Ολυμπιακοί αγώνες: Η πλεύση της Κυπριακής αποστολής στον Σηκουάνα (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ)
Η κυπριακή αποστολή στην τελετή έναρξης στο Παρίσι.
Ακολουθήστε μας στο Google news
Μπορεί οι «πράσινοι» να είναι αδιάφοροι βαθμολογικά και την επόμενη εβδομάδα (18/05) να ακολουθεί ο τελικός κυπέλλου με αντίπαλο την ίδια ομάδα, όμως είναι αυτονόητο ότι θα κυνηγήσουν τη νίκη για το γόητρο και την ιστορία τους, αλλά και για να πάνε με την καλύτερη δυνατή ψυχολογία στο μεγάλο ραντεβού της 18ης Μαϊου.
Όμως αποτελεί... ερωτηματικό ο τρόπος προσέγγισης του αγώνα πρωταθλήματος από τον Γιάννη Αναστασίου.
Θα δει το συγκεκριμένο ματς ως πρόβα τζενεράλε ενόψει τελικού παίζοντας με φουλ ενδεκάδα ή θα το χρησιμοποιήσει αυτό το παιχνίδι για να... μπερδέψει τον αντίπαλο τεχνικό, Χουάν Κάρλος Καρσέδο; Θέμα κούρασης δεν υπάρχει, αφού λόγω των γιορτών του Πάσχα, θα μεσολαβήσουν δύο εβδομάδες από την τελευταία αγωνιστική υποχρεώση...
Θα παρατάξει έστω και για ένα ημίχρονο την ενδεκάδα που έχει στο μυαλό του για τον τελικό ή θα κάνει εκτεταμένο ροτέισιον ή στοχευμένο, μοιράζοντας τον χρόνο σε κάποιους παίκτες-«κλειδιά»;
Θα κάποια απρόσμενη κίνηση τακτικής στο αγωνιστικό του πλάνο για να... μπλοφάρει;
Θα δοκιμάσει κάποια πράγματα που ενδεχομένως να έχει στο μυαλό του ενόψει τελικού;
Αυτά είναι ίσως τα βασικότερα ερωτήματα, στα οποία μόνο ο Ελλαδίτης τεχνικός μπορεί να απαντήσει το βράδυ της 11ης Μαϊου...