόραμα της 17ης αγωνιστικής (ΒΙΝΤΕΟ)

18η αγωνιστική:
Σάββατο, 6 Ιανουαρίου
ΑΠΟΕΛ-Ανόρθωση 1-0 (Τομανέ 89')
ΑΕΛ-Απόλλωνας 1-3 (Φραντζής 44' /Μαλεκκίδης 11', Μάρκες 45'+, Βαλμπουενά 48')
Κυριακή, 7 Ιανουαρίου
Νέα Σαλαμίνα-Οθέλλος 3-2 (Μιγκελίτο 24', Φράγκος76', 83'/Ουεσλάτι 63', Ντούρις 81')
Καρμιώτισσα-Εθνικός 1-1 (Θεοδώρου 80' πεν./Καμπέρα 67' πεν.)
Άρης-Ομόνοια 2-0 (Καζού 29', Κακόριν 45'+3')
Δευτέρα, 8 Ιανουαρίου
ΑΕΚ-ΑΕΖ 2-0 (Λόπες 32', Σολ 64')
Δόξα-Πάφος 1-0 (Βελκόφσκι 67')

 Το πανόραμα της 18ης αγωνιστικής (ΒΙΝΤΕΟ)

19η αγωνιστική
Παρασκευή, 12 Ιανουαρίου
Εθνικός-ΑΠΟΕΛ 2-1 (Καμπρέρα 50', 56'/Toμανέ 60')
Νέα Σαλαμίνα-ΑΕΚ 0-1 (Σάντος 83')
Σάββατο, 13 Ιανουαρίου
Οθέλλος-Καρμιώτισσα 0-3 (Τσουκαλάς 7', Ντούμπια 24', Ρόσι 38')
Ομόνοια-Δόξα 5-1 (Λοΐζου 7', Μπεζούς 15', Κούσουλος 17', Κακουλλής 40' πεν., Σίμιτς 69'/Μάθιους 45'+αυτ.)
Ανόρθωση-ΑΕΛ 1-0 (Γκασάμα 53')
Κυριακή, 14 Ιανουαρίου
Πάφος-ΑΕΖ 4-0 (Βαλακάρι 21', Τάνκοβιτς 58', Νταλίνια 73', Μπρούνο 90'+)
Απόλλωνας-Άρης 0-1 (Μοντνόρ 17')

Το πανόραμα της 19ης αγωνιστικής (ΒΙΝΤΕΟ)

20ή αγωνιστική
Σάββατο, 20 Ιανουαρίου
Δόξα-Απόλλωνας 0-3 (Μαλεκκίδης 17', Βαλμπουενά 45', Μπανγκένγκα 48')
ΑΕΛ-Εθνικός 1-1 (Μακρής 24' πεν./Σπιρόφσκι 32')
Κυριακή, 21 Ιανουαρίου
ΑΠΟΕΛ-Οθέλλος 6-0 (Βιγιαφάνιες 5', Σατσιάς 20', Ναρντίνι 26' αυτ., Nτβάλι 36', Γουίλσον 47', Γέφτε 90')
Καρμιώτισσα-Νέα Σαλαμίνα 0-1 (Μιγκελίτο 68')
ΑΕΖ-Ομόνοια 0-0
Δευτέρα, 22 Ιανουαρίου
Άρης-Ανόρθωση 2-1 (Μπένγκτσον 41', Σαβό 75'/ Γκασάμα 69')
ΑΕΚ-Πάφος 1-0 (Φαράζ 85')

Το πανόραμα της 20ής αγωνιστικής (ΒΙΝΤΕΟ)



21η αγωνιστική
Παρασκευή, 26 Ιανουαρίου
Νέα Σαλαμίνα-ΑΠΟΕΛ 0-4 (Ντονγκαλά 33', Κβιλιτάια 36', Ντβάλι 51', Mαρκίνιος 74')
Καρμιώτισσα-ΑΕΚ 1-3 (Θεοδώρου 45'+/Λόπες 32', Φαράζ 52', Τρισκόφσκι 88')
Σάββατο, 27 Ιανουαρίου
Ομόνοια-Πάφος 1-2 (Μπέζους 28'/Βαλακάρι 14', Tάνκοβιτς 87')
Ανόρθωση-Δόξα 0-2 (Τρούγιτς 19', Ασάντε 90'+)
Απόλλωνας-ΑΕΖ 0-0
Κυριακή, 28 Ιανουαρίου
Οθέλλος – ΑΕΛ ANABΟΛΗ
Εθνικός-Άρης 2-6 (Μεσκίντα 71', Ντε Ιριόντο 79'/Μπένγκτσον 3', Γκομίς 29' πεν., Μοντνόρ 54', Σεμέδο 69', Σπόλιαριτς 85' πεν., Σάβο 89')

