Ο Απόλλωνας επικράτησε με 1-0 της ΑΕΖ, για το β γκρουπ.

Το γκολ σκόραρε ο Μπακέγνκα στο 71ο λεπτό της αναμέτρησης.

Μπήκε δυνατά και έψαξε το γκολ ο Απόλλωνας στο πρώτο ημίχρονο.

Πρώτη καλή φάση ήταν στο 5ο λεπτό με τον Αρτεάν να κάνει το δυνατό σουτ και τον Μπέκερ να αποκρούει.

Στο 13ο λεπτό ο Κρμέντσικ είχε μεγάλη ευκαιρία για να κάνει το 1-0 για τον Απόλλωνα.  Μετά από κάθετη πάσα του Βαλμπουενά, ο Τσέχος βγήκε απέναντι από τον Μπέκερ, αλλά το τελείωμα του ήταν άστοχο.

Στο 24' ο Κρμέντσικ βρήκε νέα μεγάλη ευκαιρία, αλλά και πάλι δεν κατάφερε να σκοράρει. Ο 31χρονος επιθετικός μετά από εκτέλεση φάουλ του Βαλμπουενά, από πολύ καλή θέση δεν κατάφερε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.

Στο 52ο λεπτό του αγώνα η ΑΕΖ έχασε καλή ευκαιρία για να ανοίξει το σκορ. Έγινε σέντρα από τα αριστερά, δεν απομάκρυνε σωστά ο Λέουβενμπεργκ και ο Σιφναίος με τακουνάκι πήγε να βάλει ένα πολύ ωραίο γκολ, αλλά η μπάλα έφυγε πάνω από την εστία.

Ο Απόλλωνας βρήκε το γκολ στο 71' του αγώνα με τον Μπακενγκά. Ο Νορβηγός από δύσκολη γωνία, έκανε το δυνατό σουτ και νίκησε τον Μπέκερ.

Στο 87ο λεπτό η ΑΕΖ σκόραρε, αλλά το γκολ ακυρώθηκε για οφσάιντ. Ο Σαμπό εκτέλεσε απευθείας το φάουλ που κέρδισε η ΑΕΖ εκτός περιοχής, με τον Λέουβενμπεργκ να πραγματοποιεί εκπληκτική επέμβαση, χωρίς να συγκρατεί την μπάλα. Ο Ιωσηφίδης ήρθε από πίσω και έσπρωξε την μπάλα στα δίχτυα. Με το γκολ να ακυρώνεται ως οφσαιντ.

Το 1-0 διατηρήθηκε μέχρι και το τέλος του αγώνα.

90+5 Καλό σουτ του Πέρετς, λίγο έξω η μπάλα.

Καθυστερήσεις 6 λεπτά

87' ΓΚΟΟΛ για την ΑΕΖ, ακυρώνεται για οφσαιντ. Ο Σαμπό εκτέλεσε απευθείας το φάουλ που κέρδισε η ΑΕΖ εκτός περιοχής, με τον Λέουβενμπεργκ να πραγματοποιεί εκπληκτική επέμβαση, χωρίς να συγκρατεί την μπάλα. Ο Ιωσηφίδης ήρθε από πίσω και έσπρωξε την μπάλα στα δίχτυα. Με το γκολ να ακυρώνεται ως οφσαιντ.

86' Κίτρινη στον Εκπολό.

85' Μεγάλη ευκαιρία για τον Απόλλωνα. Δεν μπορεί προ κενής εστίας ο Μάρκες να σκοράρει.

76' Διπλή αλλαγή για την ΑΕΖ. Μέσα Ιωσηφίδης και Χριστοφή, εκτός Αντωνίου και Γιαντάλ.

76' Πεϊμπέρνς αντί του Άδωνη.

71' ΓΚΟΟΛ για τον Απόλλωνα και 1-0. Ο Μπακενγκά από δύσκολη γωνία, έκανε το δυνατό σουτ και νίκησε τον Μπέκερ.

70' Χαραλάμπους αντί του Σαρφό.

