Η βαθμολογία του β' γύρου.

Ακολουθήστε μας στο Google news

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Α' ΓΥΡΟΥ (13 ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ)
1.AΡΗΣ 29
2.ΑΠΟΕΛ 29
3.ΠΑΦΟΣ  29
4.ΟΜΟΝΟΙΑ 26 
5.ΑΝΟΡΘΩΣΗ 25
6.AΕΚ 20
7.ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 19
8.ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ 19
9.ΕΘΝΙΚΟΣ 13
10.ΑΕΛ 13
11.ΑΕΖ 11
12.ΟΘΕΛΛΟΣ 9
13.ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ 7   
14.ΔΟΞΑ 1

Τα αποτελέσματα του β' γύρου:

14η αγωνιστική:
Εθνικός-Ανόρθωση 0-1 (Γκασάμα 87')
ΑΕΛ-Δόξα 2-0 (Τζάλμα 34', Παπαφώτης 65')
Οθέλλος-Απόλλωνας 0-3 (Βαλμπουενά 37', 50' πεν., Aμπντουραχίμι 76')
ΑΕΚ-Άρης 2-1 (Σολ 57' πεν., Καζού 75' αυτ./Ουρόσεβιτς 6')
ΑΠΟΕΛ-ΑΕΖ 3-1 (Βιγιαφάνιες 38', Μαρκίνιος 67', Ντάλσιο 90'+1'/Κ.Αντωνίου 44')
Καρμιώτισσα-Πάφος 2-1 (Κατσαντώνης 19', 32'/Τουμάσι 90'+)
Νέα Σαλαμίνα-Ομόνοια 0-2 (Σεμέδο 48', Κούσουλος 68')

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 1ης αγωνιστικής Β' ΓΥΡΟΥ
1.ΑΠΟΕΛ 3  
2.ΑΕΚ 3
3.ΑΝΟΡΘΩΣΗ 3 
4.ΟΜΟΝΟΙΑ 3
5.ΑΕΛ 3
6.ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ 3
7.ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ 3
8.ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 0
9.ΑΡΗΣ 0
10.ΠΑΦΟΣ 0
11.ΟΘΕΛΛΟΣ 0
12.ΔΟΞΑ 0
13.ΑΕΖ 0
14.ΕΘΝΙΚΟΣ 0

15η αγωνιστική
Πάφος–ΑΠΟΕΛ 0-1 (Τσεμπάκ 54')
Δόξα–Άρης 2-0 (Ασάντε 34', Γκομίς 45'+αυτ.)
Εθνικός–ΑΕΚ 0-3 (Πονς 12', Τρισκόφσκι 90', Λόπες 90'+)
Ανόρθωση-Οθέλλος 2-1 (Τσίκο 54', Καστέλ 61'/Ουεσλάτι 34')
Απόλλωνας-Νέα Σαλαμίνα 0-2 (Ντουρμισάι 18', Νάρσινγκ 32')
ΑΕΖ–ΑΕΛ 1-4 (Χατζηβασίλης 40'/Κα 30', Μακρής 32', 64', Ανδρέου 90'+)
Ομόνοια-Καρμιώτισσα 2-1 (Μπεζούς 20', Κακουλλής 58' πεν./Κατσαντώνης 38')

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 2ης αγωνιστικής Β' ΓΥΡΟΥ
1.ΑΠΟΕΛ 6 
2.ΑΕΚ 6
3.ΑΝΟΡΘΩΣΗ 6 
4.ΟΜΟΝΟΙΑ 6
5.ΑΕΛ 6
6.ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ 3
7.ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ 3
8.ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 3
9.ΔΟΞΑ 3
10.ΠΑΦΟΣ 0
11.ΟΘΕΛΛΟΣ 0
12.ΑΡΗΣ 0
13.ΑΕΖ 0
14.ΕΘΝΙΚΟΣ 0