Το πανόραμα της 21ης αγωνιστικής (ΒΙΝΤΕΟ)

 

22η αγωνιστική
Τρίτη, 30 Ιανουαρίου
ΑΕΖ – Ανόρθωση ΑΝΑΒΟΛΗ
Τετάρτη, 31 Ιανουαρίου
ΑΕΚ-Ομόνοια 2-1 (Λέδες 45'+', Σολ 70'/Φράνσον 3')
Πάφος-Απόλλωνας 1-1 (Ρους 90'/Μάρκες 28')
Άρης-Οθέλλος 4-0 (Σάβο 63', 80', 90'+5' πεν., Σπόλιαριτς 90'+1/)
Πέμπτη, 1η Φεβρουαρίου
ΑΠΟΕΛ-Καρμιώτισσα 4-1 (Ντάλσιο 34', 54΄, Σατσιάς 49', Koσταντίνοφ 71'/Κατσαντώνης 37')
Δόξα-Εθνικός 0-2 (Ριστέφσκι 12', Καμπρέρα 24')
ΑΕΛ-Νέα Σαλαμίνα 3-1 (Μεντόγεβιτς 12', Μίντσεφ 13', 23'/Φερνάντες 15')
Τετάρτη, 21 Φεβρουαρίου
ΑΕΖ – Ανόρθωση(Τσίκο 18', Καστέλ 42' πεν.)

Το πανόραμα της 22ης αγωνιστικής (ΒΙΝΤΕΟ)

23η αγωνιστική
Κυριακή, 4 Φεβρουαρίου
Ανόρθωση-Πάφος 2-2 (Γκασάμα 2', Καστέλ 90'+5' πεν./Ζάιρο 35', 76')
Απόλλωνας-Ομόνοια 1-2 (Σαγκάλ 86'/Λέζιακς 6', Σιπριάνο 90'+5')
Δευτέρα, 5 Φεβρουαρίου
ΑΠΟΕΛ-ΑΕΚ 2-2 (Ντβάλι 4', Mιλίτσεβιτς 82' αυτ./Τρισκόφσκι 77', Σάντσες 86')
Εθνικός-ΑΕΖ 4-1 (Ριστέφσκι 6', Μπίκερ΄28', 55', Μ.Ηλία 76'/Κάστρο 23')
Οθέλλος – Δόξα 0-0
Τρίτη, 6 Φεβρουαρίου
Νέα Σαλαμίνα-Άρης 0-3 (Μοντνόρ 55', Σάβο 60', Μπράουν 85')
Καρμιώτισσα-ΑΕΛ 1-3 (Θεοδώρου 38' πεν./Χριστοφόρου 5' αυτ.,Μεντόγεβιτς 43', Κα 90'+4')

Το πανόραμα της 23ης αγωνιστικής (ΒΙΝΤΕΟ)

24η αγωνιστική
Παρασκευή 09.02.2024
ΑΕΖ-Οθέλλος 3-3 (Ε.Αντωνίου 35', Γιάνσεν 39' αυτ., Ντιγκινί 84'/Ντούρις 21', Ντούρις 60' πεν., Σαγκαρέ 71')
Ομόνοια-Ανόρθωση 3-1 (Στεπίνκσι 47', 62', Μπεζούς 72' /Μακούν 41')
Σάββατο 10.02.2024
Πάφος-Εθνικός 4-3 (Μπόκτσαϊ 11', Ζάιρο 35', Bαλακάρι 46', Τάνκοβιτς 89' πεν./Λομοτέι 29', Καμπρέρα 37', Ντράζιτς 76')
Άρης - Καρμιώτισσα 3-0
ΑΕΚ-Απόλλωνας 1-2 (Σολ 30' πεν./Βαλμπουενά 2', Μπακένγκα 40')
Κυριακή 11.02.2024
Δόξα-Νέα Σαλαμίνα 0-3 (Μπεχαράνο 27', Νάρσινγκ 39', Μιγκελίτο 43')
ΑΕΛ-ΑΠΟΕΛ 1-1 (Φιλίποβιτς 55' / Τσεμπάκ 27')

