Οι ποδοσφαιριστές που σκόραραν... εις διπλούν στο πρωτάθλημα.

Ακολουθήστε μας στο Google news

Kαστέλ (Ανόρθωση), Μαρκίνιος (ΑΠΟΕΛ), Σολ (ΑΕΚ), Σεμέδο (Ομόνοια), Στεπίνσκι (Άρης), Μπρούνο (Πάφος), Πέρετζ (Απόλλωνα), Ντορεγκαράι (Νέα Σαλαμίνα) Γκομίς (Άρης), Ποπέσκου (Οθέλλος),  Κρμέντσικ (Απόλλωνας), Βαλμπουενά (Απόλλωνας), Δώνης (ΑΠΟΕΛ), Κατσαντώνης (Καρμιώτισσα), Μακρής (ΑΕΛ), Ντούμπια (Καρμιώτισσα), Λοΐζου (Ομόνοια), Φράγκος (Νέα Σαλαμίνα), Ντάλσιο (ΑΠΟΕΛ), Μπίκερ (Εθνικός), Ντούρις(Οθέλλος), Στεπίνσκι (Ομόνοια), Tάνκοβιτς (Πάφος), Σαγκάλ (Απόλλωνας), Ντουρμισάι (Νέα Σαλαμίνα), Θεοδώρου (Καρμιώτισσα), Μάρκες (Απόλλωνας), Τρούγιτς (Δόξα), Σλάβικ (Οθέλλος), Νάρσινγκ (Νέα Σαλαμίνα), Σαντίκ (Δόξα), Ναμπί (Δόξα) κατέγραψαν μία φορά ντοπιέτα, οι Κακουλλής (Ομόνοια), Κακόριν(Άρης), Μπραμπίγια (Οθέλλος), Καμπρέρα (Εθνικός), Πιχ (Οθέλλος), Σανγκαρέ (Οθέλλος) δύο φορές, οι Μ.Ηλία (Εθνικός),  Μίντσεφ (ΑΕΛ) 3 φορές και ο Ζάιρο (Πάφος), 4 φορές.

Οι Μάριος Ηλία (Εθνικός), Μάρκες (Απόλλωνας), Φραν Σολ (ΑΕΚ), Ντουρμισάι (Νέα Σαλαμίνα), Σαβό (Άρης), Μπακένγκα (Απόλλωνας), Μίντσεφ (ΑΕΛ), Πέρετζ (Απόλλωνας)  έκαναν χατ-τρικ σε ένα ματς και ο Κατσαντώνης (Καρμιώτισσα) σε δύο ματς.

Ο Φραν Σολ (ΑΕΚ) σημείωσε 4 γκολ σε ένα ματς.

1η αγωνιστική:
Παρασκευή 18 Αυγούστου
Πάφος-Καρμιώτισσα 3-0 (Ζάιρο 36', Ντράγκομιρ 60', Τουμάσι 87')
Σάββατο 19 Αυγούστου
Ανόρθωση-Εθνικός 3-1 (Γκερέρο 62', Kαστέλ 65', 85'/Πεχλιβάνης 89')
Απόλλωνας-Οθέλλος 1-1 (Σανγκάλ 18'/Χριστοδούλου 35')
Κυριακή 20 Αυγούστου
ΑΕΖ-ΑΠΟΕΛ 0-2 (Μαρκίνιος 50', 90'+7')
Δευτέρα 21 Αυγούστου
Ομόνοια-Νέα Σαλαμίνα 4-0 (Λέουκο 20' αυτ., Κακουλλής 74', 80', Ντάτκοβιτς 78' αυτ.)
Δόξα-ΑΕΛ 0-1 (Moρσάι 8')
Άρης-ΑΕΚ 2-0 (Μοντνόρ 30', Σπόλιαριτς 88')

2η αγωνιστική:
Σάββατο, 26 Αυγούστου
Καρμιώτισσα-Ομόνοια 3-3 (Σουκ 45'+, Ρόσι 75', Λουκίλι 90'+4' / Σιπριάνο 2', Κακουλλής 58', 63')
Οθέλλος-Ανόρθωση 0-2 (Γκερέρο 19' πεν., Φερέιρα 88')
Κυριακή, 27 Αυγούστου
Νέα Σαλαμίνα-Απόλλωνας 1-1 (Παπαγεωργίου 68'/Γιούρτσεβιτς 45'+4')
ΑΕΛ-ΑΕΖ 4-3 (Ανδρέου 45'+2', Xέντι 52', Σρνιτς 72', Παπαφώτης 88'/Κάστρο 10', Σλόγκαρ 15', Σιφνέος 80' πεν.)
Δευτέρα, 28 Αυγούστου
Άρης-Δόξα 2-1 (Σουμάνσκι 58', Γκομίς 85' πεν./ Μπρόρσον 65' αυτ.)
ΑΕΚ-Εθνικός 5-5 (Σολ 16', 27' πεν., 45', 73', Tρισκόφσκι 30' / Μ.Ηλία 4' πεν., 7', 45', Λίπσκι 21', 86')
ΑΠΟΕΛ – Πάφος F.C. ΑΝΑΒΟΛΗ

3η αγωνιστική
Παρασκευή, 1η Σεπτεμβρίου
Ανόρθωση-Νέα Σαλαμίνα 2-2 (Tσίκο 45'+, Γκερέρο 50'/Κατσιάρης 52', Μιγκελίτο 103')
Σάββατο, 2 Σεπτεμβρίου
Δόξα-ΑΕΚ 0-2 (Πονς 22', Φαράζ 64')
Εθνικός-Οθέλλος 1-1 (Μ.Ηλία 1'/Μαμαντού 63')
Πάφος-ΑΕΛ 3-1 (Μπότσκαϊ 51', Ζάιρο 72', Ναμ 89'/ Xέντι 35')
Κυριακή, 3 Σεπτεμβρίου
Ομόνοια – ΑΠΟΕΛ 2-1 (Κακουλλής 12', Σίμιτς 38'/Εφραίμ 44')
ΑΕΖ-Άρης 0-5 (Μπαμπικα 21', Στεπίνσκι 31', Σπολιαριτς 41', Σουμάνσκι 75', Μοντνόρ 89')
Απόλλωνας-Καρμιώτισσα 1-0 (Βαλμπουενά 12')

