Εθνικός και Απόλλωνας συμβιβάστηκαν στο ισόπαλο 3-3 (Μ.Ηλία 7', 76', Καμπρέρα 20'/ Μπακένγκα 63', 69', 90'+) για την 11η αγωνιστική των πλέι άουτ.

Στο α' ημίχρονο ο Εθνικός ήταν η πιο παραγωγική ομάδα και με εξαιρετική παρουσία η ομάδα της Άχνας πήρε προβάδισμα δύο γκολ. Στο 7' ο Καμπρέρα τροφοδότησε τον Μάριο Ηλία ο οποίος βγήκε πίσω από την άμυνα του Απόλλωνα κι έκανε το 1-0 με δεξί πλασέ, ενώ στο 20' ο Ντράζιτς έκανε το γύρισμα-ασίστ και ο Καμπρέρα με δεξί πλασέ εντός περιοχής έκανε το 2-0.

Εντελώς διαφορετικό ήταν το σκηνικό στο β' μέρος, με τον Απόλλωνα να ανεβάζει ταχύτητες. Στο 63' ο Γιούρσεβιτς έκανε την σέντρα από αριστερά και ο Μπακένγκα με το δεξί μείωσε σε 2-1 και έξι λεπτά αργόερα ήρθε η ισοφάριση καθώς στο 69' ο Αρτεάν εκτέλεσε κόρνερ και ο Μπακένγκα με κεφαλιά έκανε το 2-2.

Κόντρα στην ροή του αγώνα οι γηπεδούχοι πήραν ξανά το προβάδισμα.  Στο 76' μετά την κάθετη ασίστ του Ντράζιτς ο Μάριος Ηλία με δεξί σουτ έκανε το 3-2! Στο 90'+1' μετά από τακουνάκι-ασίστ από τον Αρτεάν, ο Μπακένγκα με δεξί πλασέ έκανε το 3-3 διαμορφώνοντας το τελικό αποτέλεσμα.

5' Κόρνερ για τον Απόλλωνα... πέρασε ανεκμετάλλευτο.

7' ΓΚΟΛ 1-0. Στο 7' ο Καμπρέρα τροφοδότησε τον Μάριο Ηλία ο οποίος βγήκε πίσω από την άμυνα του Απόλλωνα κι έκανε το 1-0 με δεξί πλασέ.

19' Σουτ από τον Ιωάννου, άουτ.

20' ΓΚΟΛ 2-0. Στο 20' ο Ντράζιτς έκανε το γύρισμα-ασίστ και ο Καμπρέρα με δεξί πλασέ εντός περιοχής έκανε το 2-0.

27' Κίτρινη ο Ντε Ιριόντο που συμπλήρωσε απαγορευτικό αριθμό καρτών. 13η κίτρινη στο πρωτάθλημα για τον ποδοσφαιριστή του Εθνικού...

28' Εκτέλεση φάουλ από τον Αρτεάν, άουτ.

36' O Mάρκες απέναντι από τον Παναγή έκανε το ψηλοκρεμαστό πλασέ, η μπάλα χτύπησε στο δοκάρι!

38' Mεγάλη ευκαιρία για τον Εθνικό, με τον Λέουβενμπεργκ να πέφτει και να διώχνει προτού ο Καμπρέρα κάνει το σουτ από θέση βολής...

Ευκαιρία για τον Απόλλωνα, με τον Παναγή να βγαίνει εκτός περιοχής και έδιωξε προ του Μπακένγκα.

Εξετάζεται αν ο Παναγή άγγιξε την μπάλα.

Ο Παναγή άγγιξε την μπάλα όμως προηγουμένως ο Μπακένγκα ήταν σε θέση οφσάιντ.

45' Τρία λεπτά ο χρόνος των καθυστερήσεων.

Tέλος ημιχρόνου.

Έναρξη β' ημιχρόνου.

Με περισσότερη διάθεση μπήκαν οι ποδοσφαιριστές του Απόλλωνα στο β' μέρος.

55' Κίτρινη στον Νταρίκουα

61' Σαγκάλ αντί Φιλιώτη.

63' ΓΚΟΛ 2-1. Στο 63' ο Γιούρσεβιτς έκανε την σέντρα από αριστερά και ο Μπακένγκα με το δεξί μείωσε σε 2-1.

65' Σουτ από τον Μάρκες, άουτ.

66' Σπιρόφσκι αντί Ντε Ιριόντο.

Ο Γιούρσεβιτς έκανε τη σέντρα, κεφαλιά από τον Μπακένγκα, άουτ!

Κόρνερ για τον Απόλλωνα...

69' ΓΚΟΛ 2-2. Στο 69' ο Αρτεάν εκτέλεσε κόρνερ και ο Μπακένγκα με κεφαλιά έκανε το 2-2.

74' Μπίκερ και Κ.Ηλία αντί Πεχλιβάνη και Ιωάννου.

76' ΓΚΟΛ 3-2. Στο 76' μετά την κάθετη ασίστ του Ντράζιτς ο Μάριος Ηλία με δεξί σουτ έκανε το 3-2!

80' Χριστοφή και Περδίος αντί Μάριου Ηλία και Ντράζιτς.

80' Κολ αντί Σέλβικ.

84' Κίτρινη στον Περατικό.

90' Τρία λεπτά ο χρόνος των καθυστερήσεων.

90'+1' ΓΚΟΛ 3-3. Στο 90'+1' μετά από τακουνάκι-ασίστ από τον Αρτεάν, ο Μπακένγκα με δεξί πλασέ έκανε το 3-3.

Σάντος αντί Εκπολό.

Εθνικός: Παναγή, Ριστέφσκι, Ντε Ιριόντο (Σπιρόφσκι 66'), Λίπσκι, Πεχλιβάνης (Μπίκερ 75'), Περατικός, Ιωάννου Π. (Ηλία Κ. 75'), Στυλιανού, Καμπρέρα, Ηλία Μ. (Χριστοφή 80'), Ντράζιτς(Πέρδιος 80').
Στον πάγκο: Σταυρινού, Νικολάου, Μπέκερ, Ιωαννίδης, Λεμίσκο, Αγγελόπουλος.
Απόλλωνας: Λέουβενμπεργκ, Εκπολό (Σάντος 90'), Σιέλβικ (Κολ 80'), Μαλεκκίδης, Σπόλιαριτς, Γιούρσεβιτς, Αρτεάν, Νταρίκουα, Φιλιώτης (Σαγκάλ 61'), Μάρκες, Μπακένγκα.
Στον πάγκο: Λοΐζου, Δημητρίου, Άδωνη, Πεϊμπέρνς, Ποντικού, Χάμπος, Κοστάκε, Κλέιν, Σοφοκλέους.
Κίτρινες: Ντε Ιριόντο 27', Περατικός 84'/Νταρίκουα 55'
Διαιτητής: Αργυρού Ανδρέας
Α' Βοηθός: Τουμάζου Ανδρέας
Β' Βοηθός: Μεταξάς Μιχάλης