Εντυπωσιακή υποδοχή επεφύλαξαν στους παίκτες του Απόλλωνα οι οργανωμένοι οπαδοί της Λεμεσιανής ομάδας, λίγο πριν από τη σέντρα του φιλικού αγώνα με αντίπαλο την ΑΕΚ Αθηνών.
Ο Καντέν Μπουαγκάρντ παραχώρησε την πρώτη του συνέντευξη στην επίσημη ιστοσελίδα του Απόλλωνα μετά την άφιξή του στη Λεμεσό. Ο Γάλλος μέσος μίλησε για τις πρώτες του εντυπώσεις από την ομάδα και την πόλη, την απόφασή του να έρθει στην Κύπρο, τις φιλοδοξίες του για τη νέα σεζόν και την υποστήριξη που περιμένει από τους οπαδούς.