Ολυμπιακοί αγώνες: Η πλεύση της Κυπριακής αποστολής στον Σηκουάνα (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ)
Η κυπριακή αποστολή στην τελετή έναρξης στο Παρίσι.
Ακολουθήστε μας στο Google news
Η Ομόνοια δεν μπαίνει με τα δεδομένα υπέρ της στα πλέι οφς τουλάχιστον στην μάχη του τίτλου, αλλά όσον αφορά το εισιτήριο της Ευρώπης οι πράσινοι είναι κοντά στις προνομιούχες θέσεις. Φυσικά εναπόκειται στην ίδια την Ομόνοια ποια θα είναι η μοίρα της στην 2η φάση του φετινού πρωταθλήματος.
Το τριφύλλι τρέχει μακρά πορεία στα πλέι οφς αλλά από την σεζόν 2013 - 2014 που χωρίστηκαν τα γκρουπ σε δύο και από έξι ομάδες οι πράσινοι δεν τα έχουν πάει και τόσο καλά τουλάχιστον στο πλασάρισμά τους κάθε χρόνο στα πλέι οφς.
Είναι ενδεικτικό το γεγονός ότι η Ομόνοια από την σεζόν 2013 - 2014 μόλις τρεις φορές κατάφερε να ξεκινήσει την δεύτερη θέση και να βρίσκεται στις πρώτες τρεις θέσεις της βαθμολογίας. Μέσα λοιπόν σε αυτά τα έντεκα χρόνια η ομάδα του Γιάννη Αναστασίου πλέον, στα 8 χρόνια τερμάτισε από την 4η θέση και κάτω, ένας απολογισμός φυσικά που δεν αρμόζει στην ιστορία της ομάδας.
Έτσι και φέτος λοιπόν ξεκινάει τα πλέι οφς χαμηλά και την 5η θέση με μία διαφορά 10 βαθμών να την χωρίζουν από την κορυφή και μένει να δούμε κατά πόσον θα αντιστρέψει τα εις βάρος της δεδομένα από την θέση που βρίσκεται.