Η Καρμιώτισσα επικράτησε με 2-1 του Ολυμπιακού στο Μακάρειο και έσπρωξε τους μαυροπράσινους ακόμη πιο κοντά στον υποβιβασμό.

Η ομάδα του Τακτακαλά προηγήθηκε στο 16' με εκτέλεση πέναλτι του Χριστοδούλου όμως η ομάδα των Πολεμιδιών το γύρισε με τα τέρματα των Ντούρις (42') και Καλτσά (79').

Η Καρμιώτισσα πήρε τον έλεγχο του αγώνα από την αρχή όμως ήταν ακίνδυνη επιθετικά ενώ ο Ολυμπιακός έφτιαξε την πρώτη μεγάλη φάση του αγώνα στο 13' και τελικά κέρδισε πέναλτι!

Πιο συγκεκριμένα, ο Πεχλιβάνης μόνος από δεξιά πλάσαρε με τον Κνόμπλοχ να αποκρούει και στη συνέχεια να συγκρούετε με τον Κορομά. Ο διαιτητής και το VAR υπέδειξαν πέναλτι με τον Χριστοδούλου να το εκτελεί εύστοχα για το 1-0!

Οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν ρυθμούς μετά το ημίωρο και στο 42' έφτασαν στην ισοφάριση με το... στήθος του Ντούρις μετά από σουτ του Ελ Αλουχί.

Στην επανάληψη το θέαμα ήταν ακόμη πιο κακό με τον Ολυμπιακό που καιγόταν για βαθμούς να μην μπορεί να απειλήσει επιθετικά.

Στο 79ο λεπτό ο Καλτσάς έκανε εξαιρετική ενέργεια μέσα στην περιοχή και με πλασέ έδωσε ξανά προβάδισμα με 1-2 στην Καρμιώτισσα!

Τρία λεπτά μετά ο Ολυμπιακός απείλησε με το δυνατό σουτ του Ζευκή όμως ο Κνόμπλοχ έκανε μεγάλη απόκρουση.

Ένα σουτ του Χριστοδούλου στο 90+5' πέρασε λίγο έξω και έτσι το 1-2 υπέρ της Καρμιώτισσας παρέμεινε μέχρι τέλους.

90+6' Φωνές για πέναλτι από τον Ολυμπιακό. Τσεκάρετε η φάση στο VAR, παίζετε λέει τελικά ο ρεφ

6 λεπτά καθυστερήσεις

82' Μεγάλη απόκρουση του Κνόμπλοχ σε σουτ του Ζευκή!

79' ΓΚΟΛ για την Καρμιώτισσα με Καλτσά και 1-2! Εξαιρετική ενέργεια και πλασέ μέσα από την περιοχή από τον Ελλαδίτη

75' Δεν κινείται... φύλλο στο παιχνίδι. Ο Ολυμπιακός που καίγεται για βαθμούς δεν μπορεί να γίνει απειλητικός

72' Κίτρινη στον Μουκτάρη

69' Κίτρινη στον Γκραντινάρου

64' Στο 1-1 το παιχνίδι ενώ στο άλλο ματς η ΕΝΠ προηγείται με 0-1 της Δόξας

58' Πολύ αργός ο ρυθμός χωρίς ευκαιρίες για τις δύο ομάδες

ΕΝΑΡΞΗ Β' ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

41' ΓΚΟΛ για την Καρμιώτισσα με Ντούρις! Ο Ελ Αλουχί έκανε το πλασέ, η μπάλα κτύπησε στο στήθος του Ντούρις και κατέληξε στα δίχτυα

33' Πρώτη απειλή από την Καρμιώτισσα με την κεφαλιά του Μήτσου να περνάει λίγο έξω

32' Κίτρινη στον Αλσεούς

26' Κίτρινη στον Γιακουμάκη

25' Κακό το θέαμα, δεν έβγαλε αντίδραση η Καρμιώτισσα

23' Κίτρινη στον Χριστοδούλου

16' ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Χριστοδούλου!

14' Τσεκάρετε για πέναλτι η φάση και το VAR συμφωνεί με τον διαιτητή! Πέναλτι για τους μαυροπράσινους

13' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό με τον Πεχλιβάνη να πλασάρει, ο Κνόμπλοχ απέκρουσε και συγκρούστηκε με τον Τσαρλς

10' Κρατάει μπάλα η Καρμιώτισσα αλλά είναι ακίνδυνη

19:00 - ΕΝΑΡΞΗ ΑΓΩΝΑ

Ολυμπιακός: Tσαρλς, Λιασίδης, Μουχτάρης, Έσσελινγκ, Χριστοδούλου, Πεχλιβάνης, Γιακουμάκης, Νάνι, Γκορουπετς, Αλσέους, Κορομά.

Στον πάγκο: Πισίηας, Χριστοφόρου, Ιωάννου, Δημητρίου, Χέντριγκς, Ζευκή, Καιάφας, Ενόχ, Χατζημιτσής,Ιωαννίδης, Κοκορίδης, Ντουρμσάι.

Καρμιώτισσα: Κνόμπλοχ, Τάντι, Ελ Αλουχί, Καλτσάς, Γκραντινάρου, Αγγελή, Μήτσος, Ντούριτς, Καστανιάγκα, Λουκίλι, Νεοφύτου

Στον πάγκο: Σπόλιαριτς, Τσελούστκα, Μαλόνε, Ντούμπια, Κουλιμπαλί, Αβραάμ, Χούμποτσαν, Ανδρονίκου, Τζανακάκης, Οικονομίδης, Μπεν Σαλάμ, Γκράβενμπερχ

Διαιτητής: Χριστοφόρου Μάριος
Α' Βοηθός Διαιτητής: Αναστασίου Στέφανος
Β' Βοηθός Διαιτητής: Χαραλάμπους Γιώργος