To πανόραμα της 24ης αγωνιστικής (ΒΙΝΤΕΟ)

 

25η αγωνιστική
Τρίτη 13.02.2024
Οθέλλος-Πάφος 0-3 (Γκολντάρ 19', Ρους 54', Τάνκοβιτς 62')
Τετάρτη 14.02.2024
Ανόρθωση-Απόλλωνας 2-0 (Καστέλ 45', Τσίκο 90'+2' πεν.)
Εθνικός-Ομόνοια 2-2 (Ηλία 50', Καμπρέρα 85'/Στεπίνσκι 11', Σεμέδο 13')
ΑΕΛ-ΑΕΚ 2-3 (Μορέιρα 55', Τζάλμα 90'+/Λέδες 8', Τόνγκια 66', Γκαρσία 73')
Πέμπτη 15.02.2024
Καρμιώτισσα-Δόξα 3-1 (Ρόσι 50', Θεοδώρου 66', Κατσαντώνης 88'/Ασάντε 77')
Νέα Σαλαμίνα-ΑΕΖ 1-1 (Γιάνγκα 62'/Κλε 70')
ΑΠΟΕΛ-Άρης 1-0 (Ντονγκαλά 20')

Το πανόραμα της 25ης αγωνιστικής (ΒΙΝΤΕΟ)

26η αγωνιστική:
Σάββατο 17.02.2024
Ομόνοια-Οθέλλος 1-0 (Μπέζους 64')
ΑΕΚ-Ανόρθωση 1-0 (Πονς 48')
Απόλλωνας-Εθνικός 0-0
Κυριακή 18.02.2024
ΑΕΖ-Καρμιώτισσα 1-2 (Ντιγκινί 21'/Κατσαντώνης 74' πεν., Τσουκαλά 90'+)
Αρης-ΑΕΛ 4-0 (Κακόριν 1', 6', Καζού 9', Γκομίς 31')
Δόξα-ΑΠΟΕΛ 0-1 (Κοσταντίνοφ 62')
Δευτέρα 19.02.2024
Πάφος-Νέα Σαλαμίνα 0-0

Το πανόραμα της 26ης αγωνιστικής (ΒΙΝΤΕΟ)

ΠΡΕΜΙΕΡΑ Β' ΦΑΣΗΣ:
Β’ ΟΜΙΛΟΣ
Σάββατο 24.02.2024
Εθνικός-Καρμιώτισσα 2-1 (Καμπρέρα 28', Λίπσκι 47' / Θεοδώρου 3')
ΑΕΛ-ΑΕΖ 2-1 (Μπάστο 77', Θεμιστοκλέους 81'/ Χατζηβασίλης 19')
Νέα Σαλαμίνα-Οθέλλος 1-1 (Κουζμάνοβιτς 70'/Σαγκαρέ 57')
A’ ΟΜΙΛΟΣ
Κυριακή 25.02.2024
Ανόρθωση – ΑΠΟΕΛ 0-0
Άρης-Ομόνοια 1-2 (Γκομίς 45'+ / Μπέζους 30' πεν., Σεμέδο 35')
Πάφος-ΑΕΚ 0-1 (Φαράζ 43')
Β’ ΟΜΙΛΟΣ
Δευτέρα 26.02.2024
Απόλλωνας-Δόξα 0-1 (Ναμπί 86')

Το πανόραμα της 27ης αγωνιστικής - 1η πλέι οφ (ΒΙΝΤΕΟ)

 

28η αγωνιστική - 2η πλέι οφ:
Α' όμιλος
Κυριακή 03.03.2024
ΑΠΟΕΛ-Πάφος 1-0 (Ντονγκαλά 8')
Δευτέρα 04.03.2024
ΑΕΚ-Άρης 1-1 (Τόνγκια 5'/Ουρόσεβιτς 69')
20:30 Ομόνοια-Ανόρθωση 2-1 (Κούσουλος 33', Mάθιους 56'/Καστέλ 90'+πεν.)
Β' όμιλος
Σάββατο 02.03.2024
Δόξα-Καρμιώτισσα 1-4 (Ναμπί 7' πεν./Ντούμπια 52', Κατσαντώνης 61', 66', 90'+)
Οθέλλος-ΑΕΛ 1-1 (Πιχ 34'/Μακρής 19')
Κυριακή 03.03.2024
ΑΕΖ-Εθνικός 0-1 (Καμπρέρα 66' πεν.)
Δευτέρα 04.03.2024
Απόλλωνας-Νέα Σαλαμίνα 2-0 (Μάρκες 23', Σαγκάλ 60')

