Οθέλλος και ΑΕΛ συμβιβάστηκαν στο ισόπαλο 1-1 (Πιχ 34'/Μακρής 19') στο «Αμμόχωστος» για τη 2η αγωνιστική των πλέι-άουτ του Β' γκρουπ. Στους 17 βαθμούς η ομάδα της Αθηαίνου και στους 34 οι γαλαζοκίτρινοι της Λεμεσού.

Στο πρώτο μέρος ήταν το... ζουμί του ματς καθώς σημειώθηκαν τα δύο γκολ που καθόρισαν το τελικό αποτέλεσμα. Οι δύο ομάδες ξεκίνησαν επιθετικά και χωρίς αμυντικές σκοπιμότητες και δημιούργησαν φάσεις για το γκολ με την ΑΕΛ να βρίσκει τον τρόπο για να ανοίξει το σκορ στο 19' όταν ο Τζάλμα έκανε τη σέντρα από αριστερά και ο Μακρής με κεφαλιά έκανε το 0-1.

Δεκαπέντε λεπτά αργότερα ο Οθέλλος... απάντησε: Στο 34' Ναρντίνι έδωσε την κάθετη ασίστ στον Πιχ που έκανε το 1-1 με αριστερό πλασέ.

Στο β' ημίχρονο η ΑΕΛ έχασε δύο χαμένα πέναλτι!

Στο 56' η ΑΕΛ κέρδισε πέναλτι μέσω VAR (ανατροπή Μακρή από Κατσιατή) όμως ο Μίντσεφ ο οποίος ανέλαβε την εκτέλεση του πέναλτι σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι.

Στο 90'+4' ο Τζαλμά εκτέλεσε πέναλτι (χέρι Κόπας) και ο Ταουντούλ εξουδετέρωσε διατηρώντας το 1-1!

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
1η αγωνιστική: Απόλλωνας-Δόξα 0-1, Νέα Σαλαμίνα-Οθέλλος 1-1, ΑΕΛ-ΑΕΖ 2-1, Εθνικός-Καρμιώτισσα 2-1
2η αγωνιστική: Δόξα-Καρμιώτισσα 1-4, ΑΕΖ-Εθνικός, Οθέλλος -ΑΕΛ 1-1, Απόλλωνας-Νέα Σαλαμίνα
3η αγωνιστική: Νέα Σαλαμίνα-Δόξα, ΑΕΛ-Απόλλωνας, Εθνικός-Οθελλος, Καρμιώτισσα-ΑΕΖ
4η αγωνιστική: Δόξα-ΑΕΖ, Οθέλλος -Καρμιώτισσα, Απόλλωνας-Εθνικός, Νέα Σαλαμίνα-ΑΕΛ
5η αγωνιστική: ΑΕΛ-Δόξα, Εθνικός-Νέα Σαλαμίνα Καρμιώτισσα-Απόλλωνας, ΑΕΖ-Οθέλλος
6η αγωνιστική: Δόξα-Οθέλλος , Απόλλωνας-ΑΕΖ, Νέα Σαλαμίνα-Καρμιώτισσα, ΑΕΛ-Εθνικός
7η αγωνιστική: Εθνικός-Δόξα, Καρμιώτισσα-ΑΕΛ, ΑΕΖ-Νέα Σαλαμίνα Οθέλλος -Απόλλωνας
8η αγωνιστική: Δόξα-Απόλλωνας, Οθέλλος -Νέα Σαλαμίνα ΑΕΖ-ΑΕΛ, Καρμιώτισσα-Εθνικός
9η αγωνιστική: Καρμιώτισσα-Δόξα, Εθνικός-ΑΕΖ, ΑΕΛ-Οθέλλος , Νέα Σαλαμίνα-Απόλλωνας
10η αγωνιστική: Δόξα-Νέα Σαλαμίνα Απόλλωνας-ΑΕΛ, ΑΕΖ-Καρμιώτισσα, Οθέλλος -Εθνικός
11η αγωνιστική: ΑΕΖ-Δόξα, Καρμιώτισσα-Οθέλλος , Εθνικός-Απόλλωνας, ΑΕΛ-Νέα Σαλαμίνα
12η αγωνιστική: Δόξα-ΑΕΛ, Νέα Σαλαμίνα-Εθνικός, Απόλλωνας-Καρμιώτισσα, Οθέλλος -ΑΕΖ
13η αγωνιστική: Οθέλλος -Δόξα, ΑΕΖ-Απόλλωνας, Καρμιώτισσα-Νέα Σαλαμίνα, Εθνικός-ΑΕΛ
14η αγωνιστική: Δόξα-Εθνικός, ΑΕΛ-Καρμιώτισσα, Νέα Σαλαμίνα-ΑΕΖ, Απόλλωνας-Οθέλλος

