Ανδρέας ΣταύρουΤο σύνδρομο των πλέι οφ «κτύπησε» και φέτος τον ΑΠΟΕΛ, καθώς το ξεκίνημα είναι παρόμοιο με το περσινό.
Ακολουθήστε μας στο Google news![](https://themasports.tothemaonline.com/assets/images/gnews.svg)
Ο ΑΠΟΕΛ ξεκίνησε και φέτος όπως και πέρυσι πρωτοπόρο στα πλέι οφ με μια διαφορά από τις υπόλοιπες ομάδες. Ωστόσο και στις δύο περιπτώσεις η διαφορά χάθηκε στα πρώτα τέσσερα ματς με την αδυναμία συνεχόμενων καλών αποτελεσμάτων.
Μέχρι στιγμής φέτος ο ΑΠΟΕΛ σε τέσσερα ματς στα πλέι οφ μέτρησε 1 νίκη, 1 ισοπαλία και δύο ήττες με αποτέλεσμα η διαφορά να μειωθεί από την δεύτερη ΑΕΚ στον πόντο. Σε σύγκριση με πέρυσι ο ΑΠΟΕΛ στις πρώτες 4 αγωνιστικές των πλει οφς έχασε την πρωτιά με τον Άρη να τον περνάει στην βαθμολογία.
Προφανώς και ακόμα δεν κρίθηκε τίποτα καθώς υπάρχουν ακόμα έξι αγωνιστικές αλλά με αυτό το ξεκίνημα ξυπνούν οι περσινές μνήμες που ανησυχούν και τον κόσμο. Το ζήτημα εννοείται στον ΑΠΟΕΛ είναι να επανέλθει η ομάδα στις υψηλές πτήσεις για να μην χαθεί περισσότερο έδαφος.
Η κυπριακή αποστολή στην τελετή έναρξης στο Παρίσι.
ΣΧΕΤΙΚΑ ΑΡΘΡΑ
26/07 @ 16:30
Ενημέρωση από τον ΑΠΟΕΛ για τα εισιτήρια με την Πέτροκουμπ εκτός έδρας
26/07 @ 11:28
Ο εκ. Τύπου του ΑΠΟΕΛ, Νεκτάριος Πετεβίνος μίλησε στον ΣΠΟΡ FM και τοποθετήθηκε για όλα τα νέα των γαλαζοκιτρίνων.
26/07 @ 10:13
Ο εκπρόσωπος Τύπου του ΑΠΟΕΛ, Νεκτάριος Πετεβίνος παραχώρησε δηλώσεις στον Super Sport FM.
24/07 @ 12:51
Διπλό «κτύπημα» στα social media από τον ΑΠΟΕΛ, την επομένη της νίκης επί της Πετροκούμπ με 1-0, που έδωσε προβάδισμα στην Κυπριακή ομάδα για πρόκριση στον Γ' προκριματικό του Τσάμπιονς Λιγκ.
24/07 @ 11:21
Δηλώσεις στον ΣΠΟΡ FM έκανε ο παλαίμαχος ποδοσφαιριστής του ΑΠΟΕΛ, Κώστας Φασουλιώτης, την επομένη της νίκης της ομάδας του επί της Πετροκούμπ Μολδαβίας για τον Β' προκριματικό του Τσάμπιονς Λιγκ.
24/07 @ 09:49
Εκτός από τη νίκη επί της Πετροκούμπ, οι οπαδοί του ΑΠΟΕΛ χάρηκαν και για τη συμμετοχή των δύο μεγάλων μεταγραφικών αποκτημάτων της ομάδας τους, των Ελ Αραμπί και Μάγιερ.
BEST OF THEMASPORTS