ΑΕΛ και Εθνικός έμειναν στο 1-1 για την 6η αγωνιστική των πλέι-αουτ.

Σκόραραν οι Παπαφώτης και Στυλιάνου.

Πολύ φτωχό σε φάσεις το πρώτο ημίχρονο του αγώνα.

Οι δύο ομάδες είχαν κάποιες ευκαιρίες για να βρουν δίχτυα, αλλά δεν έβρισκαν τον στόχο οι ποδοσφαιριστές.

Πρώτη τελική στον στόχο, ήρθε στο 44ο λεπτό του αγώνα. Ο Καμπρέρα έκανε ένα αδύνατο σουτ εκτός περιοχής, μάζεψε εύκολα ο Ολιβέιρα.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Εθνικός βρήκε μία καλή φάση για να ανοίξει το σκορ, με σουτ του Ντράζιτς στο 53ο λεπτό, το οποίο απέκρουσε ο Ολιβέιρα.

Στο 67ο λεπτό του αγώνα η ΑΕΛ, βρήκε το γκολ. Σέντρα του Κα από αριστερά, ο Παπαφώτης με πολύ ωραίο σουτ με το αριστερό έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-0.

Ο Εθνικός απάντησε στο γκολ της ΑΕΛ, μετά από 10 λεπτά. Ο Στυλιανού έκανε το σουτ, η μπάλα βρήκε λίγο στον Φιλίποβιτς και κατέληξε στα δίχτυα του Ολιβέιρα.

Η Λεμεσιανή ομάδα βρέθηκε κοντά στο 2-1, στο 80ο λεπτό αλλά η μπάλα σταμάτησε δύο φορές στο δοκάρι. Ο Μίντσεφ έκανε την κεφαλιά, ο Παναγή απόκρουσε και στην συνέχεια η μπάλα χτύπησε στο δοκάρι. Στην εξέλιξη της φάσης, ο Φιλίποβιτς με νέα κεφαλιά σημάδεψε το δοκάρι, με την άμυνα του Εθνικό να απομακρύνει.

Το LIVE:

Τέλος αγώνα

90+3 Καλό σουτ του Μεντόγεβιτς, μαζεύει ο Παναγή.

Καθυστερήσεις 2 λεπτά

88' Αγγελόπουλος σητν θέση του Ριστέφσκι.

80' Δύο δοκάρια στην ίδια φάση για την ΑΕΛ! Ο Μίντσεφ έκανε την κεφαλιά, ο Παναγή απόκρουσε και στην συνέχεια η μπάλα χτύπησε στο δοκάρι. Στην εξέλιξη της φάσης, ο Φιλίποβιτς με νέα κεφαλιά σημάδεψε το δοκάρι, με την άμυνα του Εθνικό να απομακρύνει.

77' ΓΚΟΟΛ για τον Εθνικό και 1-1. Ο Στυλιανού έκανε το σουτ, η μπάλα βρήκε λίγο στον Φιλίποβιτς και κατέληξε στα δίχτυα του Ολιβέιρα.

75' Τέσσερις αλλαγές για τον Εθνικό. Ντράζιτς, Μ. Ηλία, Καμπρέρα και Λίπσκι εκτός, στον αγώνα οι Μπέκερ, Χριστοφή, Ιωαννίδης και Μεσκίτα.

67' ΓΚΟΟΛ για την ΑΕΛ και 1-0. Σέντρα του Κα από αριστερά, ο Παπαφώτης με πολύ ωραίο σουτ με το αριστερό ανοίγει το σκορ.

61' Διπλή αλλαγή για την ΑΕΛ. Μέσα Μίντσεφ και Μόρσεϊ, εκτός Ανδρέου και Θεμιστοκλέους.

53' Καλό σουτ του Ντράζιτς, αποκρούει ο Ολιβέιρα.

50΄ Σουτ του Σέρνιτς η μπάλα κοντράρει και καταλήγει κόρνερ.

Διπλή αλλαγή για την ΑΕΛ. Μέσα Μεντόγεβιτς και Φραντζής, εκτός Τσούκα και Μορέιρα.

Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου

Τέλος ημιχρόνου

44' Πρώτο σουτ στον στόχο, στην αναμέτρηση. Ο Καμπρέρα έκανε ένα αδύνατο σουτ εκτός περιοχής, μάζεψε εύκολα ο Ολιβέιρα.

37' Σέντρα του Κα από αριστερά, έπιασε την κεφαλιά ο Μορέιρα αλλά ήταν πολύ άστοχη.

35' Δοκίμασε το ανάποδο ο Μάριος Ηλία, έξω η μπάλα.

32' Σουτ του Καμπρέρα από το ύψος της περιοχής, δεν ανησύχησε ο Ολιβέιρα.

30' Κίτρινη στον Περατικό.

26' Δοκίμασε το σουτ ο Ηλία, πολύ άστοχο.

16' Σουτ του Τσούκα εκτός περιοχής, πάνω από την εστία του Παναγή η μπάλα.

11' Προσπάθεια του Καμπρέρα από αριστερά, η μπάλα κόντραρε σε αντίπαλο και απομακρύνθηκε ο κίνδυνος.

Ενδεκάδες:

ΑΕΛ (Α.Γαρπόζης): Ολιβέιρα, Τσούκα (46' Φραντζής), Μπάστο, Φιλίποβιτς, Τζάλμα, Παπαφώτης (78' Γερολέμου), Σέρνιτς, Μορέιρα (46' Μεντόγεβιτς), Ανδρέου (61' Μόρσεϊ), Θεμιστοκλέους (61' Μίντσεφ), Κα.

Στον πάγκο: Κυριάκου, Μεντόζα, Μαρς, Σιλβέστρος, Κολιάς, Νεοφύτου, Κάνο.

Εθνικός Άχνας (Μ.Σατσιάς): Παναγή, Μπίκερ, Ριστέφσκι (88' Αγγελόπουλος), Ιωάννου, Στυλιανού, Περατικός, Ντε Ιριόντο, Λίπσκι (75' Μπέκερ), Καμπρέρα (75' Χριστοφή), Μ.Ηλία (75' Μεσκίντα), Ντράζιτς (75'  Ιωαννίδης).

Στον πάγκο: Μπογκαντίνοφ, Σπιρόφσκι, Ηλία Κ, , Λεμίσκο.

Διαιτητής: Λιοτατής Νικόλας
Α' Βοηθός Διαιτητής: Δημητριάδης Μάριος
Β' Βοηθός Διαιτητής: Αναστασίου Στέφανος
4ος Διαιτητής: Τεχράνυ Ανδρέας