16η αγωνιστική:
Άρης-ΑΕΖ 1-0 (Γκομίς 43')
Οθέλλος-Εθνικός 2-1 (Καστάνας 45'+3', Σούτο 85'/Ντε Ιριόντο 21')
ΑΕΚ-Δόξα 2-1 (Γκάμα 60', Τρισκόφσκι 82'/Ναμπί 10' πεν.)
ΑΕΛ-Πάφος 1-2 (Γερολέμου 46'/Ναμ 15', Τάνκοβιτς 81')
ΑΠΟΕΛ-Ομόνοια 3-0 (Μαρκίνιος 45'+, Γαβριήλ 83', Τσεμπάκ 90')
Νέα Σαλαμίνα-Ανόρθωση 0-3 (Καστέλ 3', Γκασάμα 53', Φερέιρα 81')
Καρμιώτισσα-Απόλλωνας 3-4 (Ντούμπια 39', 84'πεν., Ρόσι 87' / Αμπντουραχίμι 3', Μάρκες 37', Μαλεκκίδης 75', Πέρετς 90'+6')

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 3ης αγωνιστικής Β' ΓΥΡΟΥ
1.ΑΠΟΕΛ 9
2.ΑΕΚ 9
3.ΑΝΟΡΘΩΣΗ 9 
4.ΟΜΟΝΟΙΑ 6
5.ΑΕΛ 6
6.ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ 6
7.ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ 3
8.ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 3
9.ΔΟΞΑ 3
10.ΠΑΦΟΣ 3
11.ΟΘΕΛΛΟΣ 3
12.ΑΡΗΣ 3
13.ΑΕΖ 0
14.ΕΘΝΙΚΟΣ 0

17η αγωνιστική
Τρίτη 02.01.2024
Απόλλωνας-ΑΠΟΕΛ 2-2 (Κολ 32', Εκπολό 36'/Μαρκίνιος 47', Κβιλιτάια 90'+5')
Ανόρθωση-Καρμιώτισσα 1-0 (Γκασάμα 14')
Ομόνοια-ΑΕΛ 3-1 (Κούσουλος 26', Λοΐζου 39', 47'/Μεντόγεβιτς 89')
Τετάρτη 03.01.2024
Οθέλλος-ΑΕΚ 0-0
Εθνικός-Νέα Σαλαμίνα 2-3 (Ντε Ιριόντο 45', Γκόμες 61'/Ντουρμισάι 5', 29', 55')
Πάφος-Άρης 1-0 (Ντράγκομιρ 90'+5')
Πέμπτη 04.01.2024
ΑΕΖ-Δόξα 1-1 (Σλόγκαρ 41'/Ασάντε 69')

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 4ης αγωνιστικής Β' ΓΥΡΟΥ
1.ΑΝΟΡΘΩΣΗ 12
2.ΑΕΚ 10
3.ΑΠΟΕΛ 10
4.ΟΜΟΝΟΙΑ 9
5.ΑΕΛ 6
6.ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ 7
7.ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 6   
8.ΠΑΦΟΣ 6
9.ΟΘΕΛΛΟΣ 4
10.ΑΡΗΣ 3
11.ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ 3
12.ΔΟΞΑ 2
13.ΑΕΖ 1
14.ΕΘΝΙΚΟΣ 0

18η αγωνιστική:
Σάββατο, 6 Ιανουαρίου
ΑΠΟΕΛ-Ανόρθωση 1-0 (Τομανέ 89')
ΑΕΛ-Απόλλωνας 1-3 (Φραντζής 44' /Μαλεκκίδης 11', Μάρκες 45'+, Βαλμπουενά 48')
Κυριακή, 7 Ιανουαρίου
Νέα Σαλαμίνα-Οθέλλος 3-2 (Μιγκελίτο 24', Φράγκος76', 83'/Ουεσλάτι 63', Ντούρις 81')
Καρμιώτισσα-Εθνικός 1-1 (Θεοδώρου 80' πεν./Καμπέρα 67' πεν.)
Άρης-Ομόνοια 2-0 (Καζού 29', Κακόριν 45'+3')
Δευτέρα, 8 Ιανουαρίου
ΑΕΚ-ΑΕΖ 2-0 (Λόπες 32', Σολ 64')
Δόξα-Πάφος 1-0 (Βελκόφσκι 67')

