Η Καρμιώτισσα νίκησε 2-0 (Τσουκαλάς 5', Παντελή 90'+5') την Νέα Σαλαμίνα στο «Αμμόχωστος» για την 6η αγωνιστική των πλέι άουτ, ανέβηκε στους 31 βαθμούς και στο +8 από την ζώνη του υποβιβασμού!

Στο α' ημίχρονο οι δύο ομάδες μπήκαν επιθετικά στην αναμέτρηση δημιουργώντας ευκαιρίες για το γκολ που τελικά ήρθε για τους φιλοξενούμενους στο 5', όταν ο Τσουκαλάς με σουτ εκτός περιοχής έκανε το 0-1.

Στο β' μέρος ο ρυθμός έπεσε αισθητά, με τις δύο ομάδες να περιορίζονται περισσότερο. Στο 85' υποδείχθηκε πέναλτι υπέρ των γηπεδούχων, όμως μέσω on field review η αρχική απόφαση του διαιτητή ακυρώθηκε.

Στις καθυστερήσεις του αγώνα ο Παντελή διαμόρφωσε το 0-2!

Το LIVE:

Ευκαιρία για την Νέα Σαλαμίνα. Ο Καρλίτος έκανε τη σέντρα, ο Σπυριδάκης την κεφαλιά, έδιωξε σε κόρνερ ο Σπόλιαριτς.

3' Κόρνερ για την Νέα Σαλαμίνα, πέρασε ανεκμετάλλευτο.

4' Ευκαιρία για την Καρμιώτισσα με τον Κίσσας να προλαβαίνει τον Θεοδώρου.

5' ΓΚΟΛ 0-1. Ο Θεοδώρου πάσαρε στον Τσουκαλά που έστειλε την μπάλα στα δίκτυα με δεξί σουτ.

16'  Έπεσε ο ρυθμός του αγώνα

24'  Ο Θεοδώρου εκτέλεσε το φάουλ και ο Ρόσι βρέθηκε αφύλακτος στο ύψος του πέναλτι με κεφαλιά έστειλε την μπάλα έξω.

30'  Στο έδαφος ο Ρόσι σε σύγκρουση του με συμπαίκτη του και έχουμε προσωρινή διακοπή

34' Ο Νάρσινγκ έκανε τη σέντρα, ο Σπυριδάκης έστειλε την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι με κεφαλιά!

35'  Ο Ρόσι επέστρεψε με δεμένο το κεφάλι

41' Κίτρινη στον Γκραντινάρου.

41' Ευκαιρία για την Νέα Σαλαμίνα με τον Κονέ να πλασάρει άουτ!

45' Τρία λεπτά ο χρόνος των καθυστερήσεων.

8-6 τελικές (3-2 στο στόχο), 58% η κατοχή της μπάλας για την Νέα Σαλαμίνα.

Έναρξη β' μέρους

46' Μιγκελίτο αντί Παπαγεωργίου, Λέουκο αντί Οφόρι.

Ο Κονέ εκτέλεσε κόρνερ, απομάκρυνε αμυντικός της Καρμιώτισσας.

58' Κατσαντώνης αντί Ρόσι, Αγγελή αντί Ψύχα.

Ντουρμισάι αντί Σπυριδάκη.

Αναγκαστική αλλαγή με τον Φερνάντες να αντικαθιστά τον Νάρσινγκ.

63' Κίτρινη στον Μπεχαράνο ο οποίος συμπλήρωσε απαγορευτικό αριθμό καρτών.

72' Προκοπίου αντί Κονέ.

Χαραλάμπους αντί Ουεσλάτι.

Ο ρυθμός του ματς έπεσε αισθητά στο β' ημιχρόνο...

Μεγάλη ευκαιρία για την Νέα Σαλαμίνα με τον Φερνάντες να κάνει το σουτ με την σημαδεύοντας το δεξί δοκάρι.

85' Πέναλτι για την Νέα Σαλαμίνα! Το πέναλτι υποδείχθηκε για χέρι του Αγγελή, εξετάζεται η φάση...

Ο VARίστας καλεί τον ρεφ να δει τη φάση.

ΑΚΥΡΩΘΗΚΕ το πέναλτι.

90' Οκτώ λεπτά ο χρόνος των καθυστερήσεων.

Παντελή αντί Θεοδώρου.

90'+5' Kίτρινη στον Ντουρμισάι.

90'+7' ΓΚΟΛ 0-2. Ο Ντούμπια έκανε τη σέντρα και ο Παντελή με δεξί πλασέ έκανε το 0-2.

Ένταση στο ματς, αποβλήθηκε μέλος του προπονητικού τιμ της Καρμιώτισσας.

Νέα Σαλαμίνα: Κίσσας, Σεργίου, Ντάτκοβιτς, Νάρσινγκ(Φερνάντεθ 62'), Μπεχαράνο, Καρλίτος, Κονέ (Προκοπίου 72'), Παπαγεωργίου (Μιγκελίτο 46'), Σπυριδάκης(Ντουρμισάι 58'), Οφόρι (Λέουκο 46'), Ντιακιτέ
Στον πάγκο: Μελίσσας, Κονατέ, Κουζμάνοβιτς, Φράγκος, Γκουανίνι, Γιάνγκα, Βίκτωρος
Καρμιώτισσα: Σπόλιαριτς, Μαλόνε, Ντούμπια, Νεοφύτου, Τσουκαλάς, Θεοδώρου (Παντελή 90'), Ρόσσι (Κατσαντώνης 58'), Γκραντινάρου, Κοβάσεβιτς, Ουεσλάτι (Χαραλάμπους 75'), Ψύχας(Αγγελή 58')
Στον πάγκο: Αντός, Βιολάρης, Μιχαήλ, Γκριπακίν, Ταβελούδης, Ματθαίου, Αριστείδου
Κίτρινες: Μπεχαράνο 64', Ντουρμισάι 90' / Γκραντινάρου 41'
Διαιτητής: Σολωμού Δημήτρης
Α' Βοηθός Διαιτητής: Γεωργίου Χαράλαμπος
Β' Βοηθός Διαιτητής: Τουμάζου Ανδρέας