4η αγωνιστική:
Σάββατο 16.09.2023
ΑΕΚ - Οθέλλος Αθηαίνου 3-2 (Σολ 11′, 45'+5', Τρισκόφσκι 38′ / Γκαρσία 26′ αυτ., Σανγκαρέ 59′)
Δόξα-ΑΕΖ 1-3 (Ασάντε 60′ / Χατζηβασίλης 19′, Σιφνέος 37′, Κάστρο 88′)
ΑΕΛ - Ομόνοια 0-0
Καρμιώτισσα Πολεμιδιών - Ανόρθωση 1-3 (Κατσαντώνης 77'/Φερέρ 21', Γκερέρο 53', Καστέλ 90'+)
ΑΠΟΕΛ - Απόλλωνας 1-1 (Πέτροβιτς 31'/Νταρίκουα 45'+4')
Δευτέρα 18.09.2023
Νέα Σαλαμίνα - Εθνικός Άχνας ΑΝΑΒΟΛΗ

5η αγωνιστική:
Απόλλωνας-ΑΕΛ 2-0 (Γιούρσεβιτς 63', Μάρκες 73')
Ανόρθωση-ΑΠΟΕΛ 1-1 (Φερέιρα 45'+/Κβιλιτάια 21' πεν.)
Ομόνοια-Άρης 2-2 (Σεμέδο 32', 90'+1'/Στεπίνκσι 38', 72')
Πάφος-Δόξα 4-0 (Μπρούνο 18', 23', Τάνκοβιτς 22', Ζάιρο 52')
Εθνικός-Καρμιώτισσα 3-0 (Μ.Ηλία 27', Ιριόντο 46', Πεχλιβάνης 85')
ΑΕΖ–ΑΕΚ 3-1 (Ρέινολντς 16', Ντιγκινί 58', Χατζηβασίλης 90'+2'/Ντίμερς 28')
Οθέλλος-Νέα Σαλαμίνα 2-2 (Ναρντίνι 24', Γιάνσεν 80' / Ντάτκοβιτς 4', Ντιακιτέ 45'+5')

2η αγωνιστική:
ΑΠΟΕΛ-Πάφος 1-0 (Γουίλσον 81')

6η αγωνιστική:
Άρης-Απόλλωνας 0-1 (Κοστάκε 10')
ΑΕΚ-Νέα Σαλαμίνα 1-1 (Ντίμερς 4'/Ντιακιτέ 30')
Καρμιώτισσα-Οθέλλος 0-0
ΑΕΛ-Ανόρθωση 1-3 (Μόρσεϊ 52′/ Γκερέρο 24′ πεν., Καστέλ 26′, Τιουνέ 90+8′ )
Δόξα-Ομόνοια 1-3 (Σαντίκ 26’ πεν./ Σεμέδο 80′, Ανσαριφάρντ 85′ πεν., Λοϊζου 90'+8′)
ΑΕΖ-Πάφος 1-4 (Κάστρο 45'/Βαλακάρι 9', Τάνκοβιτς 34', Ζάιρο 43', Νταβό 83')
ΑΠΟΕΛ-Εθνικός 5-1 (Μαρκίνιος 23' πεν., Γαβριήλ 28', Ντονγκαλά 50', Τσεμπάκ 70', Γέφτε 82'/Ντράζιτς 26')

7η αγωνιστική
Παρασκευή 06.10.2023
Νέα Σαλαμίνα-Καρμιώτισσα 2-0 (Μπεχαράνο 52', Ντορεγκαράι 71')
Σάββατο 07.10.2023
Πάφος–ΑΕΚ 0-0
Ομόνοια-ΑΕΖ 3-3 (Κακουλλής 18', Σεμέδο 48', Αλιούμ 88'/ Κάστρο 9', Σλόγκαρ 64', Σάντος 84')
Οθέλλος-ΑΠΟΕΛ 0-1 (Ντονγκαλά 52')
Κυριακή 08.10.2023
Απόλλωνας-Δόξα 4-0 (Εκπολό 5', Μάρκες 71', 81', 89')
Ανόρθωση–Άρης 2-3 (Τσίκο 42', Τζούλιου 64'/ Γκομίς 8', Μαγιαμπέλα 12', Φερέρ 67' αυτ. )
Εθνικός–ΑΕΛ 1-0 (Καμπρέρα 45')

8η αγωνιστική
Σάββατο 21.10.2023
Άρης-Εθνικός 2-0 (Μοντνόρ 4', Στρούσκι 26')
ΑΠΟΕΛ-Νέα Σαλαμίνα 1-0 (Βιγιαφάνιες 41')
ΑΕΚ-Καρμιώτισσα 5-0 (Σολ 17' πεν., 19', 60', Ντίμερς 75', Γκιούρτσο 88')
Κυριακή 22.10.2023
Δόξα-Ανόρθωση 0-2 (Τσίκο 10', Γκασάμα 20')
ΑΕΖ-Απόλλωνας 0-5 (Βαλμπουενά 3', Mάρκες 46', Πέρετζ 76' πεν., 90'+4', Ρουίζ αυτ.90'+5')
ΑΕΛ-Οθέλλος 2-1 (Μακρής 10', Μεντόζα 86'/Ναρντίνι 70')
Δευτέρα 23.10.2024
Πάφος-Ομόνοια 0-2 (Μπεζούς 12' πεν., Σεμέδο 16')

4η αγωνιστική:
Νέα Σαλαμίνα-Εθνικός 4-0 (Nτιακιτέ 20', Ντουρμισάι 40', Ντορεγκαράι 83', 89' πεν.)