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 5ης αγωνιστικής Β' ΓΥΡΟΥ
1.ΑΝΟΡΘΩΣΗ 12
2.ΑΕΚ 13
3.ΑΠΟΕΛ 13
4.ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ 10   
5.ΟΜΟΝΟΙΑ 9
6.ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 9
7.ΑΕΛ 6 
8.ΠΑΦΟΣ 6
9.ΔΟΞΑ 5 
10.ΟΘΕΛΛΟΣ 4
11.ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ 4
12.ΑΡΗΣ 3
13.ΑΕΖ 1
14.ΕΘΝΙΚΟΣ 1

19η αγωνιστική
Παρασκευή, 12 Ιανουαρίου
Εθνικός-ΑΠΟΕΛ 2-1 (Καμπρέρα 50', 56'/Toμανέ 60')
Νέα Σαλαμίνα-ΑΕΚ 0-1 (Σάντος 83')
Σάββατο, 13 Ιανουαρίου
Οθέλλος-Καρμιώτισσα 0-3 (Τσουκαλάς 7', Ντούμπια 24', Ρόσι 38')
Ομόνοια-Δόξα 5-1 (Λοΐζου 7', Μπεζούς 15', Κούσουλος 17', Κακουλλής 40' πεν., Σίμιτς 69'/Μάθιους 45'+αυτ.)
Ανόρθωση-ΑΕΛ 1-0 (Γκασάμα 53')
Κυριακή, 14 Ιανουαρίου
Πάφος-ΑΕΖ 4-0 (Βαλακάρι 21', Τάνκοβιτς 58', Νταλίνια 73', Μπρούνο 90'+)
Απόλλωνας-Άρης 0-1 (Μοντνόρ 17')

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 6ης αγωνιστικής Β' ΓΥΡΟΥ
1.ΑΝΟΡΘΩΣΗ 15
2.ΑΕΚ 16
3.ΑΠΟΕΛ 13
4.ΟΜΟΝΟΙΑ 12   
5.ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ 10
6.ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 9
7.ΠΑΦΟΣ 9  
8.ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ 7
9.ΑΡΗΣ 6   
10.ΑΕΛ 6
11.ΔΟΞΑ 5 
12.ΟΘΕΛΛΟΣ 4
13.ΕΘΝΙΚΟΣ 4
14.ΑΕΖ 1

20ή αγωνιστική:
ΑΕΖ-Ομόνοια 0-0
ΑΕΚ-Πάφος 1-0 (Φαράζ 85')
Καρμιώτισσα-Νέα Σαλαμίνα 0-1 (Μιγκελίτο 68')
ΑΕΛ-Εθνικός 1-1 (Μακρής 24' πεν./Σπιρόφσκι 32')
Άρης-Ανόρθωση 2-1 (Μπένγκτσον 41', Σαβό 75'/ Γκασάμα 69')
Δόξα-Απόλλωνας 0-3 (Μαλεκκίδης 17', Βαλμπουενά 45', Μπανγκένγκα 48')
ΑΠΟΕΛ-Οθέλλος 6-0 (Βιγιαφάνιες 5', Σατσιάς 20', Ναρντίνι 26' αυτ., Nτβάλι 36', Γουίλσον 47', Γέφτε 90')

