Γιάννης ΙωάννουΜπορεί στην Ανόρθωση να ξεκίνησε... «επιχείρηση σκούπα» ενόψει της νέας περιόδου αναφορικά με το ποιοι παίκτες θα αποχωρήσουν και παράλληλα να συνεχίζεται η προσπάθεια για εξεύρεση οικονομικών πόρων, όμως η ομάδα κλείνει αυτιά, κοιτάει τη δουλειά της και προετοιμάστηκε για το αποψινό (19:30) ντέρμπι με αντίπαλο την Ομόνοια στο «Αντώνης Παπαδόπουλος», για την 7η αγωνιστική των πλέι-οφ.
Ακολουθήστε μας στο Google news
Ο προπονητής της «Κυρίας», Γιάννης Οκκάς, δεν έχει εύκολο έργο, όμως έχει καταφέρει να κρατήσει συγκεντρωμένους τους παίκτες του στο γήπεδο, παρότι η ομάδα, πέρα από τα οικονομικά προβλήματα, δεν έχει πλέον κάποιον στόχο, πέρα από το να διεκδικεί τη νίκη σε κάθε ματς για το γόητρο και την ιστορία της.
Στα τελευταία δύο παιχνίδια κόντρα σε Άρη και ΑΠΟΕΛ, η ομάδα της Αμμοχώστου όχι μόνο ήταν ανταγωνιστική, αλλά πήρε και τέσσερις βαθμούς που της έδωσαν ψυχολογία ενόψει της συνέχειας, για να κλείσει αν μη τι άλλο με ψηλά το κεφάλι το φετινό πρωτάθλημα.
Ο Κύπριος τεχνικός αναμένεται να παρατάξει την ενδεκάδα που επέλεξε στο ντέρμπι με τον ΑΠΟΕΛ, με μοναδική αλλαγή τον Τεχέρα, ο οποίος θα πάρει τη θέση του τιμωρημένου Αρτυματά.
Από εκεί και πέρα, στη διάθεση του θα είναι και οι Καστέλ, Τιουνέ, ενώ θα απουσιάσει πέραν του Αρτυματά, και ο τραυματίας Ιωάννου.
Πιθανή ενδεκάδα: Αρμπολέδα, Αντωνίου, Κορρέα, Μαρμούκ, Μακούν, Κορέια, Τεχέρα, Χρυσοστόμου, Φερέιρα, Παρούτης, Γκερέρο.
Η κυπριακή αποστολή στην τελετή έναρξης στο Παρίσι.
ΣΧΕΤΙΚΑ ΑΡΘΡΑ
26/07 @ 21:11
Οι υποψήφιοι επενδυτές της Μεγάλης Κυρίας βρέθηκαν στο ΑΛΦΑΜΕΓΑ και είδαν το φιλικό
26/07 @ 18:10
Ο Γιάννος Οκκας επέλεξε τους πρώτους 11 για το φιλικό παιχνίδι κόντρα στην ΑΕΛ
25/07 @ 09:10
Την κατ' αρχήν συμφωνία της με τον 29χρονο (01/01/1995) Άγγλο στόπερ, Μπέβις Μουγκάμπι ανακοίνωσε η Ανόρθωση!
24/07 @ 22:13
Η Ανόρθωση δημοσίευσε φωτογραφίες από τη σημερινή βόλτα της ομάδας στην Κακοπετριά!
24/07 @ 12:21
Με ανακοίνωση που εξέδωσε η Ανόρθωση, ενημερώνει για την κατ' αρχήν συμφωνία της με τον 28χρονο (16/10/1995) Σέρβο στόπερ, Μπόγιαν Μλάτζοβιτς.
24/07 @ 11:57
Με ανάρτηση της η Ανόρθωση στα social media, ευχαριστεί τον κόσμο της ομάδας που έσπασε το «φράγμα» των 2000 εισιτηρίων διαρκείας και εκφράζει τη σιγουριά της ότι αυτός ο αριθμός θα αυξηθεί ακόμα περισσότερο τις επόμενες εβδομάδες».
BEST OF THEMASPORTS