Η βαθμολογία του έτους 2024.

Ακολουθήστε μας στο Google news

17η αγωνιστική
Τρίτη 02.01.2024
Απόλλωνας-ΑΠΟΕΛ 2-2 (Κολ 32', Εκπολό 36'/Μαρκίνιος 47', Κβιλιτάια 90'+5')
Ανόρθωση-Καρμιώτισσα 1-0 (Γκασάμα 14')
Ομόνοια-ΑΕΛ 3-1 (Κούσουλος 26', Λοΐζου 39', 47'/Μεντόγεβιτς 89')
Τετάρτη 03.01.2024
Οθέλλος-ΑΕΚ 0-0
Εθνικός-Νέα Σαλαμίνα 2-3 (Ντε Ιριόντο 45', Γκόμες 61'/Ντουρμισάι 5', 29', 55')
Πάφος-Άρης 1-0 (Ντράγκομιρ 90'+5')
Πέμπτη 04.01.2024
ΑΕΖ-Δόξα 1-1 (Σλόγκαρ 41'/Ασάντε 69')

BΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 1η 2024
1.ΑΝΟΡΘΩΣΗ 3
2.ΟΜΟΝΟΙΑ 3
3.ΠΑΦΟΣ 3
4.ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 3
5.ΑΠΟΕΛ 1
6.ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ 1
7.ΑΕΖ 1
8.ΔΟΞΑ 1
9.ΑΕΚ 1
10.ΟΘΕΛΛΟΣ 1
11.ΑΕΛ 0
12.ΑΡΗΣ 0
13.ΕΘΝΙΚΟΣ 0
14.ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ 0

18η αγωνιστική:
Σάββατο, 6 Ιανουαρίου
ΑΠΟΕΛ-Ανόρθωση 1-0 (Τομανέ 89')
ΑΕΛ-Απόλλωνας 1-3 (Φραντζής 44' /Μαλεκκίδης 11', Μάρκες 45'+, Βαλμπουενά 48')
Κυριακή, 7 Ιανουαρίου
Νέα Σαλαμίνα-Οθέλλος 3-2 (Μιγκελίτο 24', Φράγκος76', 83'/Ουεσλάτι 63', Ντούρις 81')
Καρμιώτισσα-Εθνικός 1-1 (Θεοδώρου 80' πεν./Καμπέρα 67' πεν.)
Άρης-Ομόνοια 2-0 (Καζού 29', Κακόριν 45'+3')
Δευτέρα, 8 Ιανουαρίου
ΑΕΚ-ΑΕΖ 2-0 (Λόπες 32', Σολ 64')
Δόξα-Πάφος 1-0 (Βελκόφσκι 67')

BΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 2η 2024
1.ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 6    
2.ΑΠΟΕΛ 4     
3.ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ 4  
4.ΔΟΞΑ 4
5.ΑΕΚ 4
6.ΑΝΟΡΘΩΣΗ 3
7.ΟΜΟΝΟΙΑ 3
8.ΠΑΦΟΣ 3
9.ΑΡΗΣ 3
10.ΑΕΖ 1
11.ΟΘΕΛΛΟΣ 1
12.ΕΘΝΙΚΟΣ 1
13.ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ 1
14.ΑΕΛ 0

19η αγωνιστική
Παρασκευή, 12 Ιανουαρίου
Εθνικός-ΑΠΟΕΛ 2-1 (Καμπρέρα 50', 56'/Toμανέ 60')
Νέα Σαλαμίνα-ΑΕΚ 0-1 (Σάντος 83')
Σάββατο, 13 Ιανουαρίου
Οθέλλος-Καρμιώτισσα 0-3 (Τσουκαλάς 7', Ντούμπια 24', Ρόσι 38')
Ομόνοια-Δόξα 5-1 (Λοΐζου 7', Μπεζούς 15', Κούσουλος 17', Κακουλλής 40' πεν., Σίμιτς 69'/Μάθιους 45'+αυτ.)
Ανόρθωση-ΑΕΛ 1-0 (Γκασάμα 53')
Κυριακή, 14 Ιανουαρίου
Πάφος-ΑΕΖ 4-0 (Βαλακάρι 21', Τάνκοβιτς 58', Νταλίνια 73', Μπρούνο 90'+)
Απόλλωνας-Άρης 0-1 (Μοντνόρ 17')

BΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 3η 2024
1.ΑΕΚ 7          
2.ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 6
3.ΑΝΟΡΘΩΣΗ 6     
4.ΟΜΟΝΟΙΑ 6  
5.ΠΑΦΟΣ 6
6.ΑΡΗΣ 6
7.ΑΠΟΕΛ 4
8.ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ 4
9.ΔΟΞΑ 4
10.ΕΘΝΙΚΟΣ 4   
11.ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ 4  
12.ΑΕΖ 1
13.ΟΘΕΛΛΟΣ 1
14.ΑΕΛ 0

20ή αγωνιστική
Σάββατο, 20 Ιανουαρίου
Δόξα-Απόλλωνας 0-3 (Μαλεκκίδης 17', Βαλμπουενά 45', Μπανγκένγκα 48')
ΑΕΛ-Εθνικός 1-1 (Μακρής 24' πεν./Σπιρόφσκι 32')
Κυριακή, 21 Ιανουαρίου
ΑΠΟΕΛ-Οθέλλος 6-0 (Βιγιαφάνιες 5', Σατσιάς 20', Ναρντίνι 26' αυτ., Nτβάλι 36', Γουίλσον 47', Γέφτε 90')
Καρμιώτισσα-Νέα Σαλαμίνα 0-1 (Μιγκελίτο 68')
ΑΕΖ-Ομόνοια 0-0
Δευτέρα, 22 Ιανουαρίου
Άρης-Ανόρθωση 2-1 (Μπένγκτσον 41', Σαβό 75'/ Γκασάμα 69')
ΑΕΚ-Πάφος 1-0 (Φαράζ 85')

BΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 4η 2024
1.ΑΕΚ 10
2.ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 9
3.ΑΡΗΣ 9     
4.ΑΠΟΕΛ 7  
5.ΟΜΟΝΟΙΑ 7
6.ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ 7 
7.ΑΝΟΡΘΩΣΗ 6 
8.ΠΑΦΟΣ 6
9.ΔΟΞΑ 4
10.ΕΘΝΙΚΟΣ 5
11.ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ 4  
12.ΑΕΖ 2
13.ΟΘΕΛΛΟΣ 1
14.ΑΕΛ 1

21η αγωνιστική
Παρασκευή, 26 Ιανουαρίου
Νέα Σαλαμίνα-ΑΠΟΕΛ 0-4 (Ντονγκαλά 33', Κβιλιτάια 36', Ντβάλι 51', Mαρκίνιος 74')
Καρμιώτισσα-ΑΕΚ 1-3 (Θεοδώρου 45'+/Λόπες 32', Φαράζ 52', Τρισκόφσκι 88')
Σάββατο, 27 Ιανουαρίου
Ομόνοια-Πάφος 1-2 (Μπέζους 28'/Βαλακάρι 14', Tάνκοβιτς 87')
Ανόρθωση-Δόξα 0-2 (Τρούγιτς 19', Ασάντε 90'+)
Απόλλωνας-ΑΕΖ 0-0
Κυριακή, 28 Ιανουαρίου
Οθέλλος – ΑΕΛ ANABΟΛΗ 0-3 ΔΙΚΑΣΤΙΚΗ
Εθνικός-Άρης 2-6 (Μεσκίντα 71', Ντε Ιριόντο 79'/Μπένγκτσον 3', Γκομίς 29' πεν., Μοντνόρ 54', Σεμέδο 69', Σπόλιαριτς 85' πεν., Σάβο 89')

BΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 5η 2024
1.ΑΕΚ 13
2.ΑΡΗΣ 12
3.ΑΠΟΕΛ 10    
4. ΠΑΦΟΣ 9
5.ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 9
6.ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ 8 
7.ΟΜΟΝΟΙΑ 7
8.ΔΟΞΑ 7
9.ΑΝΟΡΘΩΣΗ 6 
10.ΕΘΝΙΚΟΣ 5
11.ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ 4  
12.ΑΕΖ 3
13.ΟΘΕΛΛΟΣ 1*
14.ΑΕΛ 1*

22η αγωνιστική:
ΑΕΖ-Ανόρθωση ΑΝΑΒΟΛΗ
Πάφος-Απόλλωνας 1-1 (Ρους 90'/Μάρκες 28')
Δόξα-Εθνικός 0-2 (Ριστέφσκι 12', Καμπρέρα 24')
ΑΕΚ-Ομόνοια 2-1 (Λέδες 45'+', Σολ 70'/Φράνσον 3')
Άρης-Οθέλλος 4-0 (Σάβο 63', 80', 90'+5' πεν., Σπόλιαριτς 90'+1/)
ΑΕΛ-Νέα Σαλαμίνα 3-1 (Μεντόγεβιτς 12', Μίντσεφ 13', 23'/Φερνάντες 15')
ΑΠΟΕΛ-Καρμιώτισσα 4-1 (Ντάλσιο 34', 54΄, Σατσιάς 49', Koσταντίνοφ 71'/Κατσαντώνης 37')
Τετάρτη, 21 Φεβρουαρίου
ΑΕΖ – Ανόρθωση

BΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 6η 2024
1.ΑΕΚ 16
2.ΑΡΗΣ 15
3.ΑΠΟΕΛ 13    
4. ΠΑΦΟΣ 10
5.ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 9
6.ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ 9
7.ΕΘΝΙΚΟΣ 8 
8.ΔΟΞΑ 7
9.ΟΜΟΝΟΙΑ 7
10.ΑΝΟΡΘΩΣΗ 6*
11.ΑΕΛ 4* 
12.ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ 4  
13.ΑΕΖ 3*
14.ΟΘΕΛΛΟΣ 1*

23η αγωνιστική
Κυριακή, 4 Φεβρουαρίου
Ανόρθωση-Πάφος 2-2 (Γκασάμα 2', Καστέλ 90'+5' πεν./Ζάιρο 35', 76')
Απόλλωνας-Ομόνοια 1-2 (Σαγκάλ 86'/Λέζιακς 6', Σιπριάνο 90'+5')
Δευτέρα, 5 Φεβρουαρίου
ΑΠΟΕΛ-ΑΕΚ 2-2 (Ντβάλι 4', Mιλίτσεβιτς 82' αυτ./Τρισκόφσκι 77', Σάντσες 86')
Εθνικός-ΑΕΖ 4-1 (Ριστέφσκι 6', Μπίκερ΄28', 55', Μ.Ηλία 76'/Κάστρο 23')
Οθέλλος – Δόξα 0-0
Τρίτη, 6 Φεβρουαρίου
Νέα Σαλαμίνα-Άρης 0-3 (Μοντνόρ 55', Σάβο 60', Μπράουν 85')
Καρμιώτισσα-ΑΕΛ 1-3 (Θεοδώρου 38' πεν./Χριστοφόρου 5' αυτ.,Μεντόγεβιτς 43', Κα 90'+4')

BΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 7η 2024
1.ΑΡΗΣ 18
2.ΑΕΚ 17
3.ΑΠΟΕΛ 14    
4.ΠΑΦΟΣ 11
5.ΕΘΝΙΚΟΣ 11 
6.ΟΜΟΝΟΙΑ 10
7.ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ 9
8.ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 9
9.ΑΝΟΡΘΩΣΗ 9*
10.ΔΟΞΑ 8
11.ΑΕΛ 7+3*Δικστική με Οθέλλο.
12.ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ 4  
13.ΑΕΖ 3*
14.ΟΘΕΛΛΟΣ 2*

24η αγωνιστική
Παρασκευή 09.02.2024
ΑΕΖ-Οθέλλος 3-3 (Ε.Αντωνίου 35', Γιάνσεν 39' αυτ., Ντιγκινί 84'/Ντούρις 21', Ντούρις 60' πεν., Σαγκαρέ 71')
Ομόνοια-Ανόρθωση 3-1 (Στεπίνκσι 47', 62', Μπεζούς 72' /Μακούν 41')
Σάββατο 10.02.2024
Πάφος-Εθνικός 4-3 (Μπόκτσαϊ 11', Ζάιρο 35', Bαλακάρι 46', Τάνκοβιτς 89' πεν./Λομοτέι 29', Καμπρέρα 37', Ντράζιτς 76')
Άρης-Καρμιώτισσα 3-0 (Σάβο 47', Κακόριν 72', Καζού 80')
ΑΕΚ-Απόλλωνας 1-2 (Σολ 30' πεν./Βαλμπουενά 2', Μπακένγκα 40')
Κυριακή 11.02.2024
Δόξα-Νέα Σαλαμίνα 0-3 (Μπεχαράνο 27', Νάρσινγκ 39', Μιγκελίτο 43')
ΑΕΛ-ΑΠΟΕΛ 1-1 (Φιλίποβιτς 55' / Τσεμπάκ 27')

BΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 8η 2024
1.ΑΡΗΣ 21
2.ΑΕΚ 17
3.ΑΠΟΕΛ 15
4.ΠΑΦΟΣ 14
5.ΟΜΟΝΟΙΑ 13   
6.ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ 12
7.ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 12
8.ΕΘΝΙΚΟΣ 11 
9.ΑΕΛ 11 
10.ΑΝΟΡΘΩΣΗ 9*
11.ΔΟΞΑ 8
12.ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ 4  
13.ΑΕΖ 4*
14.ΟΘΕΛΛΟΣ 3*

25η αγωνιστική
Τρίτη 13.02.2024
Οθέλλος-Πάφος 0-3 (Γκολντάρ 19', Ρους 54', Τάνκοβιτς 62')
Τετάρτη 14.02.2024
Ανόρθωση-Απόλλωνας 2-0 (Καστέλ 45', Τσίκο 90'+2' πεν.)
Εθνικός-Ομόνοια 2-2 (Ηλία 50', Καμπρέρα 85'/Στεπίνσκι 11', Σεμέδο 13')
ΑΕΛ-ΑΕΚ 2-3 (Μορέιρα 55', Τζάλμα 90'+/Λέδες 8', Τόνγκια 66', Γκαρσία 73')
Πέμπτη 15.02.2024
Καρμιώτισσα-Δόξα 3-1 (Ρόσι 50', Θεοδώρου 66', Κατσαντώνης 88'/Ασάντε 77')
Νέα Σαλαμίνα-ΑΕΖ 1-1 (Γιάνγκα 62'/Κλε 70')
ΑΠΟΕΛ-Άρης 1-0 (Ντονγκαλά 20')

BΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 9η 2024
1.ΑΡΗΣ 21
2.ΑΕΚ 20
3.ΑΠΟΕΛ 18
4.ΠΑΦΟΣ 17
5.ΟΜΟΝΟΙΑ 14  
6.ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ 12
7.ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 13
8.ΕΘΝΙΚΟΣ 12 
9.ΑΝΟΡΘΩΣΗ 12*  
10.ΑΕΛ 11
11.ΔΟΞΑ 8
12.ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ 7 
13.ΑΕΖ 6*
14.ΟΘΕΛΛΟΣ 3*

26η αγωνιστική:
Σάββατο 17.02.2024
Ομόνοια-Οθέλλος 1-0 (Μπέζους 64')
ΑΕΚ-Ανόρθωση 1-0 (Πονς 48')
Απόλλωνας-Εθνικός 0-0
Κυριακή 18.02.2024
ΑΕΖ-Καρμιώτισσα 1-2 (Ντιγκινί 21'/Κατσαντώνης 74' πεν., Τσουκαλά 90'+)
Αρης-ΑΕΛ 4-0 (Κακόριν 1', 6', Καζού 9', Γκομίς 31')
Δόξα-ΑΠΟΕΛ 0-1 (Κοσταντίνοφ 62')
Δευτέρα 19.02.2024
Πάφος-Νέα Σαλαμίνα 0-0

BΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 10η 2024
1.ΑΡΗΣ 24
2.ΑΕΚ 23
3.ΑΠΟΕΛ 21
4.ΠΑΦΟΣ 18
5.ΟΜΟΝΟΙΑ 17
6.ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 14
7.ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ 13
8.ΕΘΝΙΚΟΣ 13 
9.ΑΝΟΡΘΩΣΗ 12*  
10.ΑΕΛ 11
11.ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ 10
12. ΔΟΞΑ 8
13.ΑΕΖ 6*
14.ΟΘΕΛΛΟΣ 3*

 

ΕΞ ΑΝΑΒΟΛΗΣ 22η αγωνιστική (21/02/24)
ΑΕΖ-Ανόρθωση 0-2 (Τσίκο 18', Καστέλ 42' πεν.)

BΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 10η 2024
1.ΑΡΗΣ 24
2.ΑΕΚ 23
3.ΑΠΟΕΛ 21
4.ΠΑΦΟΣ 18
5.ΟΜΟΝΟΙΑ 17
6.ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 14
7.ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ 13
8.ΕΘΝΙΚΟΣ 13 
9.ΑΝΟΡΘΩΣΗ 15
10.ΑΕΛ 11
11.ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ 10
12. ΔΟΞΑ 8
13.ΑΕΖ 6
14.ΟΘΕΛΛΟΣ 3

27η αγωνιστική -ΠΡΕΜΙΕΡΑ Β' ΦΑΣΗΣ:
Β’ ΟΜΙΛΟΣ
Σάββατο 24.02.2024
Εθνικός-Καρμιώτισσα 2-1 (Καμπρέρα 28', Λίπσκι 47' / Θεοδώρου 3')
ΑΕΛ-ΑΕΖ 2-1 (Μπάστο 77', Θεμιστοκλέους 81'/ Χατζηβασίλης 19')
Νέα Σαλαμίνα-Οθέλλος 1-1 (Κουζμάνοβιτς 70'/Σαγκαρέ 57')
A’ ΟΜΙΛΟΣ
Κυριακή 25.02.2024
Ανόρθωση – ΑΠΟΕΛ 0-0
Άρης-Ομόνοια 1-2 (Γκομίς 45'+ / Μπέζους 30' πεν., Σεμέδο 35')
Πάφος-ΑΕΚ 0-1 (Φαράζ 43')
Β’ ΟΜΙΛΟΣ
Δευτέρα 26.02.2024
Απόλλωνας-Δόξα 0-1 (Ναμπί 86')

BΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 11η 2024
1.ΑΕΚ 26  
2.ΑΡΗΣ 24
3.ΑΠΟΕΛ 22
4.ΟΜΟΝΟΙΑ 20 
5.ΠΑΦΟΣ 18
6.ΑΝΟΡΘΩΣΗ 16
7.ΕΘΝΙΚΟΣ 16     
8.ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 15   
9.ΑΕΛ 14
10.ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ 13
11.ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ 10
12. ΔΟΞΑ 11
13.ΑΕΖ 6
14.ΟΘΕΛΛΟΣ 4

28η αγωνιστική - 2η πλέι οφ:
Α' όμιλος
Κυριακή 03.03.2024
ΑΠΟΕΛ-Πάφος 1-0 (Ντονγκαλά 8')
Δευτέρα 04.03.2024
ΑΕΚ-Άρης 1-1 (Τόνγκια 5'/Ουρόσεβιτς 69')
20:30 Ομόνοια-Ανόρθωση 2-1 (Κούσουλος 33', Mάθιους 56'/Καστέλ 90'+πεν.)
Β' όμιλος
Σάββατο 02.03.2024
Δόξα-Καρμιώτισσα 1-4 (Ναμπί 7' πεν./Ντούμπια 52', Κατσαντώνης 61', 66', 90'+)
Οθέλλος-ΑΕΛ 1-1 (Πιχ 34'/Μακρής 19')
Κυριακή 03.03.2024
ΑΕΖ-Εθνικός 0-1 (Καμπρέρα 66' πεν.)
Δευτέρα 04.03.2024
Απόλλωνας-Νέα Σαλαμίνα 2-0 (Μάρκες 23', Σαγκάλ 60')

BΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 12η 2024
1.ΑΕΚ 27  
2.ΑΡΗΣ 25
3.ΑΠΟΕΛ 25
4.ΟΜΟΝΟΙΑ 23
5.ΠΑΦΟΣ 18
6.ΑΝΟΡΘΩΣΗ 16
7.ΕΘΝΙΚΟΣ 19    
8.ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ 16    
9.ΑΕΛ 15
10.ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 15  
11.ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ 13
12. ΔΟΞΑ 11
13.ΑΕΖ 6
14.ΟΘΕΛΛΟΣ 5

3η αγωνιστική / Β' όμιλος (εμβόλιμη)
Τετάρτη 06.03.2024
Εθνικός - Οθέλλος 2-1 (Καμπρέρα 42',Μ.Ηλία 72' πεν./Κορίνους 45'+)
Καρμιώτισσα - ΑΕΖ 0-0
Πέμπτη 07.03.2024
Νέα Σαλαμίνα - Δόξα 0-1 (Μελίσσας 85' αυτ.)
Παρασκευή 08.03.2024
ΑΕΛ-Απόλλωνας 2-1 (Mακρής 61', Ανδρέου 78'/Σαγκάλ 37')

BΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 13η (β') 2024
1.ΑΕΚ 27  
2.ΑΡΗΣ 25
3.ΑΠΟΕΛ 25
4.ΟΜΟΝΟΙΑ 23
5.ΠΑΦΟΣ 18
6.ΑΝΟΡΘΩΣΗ 16
7.ΕΘΝΙΚΟΣ 22
8.ΑΕΛ 18    
9.ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ 16 
10.ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 15  
11.ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ 14
12. ΔΟΞΑ 14
13.ΑΕΖ 7
14.ΟΘΕΛΛΟΣ 5

29η αγωνιστική α' γκρουπ:
Σάββατο 09.03.2024
Ομόνοια-ΑΕΚ 0-1 (Λόπες 63')
Κυριακή 10.03.2024
Ανόρθωση-Πάφος 2-3 (Καστέλ 53', Γκασάμα 65' / Τάνκοβιτς 33' πεν., 90'+11' πεν., Γκολντάρ 90'+14')
Άρης-ΑΠΟΕΛ 2-1 (Γκομίς 23', Μαγιαμπέλα 32'/Κβιλιτάια 63')

BΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 13η (α') 2024
1.ΑΕΚ 30  
2.ΑΡΗΣ 28
3.ΑΠΟΕΛ 25
4.ΟΜΟΝΟΙΑ 23
5.ΠΑΦΟΣ 21
6.ΑΝΟΡΘΩΣΗ 16

30ή αγωνιστική-4η πλέι άουτ:
Κυριακή 10.03.2024
Οθέλλος-Καρμιώτισσα 1-2 (Σούτο 82'/Ρόσι 33', Κοβάσεβιτς 77')
Δευτέρα 11.03.2024
Δόξα-ΑΕΖ 2-1 (Ναμπί 9' πεν., Τρούγιτς 88'/Σλόγκαρ 2')
Απόλλωνας-Εθνικός 2-2 (Σαγκάλ 2', 44'/Μ.Ηλία 21', 45')
Νέα Σαλαμίνα-ΑΕΛ 1-1 (Ντουρμισάι 23'/Μορέιρα 85')

BΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 14η (β') 2024
1.ΕΘΝΙΚΟΣ 23
2.ΑΕΛ 19   
3.ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ 17
4.ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ 17 
5.ΔΟΞΑ 17
6. ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 16
7.ΑΕΖ 7
8.ΟΘΕΛΛΟΣ 5

31η αγωνιστική-5η πλέι άουτ:
Παρασκευή 15.03.2024
Καρμιώτισσα- Απόλλωνας 0-0
ΑΕΛ - Δόξα 0-0
Σάββατο 16.03.2024
ΑΕΖ - Οθέλλος 0-4 (Πιχ 5', 17', Μπραμπίγια 42', 66')
Κυριακή 17.03.2024
Εθνικός - Νέα Σαλαμίνα 2-0 (Καμπρέρα 39', Ντράζιτς 66')

BΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 15η (β') 2024
1.ΕΘΝΙΚΟΣ 26
2.ΑΕΛ 20
3.ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ 18
4.ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ 18 
5.ΔΟΞΑ 18
6. ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 16
7.ΟΘΕΛΛΟΣ 8
8.ΑΕΖ 7

30ή αγωνιστική -4η πλέι οφ:
Σάββατο 16.03.2024 (Στεπίνκσι 22' πεν.)
ΑΠΟΕΛ - Ομόνοια 0-1
Πάφος FC - Άρης 1-0 (Τάνκοβιτς 81' πεν.)
Κυριακή 17.03.2024
Ανόρθωση - ΑΕΚ 0-1 (Τόνγκια 69')

BΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 14η (α') 2024
1.ΑΕΚ 33 
2.ΑΡΗΣ 28
3.ΟΜΟΝΟΙΑ 26 
4.ΑΠΟΕΛ 25
5.ΠΑΦΟΣ 24
6.ΑΝΟΡΘΩΣΗ 16

 31η αγωνιστική-5η πλέι οφ:
Κυριακή 31.03.2024
ΑΕΚ-ΑΠΟΕΛ 1-2 (Τόνγκια 9'/Τομανέ 75', Ντονγκαλά 82')
Άρης-Ανόρθωση 1-1 (Μοντνόρ 67'/Γκερέρο 37' πεν.)
Ομόνοια-Πάφος 1-1 (Σίμιτς 45'/ Ντράγκομιρ 66')

BΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 15η (α') 2024
1.ΑΕΚ 33 
2.ΑΡΗΣ 29
3.ΑΠΟΕΛ 28
4.ΟΜΟΝΟΙΑ 27
5.ΠΑΦΟΣ 25
6.ΑΝΟΡΘΩΣΗ 17

32η αγωνιστική - 6η πλέι οφ:
Παρασκευή 29.03.2024
Δόξα-Οθέλλος 0-1 (Σουτο 9')
Απόλλωνας-ΑΕΖ 1-0 (Μπακενγκά 72')
Σάββατο 30.03.2024
Νέα Σαλαμίνα-Καρμιώτισσα 0-2 (Τσουκαλάς 5', Παντελή 90'+)
ΑΕΛ-Εθνικός 1-1 (Παπαφώτης 67'/Στυλιανού 77')

BΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 16η (β') 2024
1.ΕΘΝΙΚΟΣ 27
2.ΑΕΛ 21
3.ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ 21
4.ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ 21
5.ΔΟΞΑ 18
6. ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 16
7.ΟΘΕΛΛΟΣ 11
8.ΑΕΖ 7