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 7ης αγωνιστικής Β' ΓΥΡΟΥ
1.ΑΕΚ 19
2.ΑΠΟΕΛ 16
3.ΑΝΟΡΘΩΣΗ 15
4.ΟΜΟΝΟΙΑ 13   
5.ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ 13
6.ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 12
7.ΠΑΦΟΣ 9  
8.ΑΡΗΣ 9 
9. ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ 7
10.ΑΕΛ 7
11.ΔΟΞΑ 5 
12.ΕΘΝΙΚΟΣ 5 
13.ΟΘΕΛΛΟΣ 4
14.ΑΕΖ 2

21η αγωνιστική
Παρασκευή, 26 Ιανουαρίου
Νέα Σαλαμίνα-ΑΠΟΕΛ 0-4 (Ντονγκαλά 33', Κβιλιτάια 36', Ντβάλι 51', Mαρκίνιος 74')
Καρμιώτισσα-ΑΕΚ 1-3 (Θεοδώρου 45'+/Λόπες 32', Φαράζ 52', Τρισκόφσκι 88')
Σάββατο, 27 Ιανουαρίου
Ομόνοια-Πάφος 1-2 (Μπέζους 28'/Βαλακάρι 14', Tάνκοβιτς 87')
Ανόρθωση-Δόξα 0-2 (Τρούγιτς 19', Ασάντε 90'+)
Απόλλωνας-ΑΕΖ 0-0
Κυριακή, 28 Ιανουαρίου
Οθέλλος – ΑΕΛ ANABΟΛΗ 0-3 ΔΙΚΑΣΤΙΚΗ*
Εθνικός-Άρης 2-6 (Μεσκίντα 71', Ντε Ιριόντο 79'/Μπένγκτσον 3', Γκομίς 29' πεν., Μοντνόρ 54', Σεμέδο 69', Σπόλιαριτς 85' πεν., Σάβο 89')

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 8ης αγωνιστικής Β' ΓΥΡΟΥ
1.ΑΕΚ 22
2.ΑΠΟΕΛ 19
3.ΑΝΟΡΘΩΣΗ 15
4.ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ 14   
5.ΟΜΟΝΟΙΑ 13 
6.ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 12
7.ΠΑΦΟΣ 12  
8.ΑΡΗΣ 12 
9. ΔΟΞΑ 8  
10.ΑΕΛ 7*
11.ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ 7
12.ΕΘΝΙΚΟΣ 5 
13.ΟΘΕΛΛΟΣ 4*
14.ΑΕΖ 3

22η αγωνιστική:
ΑΕΖ-Ανόρθωση ΑΝΑΒΟΛΗ
Πάφος-Απόλλωνας 1-1 (Ρους 90'/Μάρκες 28')
Δόξα-Εθνικός 0-2 (Ριστέφσκι 12', Καμπρέρα 24')
ΑΕΚ-Ομόνοια 2-1 (Λέδες 45'+', Σολ 70'/Φράνσον 3')
Άρης-Οθέλλος 4-0 (Σάβο 63', 80', 90'+5' πεν., Σπόλιαριτς 90'+1/)
ΑΕΛ-Νέα Σαλαμίνα 3-1 (Μεντόγεβιτς 12', Μίντσεφ 13', 23'/Φερνάντες 15')
ΑΠΟΕΛ-Καρμιώτισσα 4-1 (Ντάλσιο 34', 54΄, Σατσιάς 49', Koσταντίνοφ 71'/Κατσαντώνης 37')
Τετάρτη, 21 Φεβρουαρίου
ΑΕΖ – Ανόρθωση

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 9ης αγωνιστικής Β' ΓΥΡΟΥ
1.ΑΕΚ 25
2.ΑΠΟΕΛ 22
3.ΑΝΟΡΘΩΣΗ 15*
4.ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ 15  
5.ΑΡΗΣ 15  
6.ΠΑΦΟΣ 13   
7.ΟΜΟΝΟΙΑ 13 
8.ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 12
9.ΑΕΛ 10* 
10.ΔΟΞΑ 8  
11.ΕΘΝΙΚΟΣ 8
12.ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ 7
13.ΟΘΕΛΛΟΣ 4*
14.ΑΕΖ 3*