Το πανόραμα της 28ης αγωνιστικής (ΒΙΝΤΕΟ)

3η αγωνιστική / Β' όμιλος (εμβόλιμη)
Τετάρτη 06.03.2024
Εθνικός - Οθέλλος 2-1 (Καμπρέρα 42',Μ.Ηλία 72' πεν./Κορίνους 45'+)
Καρμιώτισσα - ΑΕΖ 0-0
Πέμπτη 07.03.2024
Νέα Σαλαμίνα - Δόξα 0-1 (Μελίσσας 85' αυτ.)
Παρασκευή 08.03.2024
ΑΕΛ-Απόλλωνας 2-1 (Mακρής 61', Ανδρέου 78'/Σαγκάλ 37')

 Το πανόραμα της 29ης αγωνιστικής (β' γκρουπ)

29η αγωνιστική α' γκρουπ:
Σάββατο 09.03.2024
Ομόνοια-ΑΕΚ 0-1 (Λόπες 63')
Κυριακή 10.03.2024
Ανόρθωση-Πάφος 2-3 (Καστέλ 53', Γκασάμα 65' / Τάνκοβιτς 33' πεν., 90'+11' πεν., Γκολντάρ 90'+14')
Άρης-ΑΠΟΕΛ 2-1 (Γκομίς 23', Μαγιαμπέλα 32'/Κβιλιτάια 63')

To πανόραμα της 29ης αγωνιστικής-3η πλέι οφ (ΒΙΝΤΕΟ)

30ή αγωνιστική-4η πλέι άουτ:
Κυριακή 10.03.2024
Οθέλλος-Καρμιώτισσα 1-2 (Σούτο 82'/Ρόσι 33', Κοβάσεβιτς 77')
Δευτέρα 11.03.2024
Δόξα-ΑΕΖ 2-1 (Ναμπί 9' πεν., Τρούγιτς 88'/Σλόγκαρ 2')
Απόλλωνας-Εθνικός 2-2 (Σαγκάλ 2', 44'/Μ.Ηλία 21', 45')
Νέα Σαλαμίνα-ΑΕΛ 1-1 (Ντουρμισάι 23'/Μορέιρα 85')

Το πανόραμα της 30ης αγωνιστικής-4η πλέι άουτ (ΒΙΝΤΕΟ)

30ή αγωνιστική-4η πλέι οφ:
Σάββατο 16.03.2024 
ΑΠΟΕΛ - Ομόνοια 0-1(Στεπίνκσι 22' πεν.)
Πάφος FC - Άρης 1-0 (Τάνκοβιτς 81' πεν.)
Κυριακή 17.03.2024
Ανόρθωση - ΑΕΚ 0-1 (Τόνγκια 69')

Το πανόραμα της 30ής αγωνιστικής-4η πλέι οφ (ΒΙΝΤΕΟ)

31η αγωνιστική-5η πλέι άουτ:
Παρασκευή 15.03.2024
Καρμιώτισσα- Απόλλωνας 0-0
ΑΕΛ - Δόξα 0-0
Σάββατο 16.03.2024
ΑΕΖ - Οθέλλος 0-4 (Πιχ 5', 17', Μπραμπίγια 42', 66')
Κυριακή 17.03.2024
Εθνικός - Νέα Σαλαμίνα 2-0 (Καμπρέρα 39', Ντράζιτς 66')

Το πανόραμα της 31ης αγωνιστικής (5η πλέι άουτ)

31η αγωνιστική-5η πλέι οφ:
Κυριακή 31.03.2024
ΑΕΚ-ΑΠΟΕΛ 1-2 (Τόνγκια 9'/Τομανέ 75', Ντονγκαλά 82')
Άρης-Ανόρθωση 1-1 (Μοντνόρ 67'/Γκερέρο 37' πεν.)
Ομόνοια-Πάφος 1-1 (Σίμιτς 45'/ Ντράγκομιρ 66')

