90+2΄ Τέλος αγώνα 90΄ Δύο λεπτά καθυστερήσεις 90΄ Ο Εθνικός κερδίζει πέναλτι. Αναλαμβάνει την εκτέλεση ο Λαμπάν, ο οποίος ναι μεν την έστειλε στα δίκτυα, αλλά ακυρώνεται καθώς έκανε προσποίηση τρέχοντας για την εκτέλεση. 83΄ ΓΚΟΛ: Ο Παναγιώτου με πλασέ ανεβάζει τον δείκτη του σκορ στο 0-3. 77΄ Αλλαγή για την Πάφο FC. Μέσα Παναγιώτου έξω Βαλακάρι. 76΄ Αλλαγή για τον Εθνικό. Μέσα Κουντόμπιακ έξω Μιγκελίτο 73΄ ΓΚΟΛ: Ιδανικό πλασέ Βαλακάρι και 0-2. 68΄ Κεφαλιά Κοστόφσκι άουτ η μπάλα. 66΄ Κεφαλιά Ηλία άουτ η μπάλα. 64΄ Άστοχο σουτ Χαραλάμπους. 63΄ Αλλαγή για τον Εθνικό. Μέσα Χαραλάμπους έξω Μπάμπιτς. 62΄ Αλλαγή για την Πάφο FC. Μέσα Ράκελς έξω Πάνος 61΄ Κίτρινη κάρτα στον Μπάμπιτς. 59΄ Αλλαγή για τον Εθνικό. Μέσα Ηλία έξω Κονέ. 54΄ Κεφαλιά Βαλακάρι άουτ η μπάλα. 46΄ Έναρξη β΄ ημιχρόνου 45+2΄ Τέλος ημιχρόνου 45΄ Δύο λεπτά καθυστερήσεις 38΄ Κίτρινη σε Σιρόκ. 32΄ ΓΚΟΛ: Ο Βαλακάρι με κοντινό δυνατό σουτ ανοίγει το σκορ. 23΄ Κίτρινη κάρτα σε Αραγιούρι. 15΄ Κεφαλιά Λαφράνς αποκρούει ο Μπογκαντίνοφ. Πλασέ Κονέ άουτ η μπάλα. Πλασέ Βαλακάρι αποκρούει ο Μπογκαντίνοφ. Έναρξη αγώνα Live αγώνα Ανοίγει η αυλαία της 18ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Α΄ κατηγορίας με μία αναμετρήση που ξεκινάει η ώρα 17:00 στο Δασάκι της Άχνας. Ο Εθνικός αντιμετωπίζει την Πάφο FC.  Δύο ομάδες που συγκατοικούν στην 9η θέση με 14 βαθμούς.  Ο γηπεδούχος είναι στην 9η θέση και η φιλοξενούμενη ομάδα στη 10η. Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων: Εθνικός: Μπογκαντίνοφ, Γκλομπάρτ, Μαρκόσκι, Χριστοφή, Κοστόφσκι, Μπάμπιτς, Μιγκελίτο, Λαμπάν, Κυπριανού, Κονέ, Μαρκόφκσι Πάφος FC: Ρούτκο, Σιρόκ, Λαφράνς, Βαλεριάνος, Μπεσαρά, Πανός, Αραγιούρι, Βαλακάρι, Φόλπρεχτ, Τόρρες, Λελιούκιν Διαιτητής            :               Θεουλή Χρυσοβαλάντης Α' Βοηθός Διαιτητής       :               Χαραλάμπους Χαράλαμπος Β' Βοηθός Διαιτητής       :              Χρίστος Ε. Χρίστου 4ος Διαιτητής    :               Σωτηρίου Λούκας Παρατηρητής Διαιτησίας      :    Γεωργίου Ανδρέας