23η αγωνιστική
Κυριακή, 4 Φεβρουαρίου
Ανόρθωση-Πάφος 2-2 (Γκασάμα 2', Καστέλ 90'+5' πεν./Ζάιρο 35', 76')
Απόλλωνας-Ομόνοια 1-2 (Σαγκάλ 86'/Λέζιακς 6', Σιπριάνο 90'+5')
Δευτέρα, 5 Φεβρουαρίου
ΑΠΟΕΛ-ΑΕΚ 2-2 (Ντβάλι 4', Mιλίτσεβιτς 82' αυτ./Τρισκόφσκι 77', Σάντσες 86')
Εθνικός-ΑΕΖ 4-1 (Ριστέφσκι 6', Μπίκερ΄28', 55', Μ.Ηλία 76'/Κάστρο 23')
Οθέλλος – Δόξα 0-0
Τρίτη, 6 Φεβρουαρίου
Νέα Σαλαμίνα-Άρης 0-3 (Μοντνόρ 55', Σάβο 60', Μπράουν 85')
Καρμιώτισσα-ΑΕΛ 1-3 (Θεοδώρου 38' πεν./Χριστοφόρου 5' αυτ.,Μεντόγεβιτς 43', Κα 90'+4')

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 10ης αγωνιστικής Β' ΓΥΡΟΥ
1.ΑΕΚ 26
2.ΑΠΟΕΛ 23 
3. ΑΡΗΣ 18
4.ΑΝΟΡΘΩΣΗ 16* 
5.ΟΜΟΝΟΙΑ 16 
6.ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ 15
7.ΠΑΦΟΣ 14  
8.ΑΕΛ 13+3* ΔΙΚΑΣΤΙΚΗ ΜΕ ΟΘΕΛΛΟ
9.ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 12 
10.ΕΘΝΙΚΟΣ 11
11.ΔΟΞΑ 9  
12.ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ 7
13.ΟΘΕΛΛΟΣ 5*
14.ΑΕΖ 3*

24η αγωνιστική
Παρασκευή 09.02.2024
ΑΕΖ-Οθέλλος 3-3 (Ε.Αντωνίου 35', Γιάνσεν 39' αυτ., Ντιγκινί 84'/Ντούρις 21', Ντούρις 60' πεν., Σαγκαρέ 71')
Ομόνοια-Ανόρθωση 3-1 (Στεπίνκσι 47', 62', Μπεζούς 72' /Μακούν 41')
Σάββατο 10.02.2024
Πάφος-Εθνικός 4-3 (Μπόκτσαϊ 11', Ζάιρο 35', Bαλακάρι 46', Τάνκοβιτς 89' πεν./Λομοτέι 29', Καμπρέρα 37', Ντράζιτς 76')
Άρης-Καρμιώτισσα 3-0 (Σάβο 47', Κακόριν 72', Καζού 80')
ΑΕΚ-Απόλλωνας 1-2 (Σολ 30' πεν./Βαλμπουενά 2', Μπακένγκα 40')
Κυριακή 11.02.2024
Δόξα-Νέα Σαλαμίνα 0-3 (Μπεχαράνο 27', Νάρσινγκ 39', Μιγκελίτο 43')
ΑΕΛ-ΑΠΟΕΛ 1-1 (Φιλίποβιτς 55' / Τσεμπάκ 27')

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 11ης αγωνιστικής Β' ΓΥΡΟΥ
1.ΑΕΚ 26
2.ΑΠΟΕΛ 24 
3. ΑΡΗΣ 21
4.ΟΜΟΝΟΙΑ 19     
5.ΑΕΛ 19
6.ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ 18
7.ΠΑΦΟΣ 17  
8.ΑΝΟΡΘΩΣΗ 16* 
9.ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 15
10.ΕΘΝΙΚΟΣ 11
11.ΔΟΞΑ 9  
12.ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ 7
13.ΟΘΕΛΛΟΣ 6
14.ΑΕΖ 4*