Η LIVE ενημέρωση:

Έναρξη αγώνα

Πρώτο κόρνερ στον αγώνα για την ΑΕΛ, πέρασε ανεκμετάλλευτο.

5' Σουτ από τον Σανγκαρέ, άουτ.

Σουτ από τον Πιχ, κόρνερ για τους γηπεδούχους.

10' Φάουλ για τον Οθέλλο... Ο Μπραμπίγια εκτέλεσε, αμυντικός απομάκρυνε την μπάλα.

Κόρνερ για την ΑΕΛ...

Ευκαιρία για την ομάδα της Λεμεσού, με τον Μεντόζα να εκτελεί κόρνερ και τον Μπάστο να μην προλαβαίνει από κοντά στην πιο αξιόλογη φάση για την ΑΕΛ.

12' Νέο κόρνερ για τους γαλαζοκίτρινους... Ο Παπαφώτης εκτέλεσε το κόρνερ, απομάκρυναν οι γηπεδούχοι.

19' ΓΚΟΛ 0-1. Ο Τζάλμα έκανε τη σέντρα από αριστερά και ο Μακρής με κεφαλιά έκανε το 0-1.

Σουτ από τον Ναρντίνι, έπεσε και μάζεψε την μπάλα ο Ανέστης.

34' ΓΚΟΛ 1-1. Ο Ναρντίνι έδωσε την κάθετη ασίστ στον Πιχ που έκανε το 1-1 με αριστερό πλασέ.

Σουτ από τον Ντζάλμα, η μπάλα στον Ταουντούλ.

45' Ένα λεπτό ο χρόνος των καθυστερήσεων.

Εκτέλεση φάουλ από τον Τζάλμα, άουτ.

Τέλος ημιχρόνου.

Έναρξη β' μέρους

48' Πλασέ από τον Μακρή, η μπάλα στον Ταουντούλ.

54' Πτώση Μακρή εντός περιοχής, στη συνέχεια της φάσης ο Κα κέρδισε κόρνερ.

Εξετάζεται η φάση από τον VAR...

O ρεφ κλήθηκε για να δει τη φάση στο βίντεο.

56' Πέναλτι υπέρ της ΑΕΛ και κίτρινη στον Κατσιατή.

Ο Μίντσεφ εκτέλεσε την μπάλα στέλνοντας την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι!

58' Μορέιρα, Γερολέμου αντί Μακρή, Μεντόζα

60' Κόπας αντί Γιάνσεν.

Κίτρινη κάρτα στον Κώστα Σακκά.

68’ Σουτ του Ντζάλμα, απέκρουσε ο Ταουντούλ.

70' Σούτο, Σλάβικ, Ράμος αντί Μπραμπίγια, Κατσιατή, Χατζηπασχάλη

73' Θεμιστοκλέους, Μόρσεϊ αντί Κα, Παπαφώτη.

79' Κυριάκου αντί Ανάνγκ.

88' Ανδρέου αντί Μίντσεφ.

Κίτρινη στον Τζάλμα.

90' Ο Σανγκαρέ έκλεψε την μπάλα όμως από διαγώνια θέση εντός περιοχής έστειλε την μπάλα άουτ με σουτ....

Έξι λεπτά ο χρόνος των καθυστερήσεων.

Πέναλτι υπέρ της ΑΕΛ για χέρι του Κόπας μετά από σουτ του Σρνιτς.

90'+4' Ο Τζάλμα εκτέλσε το πέναλτι, ο Ταουντούλ έπεσε κι εξουδετέρωσε!