Η Νέα Σαλαμίνα επικράτησε με 2-3 του Οθέλλου για την 8η αγωνιστική των πλέι-αουτ.

Στα πρώτα λεπτά ο Οθέλλος μπήκε καλύτερα, ωστόσο δεν βρήκε κάποια καλή ευκαιρία.

Μετά το 10λεπτο ανέβηκε η ομάδα της Νέας Σαλαμίνας και ανέλαβε τα ηνία του αγώνα.

Στο 23’ η ομάδα του Χριστοδούλου βρήκε το γκολ και έκανε το 0-1. Ο Φράγκος εκτέλεσε το κόρνερ, με τον Ντιακιτέ να κάνει την κεφαλιά και να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.

Ο Οθέλλος πήγε να απαντήσει 9 λεπτά, ωστόσο χάθηκε μεγάλη ευκαιρία. Ο Πιχ έκανε την προβολή μετά από απόκρουση του Μελίσσα σε σουτ του Χατζηπασχάλη, η μπάλα είχε τροχεία προς το τέρμα και την έδιωξε πριν περάσει την γραμμή ο Ντιακιτέ.

Η Νέα Σαλαμίνα κατάφερε να κάνει το 0-2 στο 42ο λεπτό με γκολ του Σπυριδάκη. Ο Νάρσινγκ έκανε το σουτ η μπάλα κτύπησε σε ποδοσφαιριστές του Οθέλλου και στρώθηκε στον νεαρό επιθετικό των ερυθρολεύκων. Ο οποίος από πολύ κοντινή απόσταση, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Η ομάδα του Κώστα Σακκά κατάφερε να βρει το γκολ στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου και να δώσει ενδιαφέρον και πάλι στον αγώνα. Ο Μπραμπίγια στο 45+4 πάτησε περιοχή, ξεπέρασε τον Μελίσσα και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-2.

Το δεύτερο ημίχρονο δεν είχε αρκετές φάσεις, ειδικά σε σχέση με το πρώτο.

Ο Οθέλλος κατάφερε να φτάσει στην ισοφάριση στην πρώτη του καλή φάση, στο δεύτερο 45λεπτο. Συγκεκριμένα στο 75’ ο Κατσιατής έκανε το γύρισμα, εκεί που ο Μπραμπίγια από πολύ καλή θέση με πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Στην συνέχεια του αγώνα ο Οθέλλος έψαχνε το γκολ, αλλά δεν βρήκε κάποια μεγάλη ευκαιρία.

Στο 90+4 ο Νάρσινγκ με ένα πανέμορφο γκολ, έκανε το 2-3 και χάρισε τη νίκη στη Νέα Σαλαμίνα.

Το Live:

Τέλος αγώνα

90+4 ΓΚΟΟΛ για τη Νέα Σαλαμίνα και 2-3. Ο Νάρσιγνκ με πολύ ωραίο πλασέ, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Οθέλλου.

90+3 Τεράστια επέμβαση του Παναγιώτου, σε κεφαλιά του Γιάνγκα.

Καθυστερήσεις 5 λεπτά

88' Κίτρινη στον Ντιακιτέ.

86' Κονατέ στην θέση του Σεργίου.

86' Κυριάκου αντί του Πιχ.

83' Κίτρινη στον Κατσιάρη.

82' Ιωάννου στην θέση του Σούτο.

75' ΓΚΟΟΛ για τον Οθέλλο και 2-2. Ο Κατσιατής έκανε το γύρισμα, εκεί που ο Μπραμπίγια από πολύ καλή θέση με πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

73' Μέσα Κουσμάνοβιτς και Προκοπίου, εκτός Καρλίτος και Κονέ.

65' Κατσιατής αντί του Σανγκαρέ.

61' Διπλή αλλαγή για τη Νέα Σαλαμίνα. Μέσα Γιάνγκα και Κατσιάρης, εκτός Φράγκος και Σπυριδάκης.

58' Μακρινή προσπάθεια του Χατζηπασχάλη, κόντρα και κόρνερ.

Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου

Τέλος ημιχρόνου

45+4 ΓΚΟΟΛ για τον Οθέλλο και 1-2. Ο Μπραμπίγια πάτησε περιοχή, ξεπέρασε τον Μελίσσα και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Καθυστερήσεις 4 λεπτά

45' Νέα καλή ευκαιρία για τη Νεά Σαλαμίνα. Σέντρα του Νάρσιγνκ από δεξιά, έκανε το πλασέ Μιγκελίτο και ο Γιάνσεν έβαλε το μπλοκ, στέλνοντας την μπάλα σε κόρνερ.

42' ΓΚΟΟΛ για τη Νέα Σαλαμίνα και 0-2. Ο Νάρσινγκ έκανε το σουτ η μπάλα κτύπησε σε ποδοσφαιριστές του Οθέλλου και στρώθηκε στον Σπυριδάκη. Ο οποίος από πολύ κοντινή απόσταση, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

32' Τεράστια φάση για τον Οθέλλο! Προβολή του Πιχ από απόκρουση του Μελίσσα σε σουτ του Χατζηπασχάλη, η μπάλα απομακρύνεται προ της γραμμής από τον Ντιακιτέ.

28' Καλή στιγμή για τη Νέα Σαλαμίνα με σουτ του Κονέ εντός περιοχής, απέκρουσε ο Παναγιώτου.

23' ΓΚΟΛ για τη Νέα Σαλαμίνα και 0-1. Ο Φράγκος εκτέλεσε το κόρνερ, με τον Ντιακιτέ να κάνει την κεφαλιά και να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.

7’ Καλή στιγμή για τη Νέα Σαλαμίνα σε κεφαλιά του Γκουανίνι, η οποία έφυγε λίγο έξω.

5' Αδύνατο σουτ του Σούτο, μαζεύει ο Μελίσσας.

Ενδεκάδες:

Οθέλλος (Κ.Σακκάς): Παναγιώτου, Σταμούλης, Γιάνσεν, Χατζηπασχάλης, Ανάνγκ, Κορίνους, Χριστοδούλου, Μπραμπίγια, Πιχ (86' Κυριάκου), Σανγκαρέ (65' Κατσιατή), Σούτο (82'  Ιωάννου).

Στον πάγκο:Τζιακούρης, Μαλλουρή, Παυλή, Σλάβικ, Μαισουράτζε, Μίτσης.

Νέα Σαλαμίνα (Χ.Χριστοδούλου): Μελίσσας, Σεργίου (86' Κονατέ), Γκουανίνι, Ντιακιτέ, Λέουκο, Καρλίτος (73' Κουσμάνοβιτς), Φράγκος (61'  Κατσιάρης), Μιγκελίτο, Κονέ (73' Προκοπίου), Σπυριδάκης (61' Γιάνγκα), Νάρσινγκ.

Στον πάγκο: Κίσσας, Ντάτκοβιτς, Φερνάντεθ, Κουμούρης, Χριστοδούλου, Κοντόπουλος, Βίκτωρος.

Διαιτητής: Τεχράνυ Ανδρέας
Α' Βοηθός Διαιτητής: Πέτρου Πέτρος
Β' Βοηθός Διαιτητής: Τουμάζου Ανδρέας
4ος Διαιτητής: Φελλάς Κωνσταντίνος