Μετά από ένα εξαιρετικό δεύτερο ημίχρονο, ο Εθνικός συνέτριψε την Καρμιώτισσα με 4-1 στο «Στέλιος Κυριακίδης» για την 8η αγωνιστική των πλέι-άουτ.

Ένα αποτέλεσμα που διατηρεί ζωντανό το ενδιαφέρον για την αποφυγή της διαβάθμισης, αφού δεν επέτρεψε στην Καρμιώτισσα να αυξήσει τη διαφορά της από Δόξα και Οθέλλο.

Η Λεμεσιανή ομάδα προηγήθηκε στο Α' ημίχρονο με 1-0, με γκολ του Κατσαντώνη στο 20΄, όμως η ομάδα της Άχνας κυριάρχησε στην επανάληψη και ανέτρεψε το εις βάρος της αποτέλεσμα, πετυχαίνοντας μάλιστα τέσσερα τέρματα με τους Μεσκίντα (59΄), Μάριο Ηλία (75΄), Μπίκερ (84΄) και Ιωαννίδη (90΄+5΄)!

Με αυτή τη νίκη, ο Εθνικός ανεβηκε στους 43 πόντους και στην 3η θέση του Β' γκρουπ, ενώ η Καρμιώτισσα έμεινε στους 32 πόντους και στο +7 από Δόξα και +9 από Οθέλλο.

Η LIVE ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ

90΄+5΄ ΓΚΟΛ για τον Εθνικό, 1-5 με κεφαλιά του Ιωαννίδη!

90΄+4΄ Σουτ από τον Λίπσκι, αποκρούει σε κόρνερ ο Σπόλιαριτς.

90΄+3΄ Κεφαλιά από τον Λίπσκι, η μπάλα άουτ.

88΄ Άστοχο σουτ από τον Λίπσκι.

85΄ ΓΚΟΛ για τον Εθνικό με τρομερό σουτ του Μπίκερ εκτός περιοχής, ο οποίος γράφει το 1-3! Καταπληκτικό γκολ!

75΄ ΓΚΟΛ για τον Εθνικό με κεφαλιά του Μάριου Ηλία, 1-2!

63΄ Μεγάλη ευκαιρία για την Καρμιώτισσα με τον Κατσαντώνη, ο οποίος αστόχησε απέναντι από τον Παναγή!

59΄ ΓΚΟΛ για τον Εθνικό με τον Μεσκίντα, ο οποίος ισοφαρίζει σε 1-1 με δυνατό σουτ εντός περιοχής!

58΄ Σουτ του Περατικού έξω από την μεγάλη περιοχή, η μπάλα έξω.

54΄ Δοκάρι για την Καρμιώτισσα με δυνατό σουτ του Ψύχα από το ύψος της περιοχής.

44΄ Κίτρινη στον Σπιρόφσκι.

41΄ Ευκαιρία για τον Εθνικό για το 1-1, απομάκρυνε την μπάλα ο Πάβλοβετς πριν τη γραμμή τέρματος.

31΄ Μεγάλη ευκαιρία για τον Εθνικό με τον Καμπρέρα, ο οποίος έκανε το σουτ, αλλά ο Σπόλιαριτς απέκρουσε.

20΄ ΓΚΟΟΟΛΛ για την Καρμιώτισσα με τον Κατσαντώνη, ο οποίος με κεφαλιά γράφει το 1-0!

17΄ Σουτ του Χριστοφή, μπλοκάρει ο Σπόλιαριτς.

Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Ψύχα, εντυπωσιακή απόκρουση από τον Παναγή.