Το ThemaSports βρίσκεται στο ΓΣΠ και σας μεταφέρει όλες τις εξελίξεις από το μεγάλο αγώνα ανάμεσα σε Απόλλωνα και Μαρσέιγ για τη 2η αγωνιστική του Γιουρόπα Λιγκ. Μια χορηγία της Ελληνικής Τράπεζας.

ΕΝΔΕΚΑΔΕΣ Απόλλων: Βάλε, Σακέττι, Μπρου, Ζελάγια, Περέιρα, Πέδρο, Καραγιόλ, Σουμά, Ρομπέρζ, Γιούστε, Σαρδινέρο Μαρσέιγ: Πελέ, Σακάι, Καμαρά, Καλέτα-Σαρ, Αμαβί, Γκουστάβο, Στρόουτμαν, Λόπες, Παγιέ, Ράντονιτς, Μήτρογλου Το LIVE (το κείμενο ανανεώνεται):

90΄+3΄ Λήξη αγώνα στο ΓΣΠ, Απόλλων-Μαρσέιγ 2-2! Σπουδαίο αποτέλεσμα για την Κυπριακή ομάδα, η οποία ανέτρεψε το 0-2 κόντρα στη φιναλίστ του Γιουρόπα Λιγκ!

90΄+1΄ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛ για τον Απόλλωνα με τον Ζελάγια, έπειτα από νέα ασίστ του ΤΡΟΜΕΡΟΥ Παπουλή! ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ εμφάνιση για τη Λεμεσιανή ομάδα, η οποία ανατρέπει το 0-2 και ισοφαρίζει σε 2-2! 90΄ Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων. 88΄ Κίτρινη στον Αμαβί. 83΄ Άστοχο σουτ από τον Μπρου. 79΄ Κίτρινη στον Παγιέ. 77΄ Τρομερή ευκαιρία για τη Λεμεσιανή ομάδα για το 2-2 μετά από σουτ του Παπουλή! 74΄ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΛΑΡΑ για τον Απόλλωνα με βολέ του Μάρκοβιτς, μετά από ασίστ του Παπουλή! Μειώνει σε 1-2 η Λεμεσιανή ομάδα και ξαναμπαίνει στο παιχνίδι! 67΄ ΓΚΟΛ για τη Μαρσέιγ με μακρινό σουτ του Γκουστάβο... 66΄ Μεγάλη ευκαιρία για τον Απόλλωνα με τον Μάγκλιτσα! 65΄ Τρίτη αλλαγή για τον Απόλλωνα, ο Μάγκλιτσα αντί του Καραγιόλ. 62΄ Κίτρινη στον Καμαρά. Πρώτη κάρτα για παίκτη της Μαρσέιγ. 57΄ Κίτρινη στον Παπουλή για διαμαρτυρίες. 54΄ Δεύτερη αλλαγή για τον Απόλλωνα, ο Παπουλής στη θέση του Σαρδινέρο. 50΄ ΓΚΟΛ για την Μαρσέιγ με εξαιρετική ενέργεια του Παγιέ, Απόλλων-Μαρσέιγ 0-1. 46΄ Δύο αλλαγές για την Μαρσέιγ. Ο Σαρρ πήρε τη θέση του Σακάι και ο Ζερμέν τη θέση του Μήτρογλου. ΕΝΑΡΞΗ Β' Ημιχρόνου ΤΕΛΟΣ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ 45΄ Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις. 44΄ Κίτρινη στον Καραγιόλ. 40' Νέα ευκαιρία για Απόλλωνα. Ο Καραγιόλ έκανε την μπαλιά από αριστερά, ο Αμαβί έδιωξε άσχημα και ο Περέιρα από το ύψος του πέναλτι έκανε το σουτ με την μπάλα να κτυπά σε πόδι αμυντικού και να φεύγει εκτός. 