9η αγωνιστική:
Ομόνοια-ΑΕΚ 0-0
Οθέλλος-Άρης 0-1 (Καζού 32')
Εθνικός-Δόξα 2-0 (Μ.Ηλία 14' πεν., 88')
Ανόρθωση-ΑΕΖ 1-1 (Φερέιρα 50' πεν./Ντελμίρο 87')
Νέα Σαλαμίνα-ΑΕΛ 2-1 (Κονέ 4', Ντορεγκαράι 77'/ Τζάλμα 49')
Απόλλωνας-Πάφος 0-3 (Τάνκοβιτς 20' πεν., Ζάιρο 45'+, 60')
Καρμιώτισσα-ΑΠΟΕΛ 1-2 (Σουκ 90'+8' πεν./Ντονγκαλά 24', Κβιλιτάια 65')

10η αγωνιστική
Παρασκευή 03.11.2023
ΑΕΖ-Εθνικός 1-1 (Ντιγκινί 52'/Καμπρέρα 54')
Σάββατο 04.11.2023
Δόξα-Οθέλλος 0-2 (Ποπέσκου 67', Μπραμπίγια 90')
Άρης-Νέα Σαλαμίνα 2-1 (Γκομίς 67', 90'/Ντορεγκαράι 54')
Ομόνοια-Απόλλωνας 2-0 (Λοΐζου 1', Σεμέδο 64')
Κυριακή 05.11.2023
ΑΕΚ-ΑΠΟΕΛ 0-3 (Τσεμπάκ 27', Μαρκίνιος 48', Γκαρσία 62' αυτ.)
Πάφος-Ανόρθωση 1-0 (Τάνκοβιτς 1')
ΑΕΛ-Καρμιώτισσα 2-1 (Μαλόνε αυτ. 28', Φιλίποβιτς 42'/Ντούμπια 88')

11η αγωνιστική:
ΑΠΟΕΛ-ΑΕΛ 1-0 (Βιτάλ 40')
Απόλλωνας-ΑΕΚ 0-1 (Σολ 40')
Ανόρθωση-Ομόνοια 2-0 (Καστέλ 65', Κορέια 90')
Οθέλλος-ΑΕΖ 2-1 (Ποπέσκου 63', 89'/ Κάστρο 27' πεν.)
Νέα Σαλαμίνα-Δόξα 2-0 (Ντιακιτέ 68', Ντορεγκαράι 78' πεν.)
Εθνικός-Πάφος 1-4 (M.Ηλία 11' πεν./ Βαλακάρι 31' πεν., Ζάιρο 45'+, 63', Νταβό 90'+)
Καρμιώτισσα-Άρης 4-1 (Ρόσι 64', Κατσαντώνη 79', Τσουκαλάς 88', Φουρ 90'+2'/Μπένγκτσον 69')

12η αγωνιστική
Σάββατο 25.11.2023
Άρης-ΑΠΟΕΛ 1-0 (Σουμάνσκι 74')
Πάφος-Οθέλλος 3-0 (Ζάιρο 51', Τουμάσι 68', Ντράγκομιρ 77')
Κυριακή 26.11.2023
ΑΕΖ-Νέα Σαλαμίνα 2-2 (Ντιγκινί 14' πεν., Σεργίου 90'+αυτ./Κατσιαρής 21', Ντουρμισάι 54')
Oμόνοια-Εθνικός 4-1 (Λοΐζου 23', Σεμέδο 41', Παναγιώτου 70', Καρίμ 75'/Πεχλιβάνης 13')
Απόλλωνας-Ανόρθωση 0-1 (Γκασάμα 85')
Δευτέρα 27.11.2023
ΑΕΚ-ΑΕΛ 3-0 (Γκαρσία 6', Τόνγκια 55', Λόπες 87')
Δόξα-Καρμιώτισσα 2-2 (Βελκόφσκι 17', Τρούγιτς 22' / Φουρ 8' πεν., Β.Κυριάκου 37' αυτ.)

13η αγωνιστική
Παρασκευή 01.12.2023
Οθέλλος-Ομόνοια 1-2 (Ποπέσκου 37'/Κούσουλος 45'+, Αλιούμ 59')
Σάββατο 02.12.2023
Ανόρθωση– ΑΕΚ 0-0
Εθνικός-Απόλλωνας 2-2 (Καμρπέρα 36', Λίπσκι 58' / Kρέμντσικ 4', 90')
Κυριακή 03.12.2023
Καρμιώτισσα-ΑΕΖ 1-1 (Κατσαντώνης 34'/Χατζηβασίλης 56')
ΑΠΟΕΛ-Δόξα 5-0 (Κρέσπο 16', Βιγιαφάνιες 56', Δώνης 70', 77', Kβιλιτάια 90'+)
Νέα Σαλαμίνα-Πάφος 0-2 (Τάνκοβιτς 58', Ζάιρο 81')
Δευτέρα 04.12.2023
ΑΕΛ-Άρης 0-4 (Κακόριν 39', 66' Μαγιαμπέλα 45'+, Νίκολιτς 88')

14η αγωνιστική
Παρασκευή 08.12.2023
Οθέλλος-Απόλλωνας 0-3 (Βαλμπουενά 37', 50' πεν., Aμπντουραχίμι 76')
Σάββατο 09.12.2023
ΑΕΚ-Άρης 2-1 (Σολ 57' πεν., Καζού 75' αυτ./Ουρόσεβιτς 6')
ΑΕΛ-Δόξα 2-0 (Τζάλμα 34', Παπαφώτης 65')
ΑΠΟΕΛ-ΑΕΖ 3-1 (Βιγιαφάνιες 38', Μαρκίνιος 67', Ντάλσιο 90'+1'/Κ.Αντωνίου 44')
Κυριακή 10.12.2023
Εθνικός-Ανόρθωση 0-1 (Γκασάμα 87')
Καρμιώτισσα-Πάφος 2-1 (Κατσαντώνης 19', 32'/Τουμάσι 90'+)
Νέα Σαλαμίνα-Ομόνοια 0-2 (Σεμέδο 48', Κούσουλος 68')

15η αγωνιστική
Σάββατο 16.12.2023
Ομόνοια-Καρμιώτισσα 2-1 (Μπεζούς 20', Κακουλλής 58' πεν./Κατσαντώνης 38')
Εθνικός–ΑΕΚ 0-3 (Πονς 12', Τρισκόφσκι 90', Λόπες 90'+)
Ανόρθωση-Οθέλλος 2-1 (Τσίκο 54', Καστέλ 61'/Ουεσλάτι 34')
Κυριακή 17.12.2023
ΑΕΖ–ΑΕΛ 1-4 (Χατζηβασίλης 40'/Κα 30', Μακρής 32', 64', Ανδρέου 90'+)
Πάφος–ΑΠΟΕΛ 0-1 (Τσεμπάκ 54')
Απόλλωνας-Νέα Σαλαμίνα 0-2 (Ντουρμισάι 18', Νάρσινγκ 32')
Δευτέρα 18.12.2023
Δόξα–Άρης 2-0 (Ασάντε 34', Γκομίς 45'+αυτ.)