Το πανόραμα της 31ης αγωνιστικής (Α΄ γκρουπ)

33η αγωνιστική-7η πλέι οφ:
Τετάρτη 03.04.2024
Εθνικός-Δόξα 1-2 (Καμπρέρα 26'/Τρούγιτς 45'+1' πεν., Βελκόφσκι 52')
Καρμιώτισσα–ΑΕΛ 0-0
Οθέλλος–Απόλλων 0-1 (Σπόλιαριτς 38')
Πέμπτη 04.04.2024
ΑΕΖ-Νέα Σαλαμίνα 0-3 (Ντουρμισάι 21' πεν., 75' πεν., Γιάνγκα)

Το πανόραμα της 33ης αγωνιστικής (Β' γκρουπ)

32η αγωνιστική-6η πλέι οφ:
Σάββατο 06.04.2024
Ομόνοια-Άρης 3-0 (Σεμέδο 47', Κακουλλής 64', Μίλετιτς 81')
ΑΕΚ-Πάφος 3-0 (Κβίντα 8' αυτ., Σολ 17', Πονς 25')
Κυριακή 07.04.2024
ΑΠΟΕΛ-Ανόρθωση 0-2 (Φερέιρα 8', Παρούτης 59')

Το πανόραμα της 32ης αγωνιστικής (Α' γκρουπ)

34η αγωνιστική-8η πλέι άουτ:
Σάββατο 06.04.2024
Δόξα-Απόλλωνας 0-2 (Κοστάκε 37', Πέρετζ 78')
Κυριακή 07.04.2024
Οθέλλος-Νέα Σαλαμίνα 2-3 (Μπαμπίγα 45'+, 75'/Ντιακιτέ 22', Σπυριδάκης 42', Νάρσινγκ 90'+)
Καρμιώτισσα-Εθνικός 1-4 (Κατσαντώνης 20'/Μεσκίντα 59', Μ.Ηλία 75', Μπίκερ 85', Ιωαννίδης 90'+)
Δευτέρα 08.04.2024
ΑΕΖ-ΑΕΛ 1-5 (Χρίστου 87'/Μακρής 20', Μίντσεφ 29', 67', Μεντόζα 36' πεν., Χριστοδούλου 90'+)

Το πανόραμα της 34ης αγωνιστικής (Β΄γκρουπ)

35η αγωνιστική-9η πλέι άουτ:
Παρασκευή 12.04.2024
ΑΕΛ-Οθέλλος 3-2 (Παπαφώτης 12', Moρέιρα 30', Ανδρέου 45'/Xριστοδούλου 76', Κατσσιατή 82')
Σάββατο 13.04.2024
Νέα Σαλαμίνα-Απόλλωνας 0-2 (Μπακένγκα 34', Λέουκο 86' αυτ.)
Καρμιώτισσα-Δόξα 2-1 (Αγγελή 9', Τσουκαλάς 87'/Τρούγιτς 49')
Εθνικός-ΑΕΖ 6-2 (Ντράζιτς 29', Μ.Ηλία 45'πεν., 78', Καμπρέρα 87', 90'+9 Ριστέφσκι 90'+/Σιφναίος 14', Ντιγκινί 90'+)

Το πανόραμα της 35ης αγωνιστικής (Β' γκρουπ)

33η αγωνιστική-7η αγωνιστική:
Κυριακή 14.04.2024
Πάφος-ΑΠΟΕΛ 0-2 (Κβιλιτάια (59′ πεν, Μαρκίνιος 66′)
Άρης-ΑΕΚ 0-1 (Μιλίτσεβιτς 90'+)
Ανόρθωση-Ομόνοια 0-2 (Αλιούμ 60', Σεμέδο 87')

Το πανόραμα της 33ης αγωνιστικής (Α΄γκρουπ)

36η αγωνιστική-10η πλέι άουτ:
Παρασκευή 19.04.2024
Δόξα - Νέα Σαλαμίνα 1-0 (Πούριτς 69')
Oθέλλος-Εθνικός 2-1 (Ναρντίνι 32', Πιχ 34'/Περατικός 58')
Σάββατο 20.04.2024
ΑΕΖ-Καρμιώτισσα 2-5 (Σιφναίος 17', Ματόγκο 25'/Θεοδώρου 42', 66', Κατσαντώνης 48', Ρόσι 82', Oυεσλάτι 90'+)
Απόλλωνας-ΑΕΛ 4-1 (Μάρκες 2', 45'+, Mπακένγκα 38', Άδωνη 68'/Μίντσεφ 84')

