Κρίνεται η πρόκριση στον αγώνα ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ - LEMESOS VOLLEYBALL

Με δυο αγώνες συνεχίζεται την Τετάρτη 20 Μαρτίου 2024 το Κύπελλο ΟΠΑΠ Α Κατηγορίας Γυναικών. Στις 20:00 θα γίνει ο επαναληπτικός αγώνας ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΝΕΑΠΟΛΕΩΣ - LEMESOS VOLLEYBALL και ο πρώτος αγώνας ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ - Robo Markets ΑΕΛ στο πλαίσιο της προημιτελικής φάσης.

Στην Αίθουσα ΝΕΑΠΟΛΗ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ η ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΝΕΑΠΟΛΕΩΣ θα επιδιώξει δεύτερη νίκή για να καθαρίσει την πρόκριση στους 4. Η ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ βολεύεται και με ήττα 2-3.

Η LEMESOS VOLLEYBALL πάει στη Λευκωσία για να διεκδικήσει όσες ελπίδες υπάρχουν για πρόκριση. Οι Λεμεσιανές πρέπει να κερδίσουν 3-0 ή 3-1 για να διεκδικήσουν την πρόκριση στο χρυσό σετ.

Ο αγώνας θα μεταδοθεί ζωντανά από την Cablenet Sports 3 HD.

Στο Αθλητικό Κέντρο ΣΩΤΗΡΕΙΟ η ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ θα υποδεχθεί σε ένα πραγματικό ντέρμπι για πρόκριση στην τετράδα την Robo Markets ΑΕΛ. Οι δυο ομάδες θέλουν να διεκδικήσουν το Κύπελλο και ο πρώτος αγώνας των προημιτελικών είναι πολύ σημαντικός.

Η ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ θέλει να εκμεταλλευτεί πλήρως την έδρα της για να κάνει το πρώτο βήμα πρόκρισης. Τα πάντα θα κριθούν στον επαναληπτικό στη Λεμεσό γι’’αυτό η Robo Markets ΑΕΛ πάει στη Λευκωσία για να αποκτήσει πλεονέκτημα.

Ο επαναληπτικός αγώνας ΑΕΚ - ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ θα διεξαχθεί το Σάββατο 23 Μαρτίου 2024 στις 17:00.

Κυρίαρχος Ολυμπιακός, έσπασε την έδρα του Παναθηναϊκού και πήρε προβάδισμα τίτλου!-ThemaSports
11/04 @ 20:31

Ο Ολυμπιακός με εξαίρεση το δεύτερο σετ που ήταν δραματικό δεν συνάντησε δυσκολίες κόντρα στον Παναθηναϊκό, ήταν ανώτερος σε κάθε παράμετρο του παιχνιδιού και έσπασε με το καλημέρα την έδρα των πρασίνων κάνοντας το 1-0 στους τελικούς της Volley League ανδρών.

Δικό του κι αυτό: Three-peat του Παναθηναϊκού στο Λιγκ Καπ!-ThemaSports
07/04 @ 18:27

Δικό του κι αυτό: Three-peat του Παναθηναϊκού στο Λιγκ Καπ!

Την τρίτη σερί κατάκτηση Λιγκ Καπ πανηγυρίζει ο Παναθηναϊκός καθώς μετά το 3-0 στο Παλατάκι επί του ΠΑΟΚ πήρε τα δυο πρώτα στο κατάμεστο γήπεδο του Μετς.

«Καθάρισε» τη Θέτιδα και πήγε τελικούς ο Ολυμπιακός-ThemaSports
06/04 @ 21:03

«Καθάρισε» τη Θέτιδα και πήγε τελικούς ο Ολυμπιακός

Με άνεση, ο Ολυμπιακός νίκησε 3-0 σετ στη Βούλα τη Θέτιδα στον δεύτερο μεταξύ τους ημιτελικό και προκρίθηκε στους τελικούς της φετινής Volley League γυναικών.

Το πήρε και αυτό η Ομόνοια! Νίκησε στον τελικό του κυπέλλου τον Παφιακό και κατέκτησε το ΤΡΕΜΠΛ (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ)-ThemaSports
05/04 @ 21:51

Πράσινος «βάφτηκε» και ο 49ος τελικός κυπέλλου ΟΠΑΠ πετόσφαιρας ανδρών, ανάμεσα στον Παφιακό και την Ομόνοια που διεξήχθη απόψε στην κλειστή αίθουσα «Αφροδίτη»!

Αντίστροφη μέτρηση για τον 49ο τελικό του κυπέλλου Α' κατηγορίας ανδρών (ΠΡΟΪΣΤΟΡΙΑ)-ThemaSports
03/04 @ 12:31

Την Παρασκευή 05 Απριλίου 2024 θα διεξαχθεί στην Κλειστή Αίθουσα ΑΦΡΟΔΙΤΗ ο 49ος Τελικός του Κυπέλλου ΟΠΑΠ Α' Κατηγορίας Ανδρών ΜΙΧΑΛΗΣ ΚΡΑΣΙΑΣ μεταξύ της πρωταθλήτριας ΟΜΟΝΟΙΑΣ και του Kuutio Homes ΠΑΦΙΑΚΟΥ. Ο αγώνας θα αρχίσει στις 20:00 και θα μεταδοθεί απευθείας από την Cablenet Sports 3 ΗD.

Ομόνοια και Kuutio Homes Παφιακός στον τελικό του Κυπέλλου-ThemaSports
29/03 @ 22:38

Ομόνοια και Kuutio Homes Παφιακός στον τελικό του Κυπέλλου

Έκλεισαν θέση για τον τελικό Κυπέλλου πετόσφαιρας, Ομόνοια και Kuutio Homes Παφιακός.