25η αγωνιστική
Τρίτη 13.02.2024
Οθέλλος-Πάφος 0-3 (Γκολντάρ 19', Ρους 54', Τάνκοβιτς 62')
Τετάρτη 14.02.2024
Ανόρθωση-Απόλλωνας 2-0 (Καστέλ 45', Τσίκο 90'+2' πεν.)
Εθνικός-Ομόνοια 2-2 (Ηλία 50', Καμπρέρα 85'/Στεπίνσκι 11', Σεμέδο 13')
ΑΕΛ-ΑΕΚ 2-3 (Μορέιρα 55', Τζάλμα 90'+/Λέδες 8', Τόνγκια 66', Γκαρσία 73')
Πέμπτη 15.02.2024
Καρμιώτισσα-Δόξα 3-1 (Ρόσι 50', Θεοδώρου 66', Κατσαντώνης 88'/Ασάντε 77')
Νέα Σαλαμίνα-ΑΕΖ 1-1 (Γιάνγκα 62'/Κλε 70')
ΑΠΟΕΛ-Άρης 1-0 (Ντονγκαλά 20')

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 12ης αγωνιστικής Β' ΓΥΡΟΥ
1.ΑΕΚ 29
2.ΑΠΟΕΛ 27 
3. ΑΡΗΣ 21
4.ΟΜΟΝΟΙΑ 20
5.ΠΑΦΟΣ 20  
6.ΑΕΛ 19 
7.ΑΝΟΡΘΩΣΗ 19* 
8.ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ 18
9.ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 16
10.ΕΘΝΙΚΟΣ 12
11.ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ 10
12.ΔΟΞΑ 9  
13.ΟΘΕΛΛΟΣ 6
14.ΑΕΖ 5*

26η αγωνιστική:
Σάββατο 17.02.2024
Ομόνοια-Οθέλλος 1-0 (Μπέζους 64')
ΑΕΚ-Ανόρθωση 1-0 (Πονς 48')
Απόλλωνας-Εθνικός 0-0
Κυριακή 18.02.2024
ΑΕΖ-Καρμιώτισσα 1-2 (Ντιγκινί 21'/Κατσαντώνης 74' πεν., Τσουκαλά 90'+)
Αρης-ΑΕΛ 4-0 (Κακόριν 1', 6', Καζού 9', Γκομίς 31')
Δόξα-ΑΠΟΕΛ 0-1 (Κοσταντίνοφ 62')
Δευτέρα 19.02.2024
Πάφος-Νέα Σαλαμίνα 0-0

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 13ης αγωνιστικής Β' ΓΥΡΟΥ
1.ΑΕΚ 32
2.ΑΠΟΕΛ 30
3. ΑΡΗΣ 24
4.ΟΜΟΝΟΙΑ 23
5.ΠΑΦΟΣ 21  
6.ΑΕΛ 19 
7.ΑΝΟΡΘΩΣΗ 19* 
8.ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ 19
9.ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 17
10.ΕΘΝΙΚΟΣ 13
11.ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ 13
12.ΔΟΞΑ 9  
13.ΟΘΕΛΛΟΣ 6
14.ΑΕΖ 5*

ΕΞ ΑΝΑΒΟΛΗΣ 22η αγωνιστική (21/02/24)
ΑΕΖ-Ανόρθωση 0-2 (Τσίκο 18', Καστέλ 42' πεν.)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 13ης αγωνιστικής Β' ΓΥΡΟΥ
1.ΑΕΚ 32
2.ΑΠΟΕΛ 30
3. ΑΡΗΣ 24
4.ΟΜΟΝΟΙΑ 23
5.ΠΑΦΟΣ 21  
6.ΑΝΟΡΘΩΣΗ 22 
7.ΑΕΛ 19 
8.ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ 19
9.ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 17
10.ΕΘΝΙΚΟΣ 13
11.ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ 13
12.ΔΟΞΑ 9  
13.ΟΘΕΛΛΟΣ 6
14.ΑΕΖ 5