Το πανόραμα της 36ης αγωνιστικής (Β΄ γκρουπ)

34η αγωνιστική-8η αγωνιστική πλέι οφ:
Κυριακή 21.04.2024
Πάφος-Ανόρθωση 5-1 (Ζάιρο 11', 45'+ Τάνκοβιτς 16', Γκολντάρ 20', Ζάζα 70'/Φερέιρα 9')
ΑΕΚ-Ομόνοια 2-0 (Λόπες 49', Τόνγκια 65')
ΑΠΟΕΛ-Άρης 2-0 (Τσεμπάκ 8', Κβιλιτάια 31')

Το πανόραμα της 34ης αγωνιστικής (Α΄ γκρουπ)

37η αγωνιστική-11η πλέι άουτ:
Τρίτη 23.04.2024
Εθνικός-Απόλλωνας 3-3 (Μ.Ηλία 7', 76', Καμπρέρα 20'/ Μπακένγκα 63', 69', 90'+)
ΑΕΖ-Δόξα Κατωκοπιάς 2-3 (Σαμπό 9' πεν., Ιωσηφίδης 75'/Σιφναίος 48' αυτ., Τρούγιτς 58', 89')
Τετάρτη 24.04.2024
Καρμιώτισσα - Οθέλλος 6-6 (Κοβάσεβιτς 3', Κατσαντώνης 53' πεν., 90'+3' πεν., 90'+6' Ντούμπια 61', Ματθαίου 81'/Σλάβικ 8', 43', Σούτο25', Πιχ 38', 48', Ναρντίνι 66')
ΑΕΛ - Νέα Σαλαμίνα 5-4 (Μίντσεφ 13', 27', 86', Συλβέστρος 58', Μακρής 90'+6'/Παπαγεωργίου 54', Mιγκελίτο 67', Νάρσινγκ 81' πεν., 90'+ πεν.)

Το πανόραμα της 37ης αγωνιστικής (Β' γκρουπ)

35η αγωνιστική-9η πλέι οφ:
Κυριακή 28.04.2024
Άρης-Πάφος 1-1 (Μοντνόρ 25'/Ζάζα 26')
ΑΕΚ-Ανόρθωση 1-1 (Λόπες 15'/Μακούν 90'+)
Ομόνοια-ΑΠΟΕΛ 1-0 (Σίμιτς 69')

Το πανόραμα της 35ης αγωνιστικής (Α΄ γκρουπ)

38η αγωνιστική-12η πλέι άουτ:
Σάββατο 27.04.2024
Νέα Σαλαμίνα-Εθνικός 2-1 (Νάρσινγκ 67', Ντιακιτέ 89'/Μ.Ηλία 23')
Δευτέρα 29.04.2024
Οθέλλος - ΑΕΖ 3-1 (Πιχ 5', Σανγκαρέ 72', 77'/Κλε 24')
Απόλλων - Καρμιώτισσα Πολεμιδιών 0-0
Δόξα - ΑΕΛ 2-2 (Ναμπί 55', Τρούγιτς 86' πεν./Μακρής 64', Μίντσεφ 90'+)

Το πανόραμα της 38ης αγωνιστικής (Β' γκρουπ)

39η αγωνιστική-13η πλέι άουτ:
Τρίτη 07.05.2024
Οθέλλος-Δόξα 3-0 (Χριστοδούλου 6', Σανγκαρέ 28', 79')
Καρμιώτισσα -Νέα Σαλαμίνα 1-3 (Κατσαντώνης 27'/Νάρσινγκ 2', Φράγκος 19', Σπυριδάκης 62')
Εθνικός-ΑΕΛ 2-0 (Ντράζιτς 33', Καμπρέρα 72')
Tετάρτη 08.05.2024
ΑΕΖ Απόλλωνας 1-5 (Κλε 44'/Μάρκες 20', Πέρετζ 27', 39', 57', Αρτεάν 73')

Το πανόραμα της 39ης αγωνιστικής (Β΄ γκρουπ)