16η αγωνιστική
Πέμπτη 21.12.2023
Οθέλλος-Εθνικός 2-1 (Καστάνας 45'+3', Σούτο 85'/Ντε Ιριόντο 21')
Παρασκευή 22.12.2023
Άρης-ΑΕΖ 1-0 (Γκομίς 43')
ΑΕΚ-Δόξα 2-1 (Γκάμα 60', Τρισκόφσκι 82'/Ναμπί 10' πεν.)
Καρμιώτισσα-Απόλλωνας 3-4 (Ντούμπια 39', 84'πεν., Ρόσι 87' / Αμπντουραχίμι 3', Μάρκες 37', Μαλεκκίδης 75', Πέρετς 90'+6')
Σάββατο 23.12.2023
ΑΠΟΕΛ-Ομόνοια 3-0 (Μαρκίνιος 45'+, Γαβριήλ 83', Τσεμπάκ 90')
ΑΕΛ-Πάφος 1-2 (Γερολέμου 46'/Ναμ 15', Τάνκοβιτς 81')
Νέα Σαλαμίνα-Ανόρθωση 0-3 (Καστέλ 3', Γκασάμα 53', Φερέιρα 81')

17η αγωνιστική
Τρίτη 02.01.2024
Απόλλωνας-ΑΠΟΕΛ 2-2 (Κολ 32', Εκπολό 36'/Μαρκίνιος 47', Κβιλιτάια 90'+5')
Ανόρθωση-Καρμιώτισσα 1-0 (Γκασάμα 14')
Ομόνοια-ΑΕΛ 3-1 (Κούσουλος 26', Λοΐζου 39', 47'/Μεντόγεβιτς 89')
Τετάρτη 03.01.2024
Οθέλλος-ΑΕΚ 0-0
Εθνικός-Νέα Σαλαμίνα 2-3 (Ντε Ιριόντο 45', Γκόμες 61'/Ντουρμισάι 5', 29', 55')
Πάφος-Άρης 1-0 (Ντράγκομιρ 90'+5')
Πέμπτη 04.01.2024
ΑΕΖ-Δόξα 1-1 (Σλόγκαρ 41'/Ασάντε 69')

18η αγωνιστική:
Σάββατο, 6 Ιανουαρίου
ΑΠΟΕΛ-Ανόρθωση 1-0 (Τομανέ 89')
ΑΕΛ-Απόλλωνας 1-3 (Φραντζής 44' /Μαλεκκίδης 11', Μάρκες 45'+, Βαλμπουενά 48')
Κυριακή, 7 Ιανουαρίου
Νέα Σαλαμίνα-Οθέλλος 3-2 (Μιγκελίτο 24', Φράγκος 76', 83'/Ουεσλάτι 63', Ντούρις 81')
Καρμιώτισσα-Εθνικός 1-1 (Θεοδώρου 80' πεν./Καμπέρα 67' πεν.)
Άρης-Ομόνοια 2-0 (Καζού 29', Κακόριν 45'+3')
Δευτέρα, 8 Ιανουαρίου
ΑΕΚ-ΑΕΖ 2-0 (Λόπες 32', Σολ 64')
Δόξα-Πάφος 1-0 (Βελκόφσκι 67')

19η αγωνιστική
Παρασκευή, 12 Ιανουαρίου
Εθνικός-ΑΠΟΕΛ 2-1 (Καμπρέρα 50', 56'/Toμανέ 60')
Νέα Σαλαμίνα-ΑΕΚ 0-1 (Σάντος 83')
Σάββατο, 13 Ιανουαρίου
Οθέλλος-Καρμιώτισσα 0-3 (Τσουκαλάς 7', Ντούμπια 24', Ρόσι 38')
Ομόνοια-Δόξα 5-1 (Λοΐζου 7', Μπεζούς 15', Κούσουλος 17', Κακουλλής 40' πεν., Σίμιτς 69'/Μάθιους 45'+αυτ.)
Ανόρθωση-ΑΕΛ 1-0 (Γκασάμα 53')
Κυριακή, 14 Ιανουαρίου
Πάφος-ΑΕΖ 4-0 (Βαλακάρι 21', Τάνκοβιτς 58', Νταλίνια 73', Μπρούνο 90'+)
Απόλλωνας-Άρης 0-1 (Μοντνόρ 17')

20ή αγωνιστική
Σάββατο, 20 Ιανουαρίου
Δόξα-Απόλλωνας 0-3 (Μαλεκκίδης 17', Βαλμπουενά 45', Μπανγκένγκα 48')
ΑΕΛ-Εθνικός 1-1 (Μακρής 24' πεν./Σπιρόφσκι 32')
Κυριακή, 21 Ιανουαρίου
ΑΠΟΕΛ-Οθέλλος 6-0 (Βιγιαφάνιες 5', Σατσιάς 20', Ναρντίνι 26' αυτ., Nτβάλι 36', Γουίλσον 47', Γέφτε 90')
Καρμιώτισσα-Νέα Σαλαμίνα 0-1 (Μιγκελίτο 68')
ΑΕΖ-Ομόνοια 0-0
Δευτέρα, 22 Ιανουαρίου
Άρης-Ανόρθωση 2-1 (Μπένγκτσον 41', Σαβό 75'/ Γκασάμα 69')
ΑΕΚ-Πάφος 1-0 (Φαράζ 85')