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Β' ΓΥΡΟΥ (2022/23)

 

Πέντε ομάδες μάζεψαν περισσότερους βαθμούς στον β' γύρο: +1 ο ΑΠΟΕΛ, +4 Η ΑΕΛ, +6 η Καρμιώτισσα, +10 η Δόξα, +12 η ΑΕΚ, ενώ επτά ομάδες είχαν μικρότερη συγκομιδή: -2 ο Άρης, -2 η Πάφος, -3 η Ομόνοια, -3 η Ανόρθωση, -2 η Νέα Σαλαμίνα, -6 η ΑΕΖ και -3 ο Οθέλλος. Δύο ομάδες πήραν στον β' γύρο όσους και στον α' γύρο: ο Απόλλωνας και ο Εθνικός

Οι βαθμοί στους δύο γύρους:
1.ΑΠΟΕΛ 59: 29+30
2.ΑΡΗΣ 56: 29+27
3.ΑΕΚ 52: 20+32
4.ΠΑΦΟΣ 50: 26+24
5.ΟΜΟΝΟΙΑ 49: 26+23
6.ΑΝΟΡΘΩΣΗ 47: 25+22
7.ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ 38: 19+19
8.ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 36: 19+17
9.ΑΕΛ 30: 13+17
10.ΕΘΝΙΚΟΣ 26: 13+13
11.ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ 20: 7+13
12.ΑΕΖ 16: 11+5
13.ΟΘΕΛΛΟΣ 15: 9+6
14 ΔΟΞΑ 12: 1+11

Ο Άρης σε σχέση με την βαθμολογία με το τέλος του α' γύρου (ήταν πρώτος στην ισοβαθμία) έπεσε μία θέση (2η),  όπως και οι Πάφος (4η), Ομόνοια (5η), Ανόρθωση (6η), Εθνικός (10η), ΑΕΖ (12η), Οθέλλος (13η).

Η ΑΕΛ ανέβηκε μία θέση (9η), η Καρμιώτισσα  δύο θέσεις (10η) και η ΑΕΚ τρεις θέσεις (3η).

Απόλλωνας (7η), Νέα Σαλαμίνα (8η) και Δόξα (14η) παρέμειναν στην ίδια θέση.

01.ΑΡΗΣ__________13__09-02-02, 26-12, 29
02.ΑΡΗΣ__________26__18-02-06, 53-21, 56

02.ΑΠΟΕΛ_________13__09-02-02, 24-07, 29
01.ΑΠΟΕΛ_________26__18-05-03, 54-16, 59

03.ΠΑΦΟΣ_________13__09-02-02, 28-07, 29
04.ΠΑΦΟΣ_________26__15-05-06, 48-20, 50

04.ΟΜΟΝΟΙΑ_______13__07-05-01, 27-14, 26
05.ΟΜΟΝΟΙΑ_______26__14-07-05, 49-30, 49

05.ΑΝΟΡΘΩΣΗ______13__07-04-02, 22-11, 25
06.ΑΝΟΡΘΩΣΗ______26__14-05-07, 38-25, 47

06.ΑΕΚ___________13__05-05-03, 21-15, 20
03.ΑΕΚ___________26__15-07-04, 44-26, 52

07.ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ_____13__05-04-04, 18-12, 19
07.ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ_____26__10-08-08, 37-27, 38

08.ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ__13__05-04-04, 20-18, 19
08.ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ__26__10-06-10, 34-39, 36