33η αγωνιστική-7η πλέι οφ:
Τετάρτη 03.04.2024
Εθνικός-Δόξα 1-2 (Καμπρέρα 26'/Τρούγιτς 45'+1' πεν., Βελκόφσκι 52')
Καρμιώτισσα–ΑΕΛ 0-0
Οθέλλος–Απόλλων 0-1 (Σπόλιαριτς 38')
Πέμπτη 04.04.2024
ΑΕΖ-Νέα Σαλαμίνα 0-3 (Ντουρμισάι 21' πεν., 75' πεν., Γιάνγκα)

BΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 17η (β') 2024
1.ΕΘΝΙΚΟΣ 27
2.ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ 24 
3.ΑΕΛ 22
4.ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ 22
5.ΔΟΞΑ 21
6. ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 19
7.ΟΘΕΛΛΟΣ 11
8.ΑΕΖ 7

32η αγωνιστική-6η πλέι οφ:
Σάββατο 06.04.2024
Ομόνοια-Άρης 3-0 (Σεμέδο 47', Κακουλλής 64', Μίλετιτς 81')
ΑΕΚ-Πάφος 3-0 (Κβίντα 8' αυτ., Σολ 17', Πονς 25')
Κυριακή 07.04.2024
ΑΠΟΕΛ-Ανόρθωση 0-2 (Φερέιρα 8', Παρούτης 59')

BΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 16η (α') 2024
1.ΑΕΚ 36
2.ΟΜΟΝΟΙΑ 30
3.ΑΡΗΣ 29
4.ΑΠΟΕΛ 28
5.ΠΑΦΟΣ 25
6.ΑΝΟΡΘΩΣΗ 20

34η αγωνιστική-8η πλέι άουτ:
Σάββατο 06.04.2024
Δόξα-Απόλλωνας 0-2 (Κοστάκε 37', Πέρετζ 78')
Κυριακή 07.04.2024
Οθέλλος-Νέα Σαλαμίνα 2-3 (Μπαμπίγα 45'+, 75'/Ντιακιτέ 22', Σπυριδάκης 42', Νάρσινγκ 90'+)
Καρμιώτισσα-Εθνικός 1-4 (Κατσαντώνης 20'/Μεσκίντα 59', Μ.Ηλία 75', Μπίκερ 85', Ιωαννίδης 90'+)
Δευτέρα 08.04.2024
ΑΕΖ-ΑΕΛ 1-5 (Χρίστου 87'/Μακρής 20', Μίντσεφ 29', 67', Μεντόζα 36' πεν., Χριστοδούλου 90'+)

BΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 18η (β') 2024
1.ΕΘΝΙΚΟΣ 30
2.ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ 27 
3.ΑΕΛ 25
4.ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ 22
5.ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 22
6.ΔΟΞΑ 21
7.ΟΘΕΛΛΟΣ 11
8.ΑΕΖ 7

33η αγωνιστική-7η αγωνιστική:
Κυριακή 14.04.2024
Πάφος-ΑΠΟΕΛ 0-2 (Κβιλιτάια (59′ πεν, Μαρκίνιος 66′)
Άρης-ΑΕΚ 0-1 (Μιλίτσεβιτς 90'+)
Ανόρθωση-Ομόνοια 0-2 (Αλιούμ 60', Σεμέδο 87')

BΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 16η (α') 2024
1.ΑΕΚ 39
2.ΟΜΟΝΟΙΑ 33
3.ΑΠΟΕΛ 31
4.ΑΡΗΣ 29
5.ΠΑΦΟΣ 25
6.ΑΝΟΡΘΩΣΗ 20

35η αγωνιστική-9η πλέι άουτ:
Παρασκευή 12.04.2024
ΑΕΛ-Οθέλλος 3-2 (Παπαφώτης 12', Moρέιρα 30', Ανδρέου 45'/Xριστοδούλου 76', Κατσσιατή 82')
Σάββατο 13.04.2024
Νέα Σαλαμίνα-Απόλλωνας 0-2 (Μπακένγκα 34', Λέουκο 86' αυτ.)
Καρμιώτισσα-Δόξα 2-1 (Αγγελή 9', Τσουκαλάς 87'/Τρούγιτς 49')
Εθνικός-ΑΕΖ 6-2 (Ντράζιτς 29', Μ.Ηλία 45'πεν., 78', Καμπρέρα 87', 90'+9 Ριστέφσκι 90'+/Σιφναίος 14', Ντιγκινί 90'+)

BΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 19η (β') 2024
1.ΕΘΝΙΚΟΣ 33
2.ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ 30
3.ΑΕΛ 28
4.ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ 25
5.ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 22
6.ΔΟΞΑ 21
7.ΟΘΕΛΛΟΣ 11
8.ΑΕΖ 7

36η αγωνιστική-10η πλέι άουτ:
Παρασκευή 19.04.2024
Δόξα - Νέα Σαλαμίνα 1-0 (Πούριτς 69')
Oθέλλος-Εθνικός 2-1 (Ναρντίνι 32', Πιχ 34'/Περατικός 58')
Σάββατο 20.04.2024
ΑΕΖ-Καρμιώτισσα 2-5 (Σιφναίος 17', Ματόγκο 25'/Θεοδώρου 42', 66', Κατσαντώνης 48', Ρόσι 82', Oυεσλάτι 90'+)
Απόλλωνας-ΑΕΛ 4-1 (Μάρκες 2', 45'+, Mπακένγκα 38', Άδωνη 68'/Μίντσεφ 84')

BΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 20ή (β') 2024
1.ΕΘΝΙΚΟΣ 33
2.ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ 33
3.ΑΕΛ 28
4.ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ 28
5.ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 22
6.ΔΟΞΑ 24
7.ΟΘΕΛΛΟΣ 14
8.ΑΕΖ 7

34η αγωνιστική-8η αγωνιστική πλέι οφ:
Κυριακή 21.04.2024
Πάφος-Ανόρθωση 5-1 (Ζάιρο 11', 45'+ Τάνκοβιτς 16', Γκολντάρ 20', Ζάζα 70'/Φερέιρα 9')
ΑΕΚ-Ομόνοια 2-0 (Λόπες 49', Τόνγκια 65')
ΑΠΟΕΛ-Άρης 2-0 (Τσεμπάκ 8', Κβιλιτάια 31')

BΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 17η (α') 2024
1.ΑΕΚ 42
2.ΑΠΟΕΛ 34
3.ΟΜΟΝΟΙΑ 33
4.ΑΡΗΣ 29
5.ΠΑΦΟΣ 28
6.ΑΝΟΡΘΩΣΗ 20

37η αγωνιστική-11η πλέι άουτ:
Τρίτη 23.04.2024
Εθνικός-Απόλλωνας 3-3 (Μ.Ηλία 7', 76', Καμπρέρα 20'/ Μπακένγκα 63', 69', 90'+)
ΑΕΖ-Δόξα Κατωκοπιάς 2-3 (Σαμπό 9' πεν., Ιωσηφίδης 75'/Σιφναίος 48' αυτ., Τρούγιτς 58', 89')
Τετάρτη 24.04.2024
Καρμιώτισσα - Οθέλλος 6-6 (Κοβάσεβιτς 3', Κατσαντώνης 53' πεν., 90'+3' πεν., 90'+6' Ντούμπια 61', Ματθαίου 81'/Σλάβικ 8', 43', Σούτο25', Πιχ 38', 48', Ναρντίνι 66')
ΑΕΛ - Νέα Σαλαμίνα 5-4 (Μίντσεφ 13', 27', 86', Συλβέστρος 58', Μακρής 90'+6'/Παπαγεωργίου 54', Mιγκελίτο 67', Νάρσινγκ 81' πεν., 90'+ πεν.)

BΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 21η (β') 2024
1.ΕΘΝΙΚΟΣ 34
2.ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ 34
3.ΑΕΛ 31
4.ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ 29
5.ΔΟΞΑ 27
6.ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 22
7.ΟΘΕΛΛΟΣ 15
8.ΑΕΖ 7

35η αγωνιστική-9η πλέι οφ:
Κυριακή 28.04.2024
Άρης-Πάφος 1-1 (Μοντνόρ 25'/Ζάζα 26')
ΑΕΚ-Ανόρθωση 1-1 (Λόπες 15'/Μακούν 90'+)
Ομόνοια-ΑΠΟΕΛ 1-0 (Σίμιτς 69')

BΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 18η (α') 2024
1.ΑΕΚ 43
2.ΟΜΟΝΟΙΑ 36
3.ΑΠΟΕΛ 34
4.ΑΡΗΣ 30
5.ΠΑΦΟΣ 29
6.ΑΝΟΡΘΩΣΗ 21

38η αγωνιστική-12η πλέι άουτ:
Σάββατο 27.04.2024
Νέα Σαλαμίνα-Εθνικός 2-1 (Νάρσινγκ 67', Ντιακιτέ 89'/Μ.Ηλία 23')
Δευτέρα 29.04.2024
Οθέλλος - ΑΕΖ 3-1 (Πιχ 5', Σανγκαρέ 72', 77'/Κλε 24')
Απόλλων - Καρμιώτισσα Πολεμιδιών 0-0
Δόξα - ΑΕΛ 2-2 (Ναμπί 55', Τρούγιτς 86' πεν./Μακρής 64', Μίντσεφ 90'+)

BΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 22η (β') 2024
1.ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ 35
2.ΕΘΝΙΚΟΣ 34
3.ΑΕΛ 32
4.ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ 30
5.ΔΟΞΑ 28
6.ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 25
7.ΟΘΕΛΛΟΣ 18
8.ΑΕΖ 7

39η αγωνιστική-13η πλέι άουτ:
Τρίτη 07.05.2024
Οθέλλος-Δόξα 3-0 (Χριστοδούλου 6', Σανγκαρέ 28', 79')
Καρμιώτισσα -Νέα Σαλαμίνα 1-3 (Κατσαντώνης 27'/Νάρσινγκ 2', Φράγκος 19', Σπυριδάκης 62')
Εθνικός-ΑΕΛ 2-0 (Ντράζιτς 33', Καμπρέρα 72')
Τετάρτη 08.05.2024
ΑΕΖ Απόλλωνας 1-5 (Κλε 44'/Μάρκες 20', Πέρετζ 27', 39', 57', Αρτεάν 73')

BΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 23η (β') 2024
1.ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ 38
2.ΕΘΝΙΚΟΣ 37
3.ΑΕΛ 32
4.ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ 30
5.ΔΟΞΑ 28
6.ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 28
7.ΟΘΕΛΛΟΣ 21
8.ΑΕΖ 7

36η αγωνιστική-10η πλέι οφ:
Σάββατο 11.05.2024
ΑΠΟΕΛ-ΑΕΚ 1-1 (Μαρκίνιος 9' / Φαράζ 5')
Πάφος-Ομόνοια 1-1 (Ζάιρο 61' / Δημητρίου αυτ. 15')
Ανόρθωση-Άρης 0-4 (Γκομίς 16', Στρούσκι 38', Κακόριν 53', Μπράουν 75')

BΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 19η (α') 2024
1.ΑΕΚ 44
2.ΟΜΟΝΟΙΑ 37
3.ΑΠΟΕΛ 35
4.ΑΡΗΣ 33
5.ΠΑΦΟΣ 30
6.ΑΝΟΡΘΩΣΗ 21

40ή αγωνιστική-14η πλέι άουτ:
Παρασκευή 10.05.2024
Δόξα-Εθνικός 6-3 (Τρούγιτς 14’, Σαντίκ 17’, 56’ πεν., Ναμπί 62’, 90+2’, Νεοκλέους 90+5’ / Πέρδιος 19’, Ντράζιτς 63’, Λίπσκι 74')
ΑΕΛ-Καρμιώτισσα 4-3 (Μίντσεφ 27', 32', Μεντόγεβιτς 66', Μορέιρα 74'/Ντούμπια 23', Ρόσι 82', Κατσαντώνης 90'+πεν.)
Κυριακή 12.05.2024
Νέα Σαλαμίνα-ΑΕΖ 1-1 (Νάρσινγκ 20'/Σιφναίοες 56')
Απόλλωνας-Οθέλλος 4-1 (Σαγκάλ 16', Κοστάκε 48', Πέρετζ 50', Mάρκες 67'/Μπραμπίγια 52')

BΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 24η (β') 2024
1.ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ 41
2.ΕΘΝΙΚΟΣ 37
3.ΑΕΛ 35
4.ΔΟΞΑ 31
5.ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ 30
6.ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 29
7.ΟΘΕΛΛΟΣ 21
8.ΑΕΖ 8 

Η τελευταία βαθμολογία του 2023 πριν... γυρίσει η χρονιά:

Η βαθμολογία με την ολοκλήρωση της α΄φάσης (2023/24)

Η βαθμολογία του α' γκρουπ στο τέλος της σεζόν 2023/24:

Η βαθμολογίας στο β' γκρουπ στο τέλος της σεζόν 2023/24:

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 2023 
1.Ανόρθωση 15+30+34=79*
2.Άρης 21+21+32 = 74
3.ΑΠΟΕΛ 22+13+38 = 73
4.Απόλλωνας 19+18+25=62  
5.ΑΕΚ 20+9+29= 58
6.Πάφος 13+13+32= 58 
7.Ομόνοια 16+8+32=56
8.Νέα Σαλαμίνα 12+20+22=54*
9.ΑΕΛ 14+14+19= 47*
10.Καρμιώτισσα 13+21+10= 44*
11.Δόξα 10+18+4=32*

Share

ΣΧΕΤΙΚΑ ΑΡΘΡΑ

Ανακοίνωση για Σακκά-ThemaSports
21/06 @ 17:58

Ανακοίνωση για Σακκά

Την ανανέωση της συνεργασίας της με τον Γαβριήλ Σακκά ανακοίνωσε η Ομόνοια Αραδίππου. 

Επιμένει ο Υπουργός, ζητεί ανάκληση!-ThemaSports
21/06 @ 16:05

Επιμένει ο Υπουργός, ζητεί ανάκληση!

Ο Υπουργός Δικαιοσύνης και Δημοσίας Τάξης, Μάριος Χαρτσιώτη ζητεί να συνεχιστεί το μέτρο της απαγόρευσης μετακίνησης οπαδών των φιλοξενούμενων ομάδων.

Συνέλευση, στις 10 Ιουλίου-ThemaSports
21/06 @ 13:42

Συνέλευση, στις 10 Ιουλίου

Την Τετάρτη 10 Ιουλίου η Τακτική Γενικη Συνέλευση του Σωματείου Ομόνοιας… 

Μόλις τρεις Κύπριοι προπονητές-ThemaSports
19/06 @ 20:11

Μόλις τρεις Κύπριοι προπονητές

Τρεις Κύπριοι προπονητές, με τα μέχρι τώρα δεδομένα, θα ξεκινήσουν στους πάγκους της Α’ κατηγορίας τη νέα σεζόν.

Στις 3 Ιουλίου η κλήρωση του Πρωταθλήματος Α' Κατηγορίας-ThemaSports
19/06 @ 14:04

Στις 3 Ιουλίου η κλήρωση του Πρωταθλήματος Α' Κατηγορίας

Η ΚΟΠ ανακοινώνει πως η κλήρωση του Πρωταθλήματος Α' Κατηγορίας 2024 - 2025 θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη, 3 Ιουλίου στις 11:00 το πρωί στο ξενοδοχείο Radisson Blu στη Λάρνακα. 

ΓΙΟΥΡΟΠΑ ΛΙΓΚ-ΠΑΦΟΣ: Με Sheriff Tiraspol ή Zire αν αποκλείσει Elfsborg -ThemaSports
19/06 @ 14:00

ΓΙΟΥΡΟΠΑ ΛΙΓΚ-ΠΑΦΟΣ: Με Sheriff Tiraspol ή Zire αν αποκλείσει Elfsborg

Πραγματοποιήθηκε η κλήρωση για τη δεύτερη τη τάξει ευρωπαϊκή διασυλλογική διοργάνωση.

BEST OF THEMASPORTS

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΤΕ ΜΑΣ