21η αγωνιστική:
Παρασκευή, 26 Ιανουαρίου
Νέα Σαλαμίνα-ΑΠΟΕΛ 0-4 (Ντονγκαλά 33', Κβιλιτάια 36', Ντβάλι 51', Mαρκίνιος 74')
Καρμιώτισσα-ΑΕΚ 1-3 (Θεοδώρου 45'+/Λόπες 32', Φαράζ 52', Τρισκόφσκι 88')
Σάββατο, 27 Ιανουαρίου
Ομόνοια-Πάφος 1-2 (Μπέζους 28'/Βαλακάρι 14', Tάνκοβιτς 87')
Ανόρθωση-Δόξα 0-2 (Τρούγιτς 19', Ασάντε 90'+)
Απόλλωνας-ΑΕΖ 0-0
Κυριακή, 28 Ιανουαρίου
Οθέλλος – ΑΕΛ ANABΟΛΗ
Εθνικός-Άρης 2-6 (Μεσκίντα 71', Ντε Ιριόντο 79'/Μπένγκτσον 3', Γκομίς 29' πεν., Μοντνόρ 54', Σεμέδο 69', Σπόλιαριτς 85' πεν., Σάβο 89')

22η αγωνιστική
Τρίτη, 30 Ιανουαρίου
ΑΕΖ – Ανόρθωση ΑΝΑΒΟΛΗ
Τετάρτη, 31 Ιανουαρίου
ΑΕΚ-Ομόνοια 2-1 (Λέδες 45'+', Σολ 70'/Φράνσον 3')
Πάφος-Απόλλωνας 1-1 (Ρους 90'/Μάρκες 28')
Άρης-Οθέλλος 4-0 (Σάβο 63', 80', 90'+5' πεν., Σπόλιαριτς 90'+1/)
Πέμπτη, 1η Φεβρουαρίου
ΑΠΟΕΛ-Καρμιώτισσα 4-1 (Ντάλσιο 34', 54΄, Σατσιάς 49', Koσταντίνοφ 71'/Κατσαντώνης 37')
Δόξα-Εθνικός 0-2 (Ριστέφσκι 12', Καμπρέρα 24')
ΑΕΛ-Νέα Σαλαμίνα 3-1 (Μεντόγεβιτς 12', Μίντσεφ 13', 23'/Φερνάντες 15')
Τετάρτη, 21 Φεβρουαρίου
ΑΕΖ-Ανόρθωση 0-2 (Τσίκο 18', Καστέλ 42' πεν.)

23η αγωνιστική
Κυριακή, 4 Φεβρουαρίου
Ανόρθωση-Πάφος 2-2 (Γκασάμα 2', Καστέλ 90'+5' πεν./Ζάιρο 35', 76')
Απόλλωνας-Ομόνοια 1-2 (Σαγκάλ 86'/Λέζιακς 6', Σιπριάνο 90'+5')
Δευτέρα, 5 Φεβρουαρίου
ΑΠΟΕΛ-ΑΕΚ 2-2 (Ντβάλι 4', Mιλίτσεβιτς 82' αυτ./Τρισκόφσκι 77', Σάντσες 86')
Εθνικός-ΑΕΖ 4-1 (Ριστέφσκι 6', Μπίκερ΄28', 55', Μ.Ηλία 76'/Κάστρο 23')
Οθέλλος – Δόξα 0-0
Τρίτη, 6 Φεβρουαρίου
Νέα Σαλαμίνα-Άρης 0-3 (Μοντνόρ 55', Σάβο 60', Μπράουν 85')
Καρμιώτισσα-ΑΕΛ 1-3 (Θεοδώρου 38' πεν./Χριστοφόρου 5' αυτ.,Μεντόγεβιτς 43', Κα 90'+4')

24η αγωνιστική
Παρασκευή 09.02.2024
ΑΕΖ-Οθέλλος 3-3 (Ε.Αντωνίου 35', Γιάνσεν 39' αυτ., Ντιγκινί 84'/Ντούρις 21', 60' πεν., Σαγκαρέ 71')
Ομόνοια-Ανόρθωση 3-1 (Στεπίνκσι 47', 62', Μπεζούς 72' /Μακούν 41')
Σάββατο 10.02.2024
Πάφος-Εθνικός 4-3 (Μπόκτσαϊ 11', Ζάιρο 35', Bαλακάρι 46', Τάνκοβιτς 89' πεν./Λομοτέι 29', Καμπρέρα 37', Ντράζιτς 76')
Άρης-Καρμιώτισσα 3-0 (Σάβο 47', Κακόριν 72', Καζού 80')
ΑΕΚ-Απόλλωνας 1-2 (Σολ 30' πεν./Βαλμπουενά 2', Μπακένγκα 40')
Κυριακή 11.02.2024
Δόξα-Νέα Σαλαμίνα 0-3 (Μπεχαράνο 27', Νάρσινγκ 39', Μιγκελίτο 43')
ΑΕΛ-ΑΠΟΕΛ 1-1 (Φιλίποβιτς 55' / Τσεμπάκ 27')

25η αγωνιστική
Τρίτη 13.02.2024
Οθέλλος-Πάφος 0-3 (Γκολντάρ 19', Ρους 54', Τάνκοβιτς 62')
Τετάρτη 14.02.2024
Ανόρθωση-Απόλλωνας 2-0 (Καστέλ 45', Τσίκο 90'+2' πεν.)
Εθνικός-Ομόνοια 2-2 (Ηλία 50', Καμπρέρα 85'/Στεπίνσκι 11', Σεμέδο 13')
ΑΕΛ-ΑΕΚ 2-3 (Μορέιρα 55', Τζάλμα 90'+/Λέδες 8', Τόνγκια 66', Γκαρσία 73')
Πέμπτη 15.02.2024
Καρμιώτισσα-Δόξα 3-1 (Ρόσι 50', Θεοδώρου 66', Κατσαντώνης 88'/Ασάντε 77')
Νέα Σαλαμίνα-ΑΕΖ 1-1 (Γιάνγκα 62'/Κλε 70')
ΑΠΟΕΛ-Άρης 1-0 (Ντονγκαλά 20')

