Ολυμπιακοί αγώνες: Η πλεύση της Κυπριακής αποστολής στον Σηκουάνα (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ)
Η κυπριακή αποστολή στην τελετή έναρξης στο Παρίσι.
Ακολουθήστε μας στο Google news
Αναλυτικά:
«Δεν ήταν εύκολο, βρεθηκαμε πολύ νωρίς πίσω στο σκορ. Είχαμε την απαραίτητη ψυχραιμία, παρόλο που είχαμε αρκετές ευκαιρίες και στο πρώτο ημίχρονο. Συνεχίσαμε να έχουμε υπομονή, κάναμε αρκετές επιθέσεις και φτάσαμε δίκαια στη νίκη, Μπορεί κάποιοι να αισθάνονται δυνατοί, όμως είμαστε δυνατότεροι. Το αποδείξαμε στον αγωνιστικό χώρο. Ήταν μια νίκη απέναντι σε όλους και σε όλα και την αφιερώνουμε στον πρόεδρο μας».
Για το τι εννοεί με την ατάκα, νίκη απέναντι σε όλους και σε όλα: «Δεν θέλω να επεκταθώ, μπορείτε να την ερμηνεύσετε όπως θέλετε».