66' Τριπλή αλλαγή για τον Απόλλωνα. Μπακενγκά, Χάμπος και Κοστάκε στις θέσεις των Κρμέντσικ, Βαλμπουενά και Φιλιώτη.

62' Διπλή αλλαγή για την ΑΕΖ. Μέσα Ματόνγκο και Κλε, εκτός Σάντος και Σιφναίος.

60' Ο Μάρκες από πολύ καλή θέση έκανε το σουτ,  με τον Σαμπό να απλώνει σωτήρια το πόδι του και να στέλνει την μπάλα σε κόρνερ.

52' Ευκαιρία για την ΑΕΖ. Σέντρα από τα αριστερά, δεν απομάκρυνε σωστά ο Λέουβενμπεργκ και ο Σιφναίος με τακουνάκι πήγε να βάλει ένα πολύ ωραίο γκολ, αλλά η μπάλα έφυγε πάνω από την εστία.

Αλλαγή για τον Απόλλωνα. Μάρκες στην θέση του Αρτεάν.

Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου

Τέλος ημιχρόνου

Καθυστερήσεις 1 λεπτό.

42' Μετά από εκτέλεση φάουλ του Βαλπουενά, ο Γιαντάλ έκανε την κεφαλιά και λίγο έλειψε να πετύχει αυτογκόλ. Έσωσε όμως ο Μπέκερ με δύσκολη απόκρουση.

39' Κίτρινη στον Γιούρτσεβιτς.

33' Κίτρινη στον Φιλιώτη.

25' Κεφαλιά του Κρμέτνσικ, μαζεύει ο Μπέκερ.

24' Nέα μεγάλη ευκαιρία για τον Απόλλωνα, πάλι με τον Κρέμντσικ. Ο 31χρονος επιθετικός μετά από εκτέλεση φάουλ του Βαλμπουενά, από πολύ καλή θέση δεν κατάφερε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.

13' Μεγάλη ευκαιρία για τον Απόλλωνα, με τον Κρμέντσικ να μην μπορεί να βρεί στόχο. Μετά από κάθετη πάσα του Βαλμπουενά, ο Τσέχος βγήκε απέναντι από τον Μπέκερ, αλλά το τελείωμα του ήταν άστοχο.

10' Σουτ του Γιούρτσεβιτς από πλάγια θέση, μαζεύει με διπλή προσπάθεια ο Μπέκερ.

7' Ο Κρμέντσικ πάτησε περιοχή από πλάγια, ωστόσο το τελειώμα του ήταν πολύ κακό.

5' Πρώτη ευκαιρία στον αγώνα για τον Απόλλωνα. Ο Αρτεάν έκανε το δυνατό σουτ από το ύψος της περιοχής, με ωραία επέμβαση απομάκρυνε ο Μπέκερ.

Ενδεκάδες:

Απόλλωνας: Λέουβενμπεργκ, Νταρίκουα, Εκπολό, Άδωνη (76' Πεϊμπέρνς), Γιούρτσεβιτς, Αρτεάν (46' Μάρκες), Κολ, Φιλιώτης (66' Χάμπος), Πέρετζ, Βαλμπουενά (66' Κοστάκε), Κρμέντσικ (66' Μπακένγκα).

Στον πάγκο: Λοΐζου, Δημητρίου, Ποντικός, Σπόλιαριτς.

ΑΕΖ: Μπέκερ, Παστελλής, Γιαντάλ (76' Χριστοφή), Αντωνίου (76' Ιωσηφίδης), Σαρφό, Σλόγκαρ, Σάντος (62' Κλε), Σιφναίος (62' Ματόνγκο), Ντιγκινί, Χρίστου, Σαρφό (70' Χαραλάμπους).

Στον πάγκο οι: Μιλοσάβλεβιτς, Στυλιανού, Κάστρο, Ντιομαντέ, Ελευθερίου, Γιουσούφ, Ρουίθ.

Διαιτητής: Χατζηγεωργίου Παναγιώτης
Α' Βοηθός Διαιτητής: Κοντεμενιώτης Γιώργος
Β' Βοηθός Διαιτητής: Στυλιανού Μάριος
4ος Διαιτητής: Αντωνίου Μάριος