09.ΕΘΝΙΚΟΣ_______13__03 04-06, 19-31, 13
10.ΕΘΝΙΚΟΣ_______26__06-08-12, 39-56, 26

10.ΑΕΛ___________13__04-01-08, 12-24, 13
09.ΑΕΛ___________26__09-03-14, 34-45, 30

11.ΑEZ___________13__02-05-06, 19-32, 11
12.ΑEZ___________26__02-09-15, 28-59, 16

12.ΟΘΕΛΛΟΣ_______13__02-03-08, 12-20, 09
13.ΟΘΕΛΛΟΣ_______26__03-06-17, 20-52, 15

13.ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ___13__01-04-08, 13-28, 07
11.ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ___26__05-05-16, 31-53, 20

14.ΔΟΞΑ__________13__00-01-12, 05-34, 01
14.ΔΟΞΑ__________26__03-03-20, 14-56, 12

H BAΘΜΟΛΟΓΙΑ ΤΟΥ Α' ΓΥΡΟΥ:

H BAΘΜΟΛΟΓΙΑ ΤΗΣ Α' ΦΑΣΗΣ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ:

 
Share

ΣΧΕΤΙΚΑ ΑΡΘΡΑ

Βήμα… πρόκρισης για την Ελβετία: Τεράστιο «τρίποντο» κόντρα στην Ουγγαρία, με κορυφαίο Τσάκα!-ThemaSports
15/06 @ 17:54

Βήμα… πρόκρισης για την Ελβετία: Τεράστιο «τρίποντο» κόντρα στην Ουγγαρία, με κορυφαίο Τσάκα!

Τεράστια νίκη για την Ελβετία επί της Ουγγαρίας στην 1η αγωνιστική του 1ου ομίλου με 3-1, με απόλυτο πρωταγωνιστή τον Γκρανίτ Τσάκα. Συγκλονιστική εμφάνιση από τον παίκτη της Μπάγερ Λεβερκούζεν και μεγάλο βήμα… πρόκρισης στην επόμενη φάση του EURO 2024!

«When The Line Is Crossed» - Ντοκιμαντέρ της UEFA για τη βία κατά των διαιτητών (ΒΙΝΤΕΟ)-ThemaSports
13/06 @ 14:44

«When The Line Is Crossed» - Ντοκιμαντέρ της UEFA για τη βία κατά των διαιτητών (ΒΙΝΤΕΟ)

Η ΚΟΠ παρουσιάζει το ντοκιμαντέρ της UEFA «When The Line Is Crossed» (Υπέρβαση ορίων).

«Είναι τρελός ο Τάισον»: Βίντεο – έπος, ο Βραζιλιάνος τραγουδάει σύνθημα του ΠΑΟΚ στα ελληνικά! -ThemaSports
12/06 @ 16:59

«Είναι τρελός ο Τάισον»: Βίντεο – έπος, ο Βραζιλιάνος τραγουδάει σύνθημα του ΠΑΟΚ στα ελληνικά!

Τρομερό βίντεο έκανε την εμφάνισή του πριν από μερικά λεπτά, με τον Τάισον να αποθεώνει τον ΠΑΟΚ και να τραγουδά ένα σύνθημα που του έχουν αφιερώσει οι φίλοι της ομάδας. Το πιο εντυπωσιακό; Το έλεγε στα ελληνικά σε… Βραζιλιάνους!

Έξι facts για τον Κορέια-ThemaSports
12/06 @ 13:30

Έξι facts για τον Κορέια

Ανάρτηση από την Πάφος FC για το νέο της απόκτημα, Ζοάο Κορέια.

Κριστιάνο Ρονάλντο: Πώς μία κίνηση του κορυφαίου influencer, οδήγησε σε απώλεια 4 δισ. δολαρίων-ThemaSports
14/06 @ 13:36

Κριστιάνο Ρονάλντο: Πώς μία κίνηση του κορυφαίου influencer, οδήγησε σε απώλεια 4 δισ. δολαρίων

Η διαδραστικότητα της εικόνας του πλέον διάσημου icon παγκομσίως. 14/06/2021.

BEST OF THEMASPORTS

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΤΕ ΜΑΣ