26η αγωνιστική:
Σάββατο 17.02.2024
Ομόνοια-Οθέλλος 1-0 (Μπέζους 64')
ΑΕΚ-Ανόρθωση 1-0 (Πονς 48')
Απόλλωνας-Εθνικός 0-0
Κυριακή 18.02.2024
ΑΕΖ-Καρμιώτισσα 1-2 (Ντιγκινί 21'/Κατσαντώνης 74' πεν., Τσουκαλά 90'+)
Αρης-ΑΕΛ 4-0 (Κακόριν 1', 6', Καζού 9', Γκομίς 31')
Δόξα-ΑΠΟΕΛ 0-1 (Κοσταντίνοφ 62')
Δευτέρα 19.02.2024
Πάφος-Νέα Σαλαμίνα 0-0

ΠΡΕΜΙΕΡΑ Β' ΦΑΣΗΣ:
Β’ ΟΜΙΛΟΣ
Σάββατο 24.02.2024
Εθνικός-Καρμιώτισσα 2-1 (Καμπρέρα 28', Λίπσκι 47' / Θεοδώρου 3')
ΑΕΛ-ΑΕΖ 2-1 (Μπάστο 77', Θεμιστοκλέους 81'/ Χατζηβασίλης 19')
Νέα Σαλαμίνα-Οθέλλος 1-1 (Κουζμάνοβιτς 70'/Σαγκαρέ 57')
A’ ΟΜΙΛΟΣ
Κυριακή 25.02.2024
Ανόρθωση – ΑΠΟΕΛ 0-0
Άρης-Ομόνοια 1-2 (Γκομίς 45'+ / Μπέζους 30' πεν., Σεμέδο 35')
Πάφος-ΑΕΚ 0-1 (Φαράζ 43')
Β’ ΟΜΙΛΟΣ
Δευτέρα 26.02.2024
Απόλλωνας-Δόξα 0-1 (Ναμπί 86')

28η αγωνιστική - 2η πλέι οφ:
Α' όμιλος
Κυριακή 03.03.2024
ΑΠΟΕΛ-Πάφος 1-0 (Ντονγκαλά 8')
Δευτέρα 04.03.2024
ΑΕΚ-Άρης 1-1 (Τόνγκια 5'/Ουρόσεβιτς 69')
20:30 Ομόνοια-Ανόρθωση 2-1 (Κούσουλος 33', Mάθιους 56'/Καστέλ 90'+πεν.)
Β' όμιλος
Σάββατο 02.03.2024
Δόξα-Καρμιώτισσα 1-4 (Ναμπί 7' πεν./Ντούμπια 52', Κατσαντώνης 61', 66', 90'+)***
Οθέλλος-ΑΕΛ 1-1 (Πιχ 34'/Μακρής 19')
Κυριακή 03.03.2024
ΑΕΖ-Εθνικός 0-1 (Καμπρέρα 66' πεν.)
Δευτέρα 04.03.2024
Απόλλωνας-Νέα Σαλαμίνα 2-0 (Μάρκες 23', Σαγκάλ 60')

3η αγωνιστική / Β' όμιλος (εμβόλιμη)
Τετάρτη 06.03.2024
Εθνικός - Οθέλλος 2-1 (Καμπρέρα 42',Μ.Ηλία 72' πεν./Κορίνους 45'+)
Καρμιώτισσα - ΑΕΖ 0-0
Πέμπτη 07.03.2024
Νέα Σαλαμίνα - Δόξα 0-1 (Μελίσσας 85' αυτ.)
Παρασκευή 08.03.2024
ΑΕΛ-Απόλλωνας 2-1 (Mακρής 61', Ανδρέου 78'/Σαγκάλ 37')

29η αγωνιστική α' γκρουπ:
Σάββατο 09.03.2024
Ομόνοια-ΑΕΚ 0-1 (Λόπες 63')
Κυριακή 10.03.2024
Ανόρθωση-Πάφος 2-3 (Καστέλ 53', Γκασάμα 65' / Τάνκοβιτς 33' πεν., 90'+11' πεν., Γκολντάρ 90'+14')
Άρης-ΑΠΟΕΛ 2-1 (Γκομίς 23', Μαγιαμπέλα 32'/Κβιλιτάια 63')

30ή αγωνιστική-4η πλέι άουτ:
Κυριακή 10.03.2024
Οθέλλος-Καρμιώτισσα 1-2 (Σούτο 82'/Ρόσι 33', Κοβάσεβιτς 77')
Δευτέρα 11.03.2024
Δόξα-ΑΕΖ 2-1 (Ναμπί 9' πεν., Τρούγιτς 88'/Σλόγκαρ 2')
Απόλλωνας-Εθνικός 2-2 (Σαγκάλ 2', 44'/Μ.Ηλία 21', 45')
Νέα Σαλαμίνα-ΑΕΛ 1-1 (Ντουρμισάι 23'/Μορέιρα 85')

4η αγωνιστική / Α' όμιλος
Σάββατο 16.03.2024 (Στεπίνκσι 22' πεν.)
ΑΠΟΕΛ - Ομόνοια 0-1
Πάφος FC - Άρης 1-0 (Τάνκοβιτς 81' πεν.)
Κυριακή 17.03.2024
Ανόρθωση - ΑΕΚ 0-1 (Τόνγκια 69')
5η αγωνιστική / Β' όμιλος
Παρασκευή 15.03.2024
Καρμιώτισσα- Απόλλωνας 0-0
ΑΕΛ - Δόξα 0-0
Σάββατο 16.03.2024
ΑΕΖ - Οθέλλος 0-4 (Πιχ 5', 17', Μπραμπίγια 42', 66')
Κυριακή 17.03.2024
Εθνικός - Νέα Σαλαμίνα 2-0 (Καμπρέρα 39', Ντράζιτς 66')

