Με απόλυτο πρωταγωνιστή τον τρομερό Κατσαντώνη που έκανε χατ-τρικ στο Β' ημίχρονο, η Καρμιώτισσα διέσυρε τη Δόξα στο γήπεδο της Περιστερώνας με σκορ 1-4, παρότι έχανε με 1-0 στο πρώτο μέρος και έκανε μεγάλο βήμα για την παραμονή της στην Α' κατηγορία, ανεβαίνοντας στους 23 πόντους!

Ο Κατσαντώνης σκόραρε στο 62΄, 66΄ και 90΄+2΄, ενώ το άλλο γκολ της Λεμεσιανής ομάδας το πέτυχε ο Ντούμπια στο 52΄.

Για την ομάδα της Κατωκοπιάς που έμεινε στην τελευταία θέση με 15 πόντους, σκόραρε ο Ναμπί στο 7ο λεπτό.

Η ΕΙΚΟΝΑ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

Η ομάδα της Κατωκοπιάς μπήκε δυνατά στο πρώτο ημίχρονο, σκόραρε μόλις στο 7ο λεπτό από την άσπρη βούλα και είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων και τον έλεγχο του αγώνα μέχρι το 30ο λεπτό. Στη συνέχεια όμως η Καρμιώτισσα ανέχασε στροφές και έβαλε πίεση για την ισοφάριση, χάνοντας μεγάλη ευκαιρία στις καθυστερήσεις.

Το δεύτερο ημίχρονο ανήκε στη Λεμεσιανή ομάδα, η οποία κυριάρχησε στον αγωνιστικό χώρο, με εξαίρεση ένα δεκάλεπτο περίπου μετά το 1-1 όπου είχε ευκαιρίες η Δόξα για το 2-1, αλλά μετά το 1-2 που πέτυχε ο Κατσαντώνης στο 62΄, η ομάδα της Κατωκοπιάς κατέρρευσε και δέχθηκε μία οδυνηρή ήττα με βαρύ σκορ.

Η LIVE ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ

90΄+2΄ ΓΚΟΟΟΛΛ για τη Λεμεσιανή ομάδα και πάλι με τον Κατσαντώνη, ο οποίος κάνει χατ-τρικ, σκοράροντας με κοντινό σουτ για το 1-4!

86΄ Άστοχο σουτ του Ουεσλάτι.

83΄ Κίτρινη στον Αλσέους για φάουλ στον Νεοφύτου.

82΄ Εκτέλεση φάουλ του Βελκόφσκι, κεφαλιά από τον Πούριτς, έξω η μπάλα.

66΄ ΓΚΟΟΟΛΛ για την Καρμιώτισσα και πάλι με τον Κατσαντώνη, ο οποίος σκοράρει και πάλι με δυνατό σουτ εκτός περιοχής, γράφοντας το 1-3!

62΄ ΓΚΟΟΟΛΛ για την Καρμιώτισσα με τον Κατσαντώνη να σκοράρει με δυνατό σουτ εκτός περιοχής, γράφοντας το 1-2!

61΄ Ευκαιρία για τη Δόξα και πάλι με τον Ασάντε, ο οποίος έκανε το σουτ από καλή θέση, με την μπάλα να καταλήγει άουτ.

59΄ Δυνατό σουτ του Φοφανά, αποκρούει ο Σπόλιαριτς.

58΄ Άστοχο σουτ του Ασάντε.

56΄ Σουτ του Κοβάσεβιτς, μπλόκαρε ο Αντωνίου.

52΄ ΓΚΟΟΟΛΛ για την Καρμιώτισσα που ισοφαρίζει σε 1-1 με εκπληκτικό σουτ του Ντούμπια εκτός περιοχής!

47΄ Κεφαλιά του Κατσαντώνη, η μπάλα άουτ.

45΄+2΄ Μεγάλη ευκαιρία για την Καρμιώτισσα. Σουτ από τον Τσουκαλά, έδιωξε λίγο πριν τη γραμμή ο Βελκόσφκι, νέο σουτ από τον Ελλαδίτη άσο, η μπάλα άουτ.

45΄ Σουτ του Τραϊτσέφσκι, μπλοκάρει ο Σπόλιαριτς.

41΄ Σουτ του Χάνι, η μπάλα άουτ.

36΄ Κίτρινες σε Πούριτς και Μαλόνε για... «κοκορομαχία».

32΄ Άστοχο σουτ και από τον Βελκόφσκι.

31΄ Άστοχο σουτ από τον Πάβλοβετς.

24΄ Σουτ του Χάνι από το ύψος της περιοχής, η μπάλα έξω.

21΄ Άστοχο σουτ του Ρόσι.

16΄ Πολύ καλή προϋπόθεση για την Καρμιώτισσα με τον Θεοδώρου, την τελευταία στιγμή πριν σουτάρει, βγάζει την άμυνα ο Προβυδάκης.

13΄ Κεφαλιά του Ρόσι μετά από σέντρα του Γκραντινάρου, η μπάλα άουτ.

11΄ Σουτ από τον Τρούγιτς, η μπάλα άουτ.

ΓΚΟΟΟΛΛ για τη Δόξα με εύστοχο κτύπημα πέναλτι του Ναμπί!

Πέναλτι για τη Δόξα για χέρι του Μαλόνε εντός περιοχής, μετά από έλεγχο της φάσης στο VAR!