Στο Σούπερ Σπορτ ΦΜ μίλησε ο εκπρόσωπος τύπου της ΑΕΚ Κυριάκος Δημητρίου
Ακολουθήστε μας στο Google news![](https://themasports.tothemaonline.com/assets/images/gnews.svg)
Αναλυτικά:
Για την εκδήλωση: «Έγινε για να παρουσιάσουμε τις εκδηλώσεις που θα γίνουν μέσα στη χρονιά. Έγινε πολύ ωραία ιστορική αναδρομή από την ίδρυση του Πεζοπορικού και της ΕΠΑ, και ακολούθως την ενοποίηση τους. Ουσιαστικά η εκδήλωση, σηματοδότησε τις εκδηλώσεις που θα ακολουθήσουν και θα κορυφωθούν μέχρι τις 18 Ιουλίου που είναι και η ημέρα των γενεθλίων. Θα γίνει συναυλία με μεγάλο όνομα τραυγουδιστή και φιλικό με μεγάλη ομάδα του εξωτερικού. Δεν έχουμε καταλήξει ακόμη, όταν υπάρχουν νεότερα θα τα ανακοινώνουμε. Θα γίνει και gala diner και το επετειακό λεύκωμα».
Για τον στόχο του τίτλου: «Σίγουρα με τον τρόπο που θα τελειώσει η σεζόν, που ελπίζουμε να είναι ο καλύτερος δυνατός, θα είναι το καλύτερο να γιορτάσουμε με την κατάκτηση ενός πρωταθλήματος. Και μετά την ήττα από τον ΑΠΟΕΛ, είχαμε πει ότι δεν σκεφτόταν κανείς ότι τελείωσε κάτι. Ακόμη απομένουν τέσσερα παιχνίδια, είναι ακόμη πιο λεπτές οι ισορροπίες. Όλα κρίνονται κάθε αγωνιστική. Εμείς τώρα παίζουμε με τον Άρη και εκεί ο στόχος μας είναι να συνεχίσουμε νικηφόρα. Κερδίζοντας τα δικά μας παιχνίδια, επωφελούμαστε. Ο στόχος μας σε κάθε μας δεν αλλάζει. Έχουμε οδηγό τα εκτός έδρας παιχνίδια στα πλέι οφ. Είμαστε και αποτελεσματικοί και ότι μπορούμε να πάρουμε αποτέλεσμα κόντρα σε κάθε αντίπαλο».
Για τον Ραν Μπεν Σιμόν: «Σε όλο το ποδοσφαιρικό τμήμα, αυτή τη στιγμή δεν υπάρχει κάτι άλλο. Στοχοπροσήλωση. Το μοναδικό στο μυαλό μας είναι το επόμενο παιχνίδι που είναι πολύ σημαντικό. Τη δήλωση που την έκανα το μεσημέρι για το μέλλον του Ραν Μπεν Σιμόν, μετάφερα τα λεγόμενα του προπονητή και με το που τελείωσε το παιχνίδι, απάντησε ο ίδιος».
Για τα αγωνιστικά: «Ο Σολ δεν θα αγωνιστεί λόγω καρτών. Δεν υπάρχουν άλλα προβλήματα».
Η κυπριακή αποστολή στην τελετή έναρξης στο Παρίσι.
ΣΧΕΤΙΚΑ ΑΡΘΡΑ
26/07 @ 12:25
Στον ΣΠΟΡ FM 95,0 μίλησε ο παλαίμαχος της ΑΕΚ, Γιώργος Κωνσταντίνου,
26/07 @ 09:57
Όταν χάνεις με 3-0 απέναντι σε μια ομάδα που δεν είναι κάτι φοβερό και τρομερό τα σχόλια περιττεύουν.
25/07 @ 23:49
Απογοητευτική εμφάνιση από την ΑΕΚ, η οποία δέχθηκε τη βαριά ήττα με 3-0 από την Πάκσι Ουγγαρίας και πλέον είναι με την πλάτη στον τοίχο για να αποχαιρετήσει από νωρίς τις ευρωπαϊκές διοργανώσεις.
25/07 @ 23:12
Παρακολουθήστε τα στιγμιότυπα της ήττας της ΑΕΚ με 3-0 από την Πάκσι στην Ουγγαρία, για τον β' προκριματικό γύρο του Κόνφερενς Λιγκ.
25/07 @ 20:38
Πήραν θέση οι οπαδοί της ΑΕΚ που βρέθηκαν στην Ουγγαρία για να υποστηρίξουν την ομάδα τους στον πρώτο ευρωπαικό αγώνα απέναντι στην Πάξι.
25/07 @ 20:15
Έτοιμα τα αποδυτήρια της ΑΕΚ για το αποψίνο (21:00) αγώνα απέναντι στην Πάξι.
BEST OF THEMASPORTS