Στο άγονο 0-0 παρέμειναν Καρμιώτισσα και ΑΕΖ στο «Στέλιος Κυριακίδης» με την ομάδα των Πολεμιδιών να παίζει από το 64' με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Ουεσλάτι. Η ΑΕΖ δεν εκμεταλλεύτηκε το αριθμητικό της πλεονέκτημα ενώ διαμαρτύρεται για το ακυρωθέν γκολ του Σαμπό στο 84'.

Μετά και την ισοπαλία η Καρμιώτισσα έχει πλέον απόσταση 7 βαθμών από Οθέλλο και ΑΕΖ και η μάχη για την παραμονή πήρε... παράταση.

Μέτριο θέαμα και αργός ρυθμός στο πρώτο ημίωρο με την ΑΕΖ να είναι η ομάδα που έδειχνε περισσότερη θέληση να γίνει απειλητική. Μοναδική καλή φάση αυτή στο 26' με τη σέντρα-σουτ του Ρότσα και την άμυνα της Καρμιώτισσας να διώχνει στη γραμμή.

Οι γηπεδούχοι ανέβασαν ρυθμούς μετά το ημίωρο και απείλησαν στο 32' με κοντινή κεφαλιά του Χαραλάμπους και στο 34' με διαγώνιο σουτ του Ρόσι που πέρασαν όμως εκτός.

Ένα δυνατό σουτ του Ντιγκινί στο 44' δεν βρήκε στόχο και οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με το 0-0.

Στην επανάληψη δεν άλλαξε κάτι δραματικά μέχρι το 64' όταν ο Ουεσλάτι αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα και η Καρμιώτισσα έμεινε με 10 παίκτες.

Η ΑΕΖ έβαλε πίεση μετά το 75' κι στο 78' ο Σιφναίος βγήκε σε σε θέση τετ-α-τετ όμως ο Σπόλιαριτς έκανε μεγάλη απόκρουση στο δυνατό σουτ του .

Έξι λεπτά μετά το στο 84' ο Σαμπό σκόραρε για την ΑΕΖ όμως το γκολ ακυρώθηκε για οφ-σάιντ στον Ρότσα ενώ έσβησαν για 8 λεπτά και οι προβολείς.

Το πρόβλημα αποκαταστάθηκε όμως το 0-0 παρέμεινε μέχρι τέλους

Το LIVE:

11 λεπτά οι καθυστερήσεις

90+2' Διορθώθηκε μετά από 8 λεπτά περίπου και ο αγώνας επαναρχίζει

86' Ακυρώνεται το γκολ για οφ-σάιντ στον Ρότσα που έκανε την σέντρα ενώ περιμένουμε να δούμε τι θα γίνει με τον φωτισμό. Προσωρινή διακοπή

85' Ελέγχεται για οφ-σάιντ το γκολ ενώ έχουν σβήσει οι προβολείς!

84' ΓΚΟΛ για την ΑΕΖ με τον Σαμπό! Με ένα φοβερό σουτ στην κίνηση μέσα από την περιοχή ο μέσος της ΑΕΖ άνοιξε το σκορ

78' Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΖ! Ο Ντιγκινί έκανε υπέροχη κάθετη, ο Σιφναίος βγήκε σε θέση τετ-α-τετ όμως ο Σπόλιαριτς έκανε μεγάλη απόκρουση στο δυνατό σουτ του

64' Δεύτερη κίτρινη και ΚΟΚΚΙΝΗ στον Ουεσλατί για ένα δυνατό τάκλιν στον Σαρφό. Με δέκα παίκτες η Καρμιώτισσα

51' Διαγώνιο σουτ του Παστελλή, η μπάλα κτυπά σε αμυντικό και πάει έξω σε κόρνερ

ΕΝΑΡΞΗ Β' ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

44' Δυνατό σουτ του Ντιγκινί από το ύψος της περιοχής, η μπάλα λίγο έξω. Καλή ευκαιρία για την ΑΕΖ

34' Διαγώνιο σουτ του Ρόσι, ο Θεοδώρου δεν πρόλαβε να μπει στην πορεία και η μπάλα πέρασε έξω

32' Κεφαλιά του Χαραλάμπους από την μικρή περιοχή, η μπάλα έξω. Πρώτη και μεγάλη ευκαιρία για την Καρμιώτισσα

26' Απειλεί η ΑΕΖ, σέντρα-σουτ του Ρότσα με αμυντικό να διώχνει στη γραμμή

23' Πήγε να δημιουργηθεί ευκαιρία για την ΑΕΖ με τον Χατζηβασίλη που καθυστέρησε και τελικά έμεινε στο έδαφος από μαρκάρισμα του Μαλόνε. Ο ρεφ υπέδειξε θέατρο και κίτρινη στον Χατζηβασίλη

14' Άλλο ένα σουτ εκτός περιοχής από την ΑΕΖ, δεν ανησυχεί ο Σπόλιαριτς

12' Κίτρινη στον Ουεσλάτι

5' Σουτ του Ντιγκινί, στην αγκαλιά του Σπόλιαριτς η μπάλα

19:00 - ΕΝΑΡΞΗ ΑΓΩΝΑ