39' Ευκαιρία για τον Απόλλωνα! Ο Ζοάο Πέδρο εκτέλεσε κόρνερ από δεξιά, ο Ζελάγια πήρε ωραία τη γυριστή κεφαλιά όμως ο Πελέ απογειώθηκε και απομάκρυνε! 34' Φάουλ για τον Απόλλωνα λίγο κάτω από το κέντρο. Ο Ζοάο Πέδρο εκτέλεσε, ο πορτιέρο έκανε κακή έξοδο με την μπάλα να καταλήγει στον Σαρδινέρο στο ύψος της περιοχής, όμως δεν βρήκε την μπάλα καλά και χάθηκε η ευκαιρία 30' Ο Αυστριακός διαιτητής δίνει ακόμη ένα εύκολο φάουλ στο κέντρο για τη Μαρσέιγ και οι φίλοι του Απόλλωνα αντιδρούν. Χωρίς ρυθμό το ματς μέχρι στιγμής Ο Παγιέ εκτέλεσε με την μπάλα να κτυπά στο τείχος και να απομακρύνεται 27' Φάουλ για την Μαρσέιγ έξω από την περιοχή σε κεντρικό σημείο μπροστά από την εστία του Βάλε. Αρκετά μακριά όμως είναι ο Παγιέ πάνω από τη μπάλα 21' Κόρνερ για τους Γάλλους. Ευκαιρία για την Μαρσέιγ με τον Στρόουτμαν μόνο στην περιοχή να κάνει κεφαλιά και τον Βάλε να αποκρούει ενστικτωδώς 14΄Κόρνερ για τον Απόλλωνα από δεξιά, ο Περέιρα εκτέλεσε και πήγε να γίνει ένα μπέρδεμα όμως οι αμυντικοί έδιωξαν 11' Πρόβλημα με τον Γιούστε, ο οποίος προέρχεται από τραυματισμό. Μένει στο έδαφος και γίνεται αλλαγή! Στη θέση του ο Μάρκοβιτς. Λογικά θα πάει ο Μπρου στο κέντρο της άμυνας μαζί με Ρομπέρζ και ο Μάρκοβιτς στο κέντρο με Σακέτι 8' Προσπαθεί να κρατήσει μπάλα ο Απόλλωνας όμως η Μαρσέιγ πιέζει ψηλά και δεν αφήνει τους γαλάζιους να αναπτυχθούν 2' Μόλις στο δεύτερο λεπτό οι Γάλλοι αναπτύχθηκαν ωραία από δεξιά, ο Μήτρογλου βρέθηκε μόνος στην περιοχή όμως η κεφαλιά του πέρασε μόλις έξω ΕΝΑΡΞΗ ΑΓΩΝΑ 21:57 - Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες υπό τις επευφημίες των φιλάθλων.  21:30 - Προθερμαίνονται και οι δύο ομάδες 21:10 - Στον αγωνιστικό χώρο για προθέρμανση ο Βάλε Από πολύ νωρίς αρκετοί φίλοι της Μαρσέιγ βρίσκονται στο ΓΣΠ. Οι ενδεκάδες Πρώτος εντός έδρας αγώνας για τον Απόλλωνα στη φετινή διοργάνωση των ομίλων αφού υποδέχεται στις 22:00 στο ΓΣΠ τη Γαλλική Μαρσέιγ. Επίσης ο αγώνας θα μεταδοθεί ζωντανά από τη Cytavision. Ο Απόλλων είχε χάσει με 2-1 από τη Λάτσιο στον πρώτο αγώνα, με το ίδιο σκορ είχε χάσει και η Μαρσέιγ από την Άιντραχτ και ο αποψινός αγώνας είναι πολύ σημαντικός για τη μετέπειτα πορεία των ομάδων στη διοργάνωση. Στον άλλο αποψινό αγώνα του ομίλου, η Αίντραχτ υποδέχεται τη Λάτσιο, επίσης στις 22:00. Καλησπέρα σας από το ΓΣΠ.