31η αγωνιστική-5η πλέι οφ:
Κυριακή 31.03.2024
ΑΕΚ-ΑΠΟΕΛ 1-2 (Τόνγκια 9'/Τομανέ 75', Ντονγκαλά 82')
Άρης-Ανόρθωση 1-1 (Μοντνόρ 67'/Γκερέρο 37' πεν.)
Ομόνοια-Πάφος 1-1 (Σίμιτς 45'/ Ντράγκομιρ 66')

32η αγωνιστική - 6η πλέι οφ:
Παρασκευή 29.03.2024
Δόξα-Οθέλλος 0-1 (Σουτο 9')
Απόλλωνας-ΑΕΖ 1-0 (Μπακενγκά 72')
Σάββατο 30.03.2024
Νέα Σαλαμίνα-Καρμιώτισσα 0-2 (Τσουκαλάς 5', Παντελή 90'+)
ΑΕΛ-Εθνικός 1-1 (Παπαφώτης 67'/Στυλιανού 77')

33η αγωνιστική-7η πλέι οφ:
Τετάρτη 03.04.2024
Εθνικός-Δόξα 1-2 (Καμπρέρα 26'/Τρούγιτς 45'+1' πεν., Βελκόφσκι 52')
Καρμιώτισσα–ΑΕΛ 0-0
Οθέλλος–Απόλλων 0-1 (Σπόλιαριτς 38')
Πέμπτη 04.04.2024
ΑΕΖ-Νέα Σαλαμίνα 0-3 (Ντουρμισάι 21' πεν., 75' πεν., Γιάνγκα 81')

32η αγωνιστική-6η πλέι οφ:
Σάββατο 06.04.2024
Ομόνοια-Άρης 3-0 (Σεμέδο 47', Κακουλλής 64', Μίλετιτς 81')
ΑΕΚ-Πάφος 3-0 (Κβίντα 8' αυτ., Σολ 17', Πονς 25')
Κυριακή 07.04.2024
ΑΠΟΕΛ-Ανόρθωση 0-2 (Φερέιρα 8', Παρούτης 59')

34η αγωνιστική-8η πλέι άουτ:
Σάββατο 06.04.2024
Δόξα-Απόλλωνας 0-2 (Κοστάκε 37', Πέρετζ 78')
Κυριακή 07.04.2024
Οθέλλος-Νέα Σαλαμίνα 2-3 (Μπαμπίγα 45'+, 75'/Ντιακιτέ 22', Σπυριδάκης 42', Νάρσινγκ 90'+)
Καρμιώτισσα-Εθνικός 1-4 (Κατσαντώνης 20'/Μεσκίντα 59', Μ.Ηλία 75', Μπίκερ 85', Ιωαννίδης 90'+)
Δευτέρα 08.04.2024
ΑΕΖ-ΑΕΛ 1-5 (Χρίστου 87'/Μακρής 20', Μίντσεφ 29', 67', Μεντόζα 36' πεν., Χριστοδούλου 90'+)

33η αγωνιστική-7η αγωνιστική:
Κυριακή 14.04.2024
Πάφος-ΑΠΟΕΛ 0-2 (Κβιλιτάια (59′ πεν, Μαρκίνιος 66′)
Άρης-ΑΕΚ 0-1 (Μιλίτσεβιτς 90'+)
Ανόρθωση-Ομόνοια 0-2 (Αλιούμ 60', Σεμέδο 87')

35η αγωνιστική-9η πλέι άουτ:
Παρασκευή 12.04.2024
ΑΕΛ-Οθέλλος 3-2 (Παπαφώτης 12', Moρέιρα 30', Ανδρέου 45'/Xριστοδούλου 76', Κατσσιατή 82')
Σάββατο 13.04.2024
Νέα Σαλαμίνα-Απόλλωνας 0-2 (Μπακένγκα 34', Λέουκο 86' αυτ.)
Καρμιώτισσα-Δόξα 2-1 (Αγγελή 9', Τσουκαλάς 87'/Τρούγιτς 49')
Εθνικός-ΑΕΖ 6-2 (Ντράζιτς 29', Μ.Ηλία 45'πεν., 78', Καμπρέρα 87', 90'+9 Ριστέφσκι 90'+/Σιφναίος 14', Ντιγκινί 90'+)

36η αγωνιστική-10η πλέι άουτ:
Παρασκευή 19.04.2024
Δόξα - Νέα Σαλαμίνα 1-0 (Πούριτς 69')
Oθέλλος-Εθνικός 2-1 (Ναρντίνι 32', Πιχ 34'/Περατικός 58')
Σάββατο 20.04.2024
ΑΕΖ-Καρμιώτισσα 2-5 (Σιφναίος 17', Ματόγκο 25'/Θεοδώρου 42', 66', Κατσαντώνης 48', Ρόσι 82', Oυεσλάτι 90'+)
Απόλλωνας-ΑΕΛ 4-1 (Μάρκες 2', 45'+, Mπακένγκα 38', Άδωνη 68'/Μίντσεφ 84')

34η αγωνιστική-8η αγωνιστική πλέι οφ:
Κυριακή 21.04.2024
Πάφος-Ανόρθωση 5-1 (Ζάιρο 11', 45'+ Τάνκοβιτς 16', Γκολντάρ 20', Ζάζα 70'/Φερέιρα 9')
ΑΕΚ-Ομόνοια 2-0 (Λόπες 49', Τόνγκια 65')
ΑΠΟΕΛ-Άρης 2-0 (Τσεμπάκ 8', Κβιλιτάια 31')

37η αγωνιστική-11η πλέι άουτ:
Τρίτη 23.04.2024
Εθνικός-Απόλλωνας 3-3 (Μ.Ηλία 7', 76', Καμπρέρα 20'/ Μπακένγκα 63', 69', 90'+)***
ΑΕΖ-Δόξα Κατωκοπιάς 2-3 (Σαμπό 9' πεν., Ιωσηφίδης 75'/Σιφναίος 48' αυτ., Τρούγιτς 58', 89')
Τετάρτη 24.04.2024
Καρμιώτισσα - Οθέλλος 6-6 (Κοβάσεβιτς 3', Κατσαντώνης 53' πεν., 90'+3' πεν., 90'+6' Ντούμπια 61', Ματθαίου 81'/Σλάβικ 8', 43', Σούτο25', Πιχ 38', 48', Ναρντίνι 66') ***
ΑΕΛ - Νέα Σαλαμίνα 5-4 (Μίντσεφ 13', 27', 86', Συλβέστρος 58', Μακρής 90'+6'/Παπαγεωργίου 54', Mιγκελίτο 67', Νάρσινγκ 81' πεν., 90'+ πεν.)