36η αγωνιστική-10η πλέι οφ:
Σάββατο 11.05.2024
ΑΠΟΕΛ-ΑΕΚ 1-1 (Μαρκίνιος 9' / Φαράζ 5')
Πάφος-Ομόνοια 1-1 (Ζάιρο 61' / Δημητρίου αυτ. 15')
Ανόρθωση-Άρης 0-4 (Γκομίς 16', Στρούσκι 38', Κακόριν 53', Μπράουν 75')

Το πανόραμα της 36ης αγωνιστικής (Α΄ γκρουπ)

40ή αγωνιστική-14η πλέι άουτ:
Παρασκευή 10.05.2024
Δόξα-Εθνικός 6-3 (Τρούγιτς 14’, Σαντίκ 17’, 56’ πεν., Ναμπί 62’, 90+2’, Νεοκλέους 90+5’ / Πέρδιος 19’, Ντράζιτς 63’, Λίπσκι 74')
ΑΕΛ-Καρμιώτισσα 4-3 (Μίντσεφ 27', 32', Μεντόγεβιτς 66', Μορέιρα 74'/Ντούμπια 23', Ρόσι 82', Κατσαντώνης 90'+πεν.)
Κυριακή 12.05.2024
Νέα Σαλαμίνα-ΑΕΖ 1-1 (Νάρσινγκ 20'/Σιφναίοες 56')
Απόλλωνας-Οθέλλος 4-1 (Σαγκάλ 16', Κοστάκε 48', Πέρετζ 50', Mάρκες 67'/Μπραμπίγια 52')

Το πανόραμα της 40ής αγωνιστικής (Β΄ γκρουπ)

 Cyprus League: Όλα όσα πρέπει να ξέρετε! (2022/23)

Share

ΣΧΕΤΙΚΑ ΑΡΘΡΑ

Μόλις τρεις Κύπριοι προπονητές-ThemaSports
19/06 @ 20:11

Μόλις τρεις Κύπριοι προπονητές

Τρεις Κύπριοι προπονητές, με τα μέχρι τώρα δεδομένα, θα ξεκινήσουν στους πάγκους της Α’ κατηγορίας τη νέα σεζόν.

Στις 3 Ιουλίου η κλήρωση του Πρωταθλήματος Α' Κατηγορίας-ThemaSports
19/06 @ 14:04

Στις 3 Ιουλίου η κλήρωση του Πρωταθλήματος Α' Κατηγορίας

Η ΚΟΠ ανακοινώνει πως η κλήρωση του Πρωταθλήματος Α' Κατηγορίας 2024 - 2025 θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη, 3 Ιουλίου στις 11:00 το πρωί στο ξενοδοχείο Radisson Blu στη Λάρνακα. 

ΓΙΟΥΡΟΠΑ ΛΙΓΚ-ΠΑΦΟΣ: Με Sheriff Tiraspol ή Zire αν αποκλείσει Elfsborg -ThemaSports
19/06 @ 14:00

ΓΙΟΥΡΟΠΑ ΛΙΓΚ-ΠΑΦΟΣ: Με Sheriff Tiraspol ή Zire αν αποκλείσει Elfsborg

Πραγματοποιήθηκε η κλήρωση για τη δεύτερη τη τάξει ευρωπαϊκή διασυλλογική διοργάνωση.

Η κλήρωση για τον Β' Προκριματικό του Κόνφερενς Λιγκ-ThemaSports
19/06 @ 15:00

Η κλήρωση για τον Β' Προκριματικό του Κόνφερενς Λιγκ

Πραγματοποιήθηκε η κλήρωση για την τρίτη τη τάξει ευρωπαϊκή διασυλλογική διοργάνωση.

Οι έδρες των ομάδων του Πρωταθλήματος Α' Κατηγορίας-ThemaSports
19/06 @ 10:18

Οι έδρες των ομάδων του Πρωταθλήματος Α' Κατηγορίας

Ανακοινώθηκαν οι έδρες των ομάδων για την νέα σεζόν

Τα ζευγάρια στον Α' Προκριματικό του Κόνφερενς Λιγκ-ThemaSports
18/06 @ 17:00

Τα ζευγάρια στον Α' Προκριματικό του Κόνφερενς Λιγκ

Η κλήρωση για τον Α' Προκριματικό γύρο του Κόνφερενς Λιγκ.

BEST OF THEMASPORTS

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΤΕ ΜΑΣ