35η αγωνιστική-9η πλέι οφ:
Κυριακή 28.04.2024
Άρης-Πάφος 1-1 (Μοντνόρ 25'/Ζάζα 26')
ΑΕΚ-Ανόρθωση 1-1 (Λόπες 15'/Μακούν 90'+)
Ομόνοια-ΑΠΟΕΛ 1-0 (Σίμιτς 69')

38η αγωνιστική-12η πλέι άουτ:
Σάββατο 27.04.2024
Νέα Σαλαμίνα-Εθνικός 2-1 (Νάρσινγκ 67', Ντιακιτέ 89'/Μ.Ηλία 23')
Δευτέρα 29.04.2024
Οθέλλος - ΑΕΖ 3-1 (Πιχ 5', Σανγκαρέ 72', 77'/Κλε 24')
Απόλλων - Καρμιώτισσα Πολεμιδιών 0-0
Δόξα - ΑΕΛ 2-2 (Ναμπί 55', Τρούγιτς 86' πεν./Μακρής 64', Μίντσεφ 90'+)

39η αγωνιστική-13η πλέι άουτ:
Τρίτη 07.05.2024
Οθέλλος-Δόξα 3-0 (Χριστοδούλου 6', Σανγκαρέ 28', 79')
Καρμιώτισσα -Νέα Σαλαμίνα 1-3 (Κατσαντώνης 27'/Νάρσινγκ 2', Φράγκος 19', Σπυριδάκης 62')
Εθνικός-ΑΕΛ 2-0 (Ντράζιτς 33', Καμπρέρα 72')
Τετάρτη 08.05.2024
ΑΕΖ Απόλλωνας 1-5 (Κλε 44'/Μάρκες 20', Πέρετζ 27', 39', 57', Αρτεάν 73') ***

36η αγωνιστική-10η πλέι οφ:
Σάββατο 11.05.2024
ΑΠΟΕΛ-ΑΕΚ 1-1 (Μαρκίνιος 9' / Φαράζ 5')
Πάφος-Ομόνοια 1-1 (Ζάιρο 61' / Δημητρίου αυτ. 15')
Ανόρθωση-Άρης 0-4 (Γκομίς 16', Στρούσκι 38', Κακόριν 53', Μπράουν 75')

40ή αγωνιστική-14η πλέι άουτ:
Παρασκευή 10.05.2024
Δόξα-Εθνικός 6-3 (Τρούγιτς 14’, Σαντίκ 17’, 56’ πεν., Ναμπί 62’, 90+2’, Νεοκλέους 90+5’ / Πέρδιος 19’, Ντράζιτς 63’, Λίπσκι 74')
ΑΕΛ-Καρμιώτισσα 4-3 (Μίντσεφ 27', 32', Μεντόγεβιτς 66', Μορέιρα 74'/Ντούμπια 23', Ρόσι 82', Κατσαντώνης 90'+πεν.)
Κυριακή 12.05.2024
Νέα Σαλαμίνα-ΑΕΖ 1-1 (Νάρσινγκ 20'/Σιφναίοες 56')
Απόλλωνας-Οθέλλος 4-1 (Σαγκάλ 16', Κοστάκε 48', Πέρετζ 50', Mάρκες 67'/Μπραμπίγια 52')

 

 

 

Share

ΣΧΕΤΙΚΑ ΑΡΘΡΑ

ΚΟΝΦΕΡΕΝΣ ΛΙΓΚ: Η προκλήρωση του 1ου προκριματικού...-ThemaSports
17/06 @ 16:13

ΚΟΝΦΕΡΕΝΣ ΛΙΓΚ: Η προκλήρωση του 1ου προκριματικού...

Έγινε η προκλήρωση για τον 1ο προκριματικό γύρο του Κόνφερενς Λιγκ...

Μειώνεται η... ταλαιπωρία στο Β' γκρουπ-ThemaSports
17/06 @ 15:24

Μειώνεται η... ταλαιπωρία στο Β' γκρουπ

Στην προκήρυξη του νέου πρωταθλήματος που δημοσίευσε η ΚΟΠ, γνωστοποίησε την αλλαγή που αποφασίστηκε για το Β' γκρουπ, αντιγράφοντας ουσιαστικά τη Σούπερ Λίγκα Ελλάδος.

Περιμένοντας τις... επόμενες-ThemaSports
15/06 @ 21:33

Περιμένοντας τις... επόμενες

Η Ομόνοια ετοιμάζει τις επόμενες προσθήκες με τους Νταμπράουσκας και Αναστασίου να κινούνται αθόρυβα με σκοπό να αποσπάσουν τις υπογραφές που επιθυμούν.

«Ενδιαφέρον από Κύπρο για Εντέν Σαμίρ»-ThemaSports
15/06 @ 12:10

«Ενδιαφέρον από Κύπρο για Εντέν Σαμίρ»

Σύμφωνα με δημοσίευμα στο Ισραήλ προκύπτει κυπριακό ενδιαφέρον για τον ποδοσφαιριστή, Εντέν Σαμίρ.

Στο «Αντωνης Παπαδόπουλος» η Ομόνοια Αραδίππου-ThemaSports
13/06 @ 10:08

Στο «Αντωνης Παπαδόπουλος» η Ομόνοια Αραδίππου

Με ανακοίνωση που εξέδωσε η Ανόρθωση, ενημερώνει για τη σύναψη συμφωνίας με την Ομόνοια Αραδίππου, για την παραχώρηση χρήσης του σταδίου «Αντώνης Παπαδόπουλος» για τη νέα περίοδο (2024-2025).

BEST OF THEMASPORTS

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΤΕ ΜΑΣ