24 Φεβρουαρίου 2001: Είναι η στιγμή που η φανέλα με τον αριθμό 12 αποσύρεται και καταλήγει αιώνια στον Πράσινο Λαό, τον κορυφαίο και πολυτιμότερο παίκτη της ΟΜΟΝΟΙΑΣ!
Η ημέρα αυτή έχει γραφτεί με χρυσά γράμματα στην ιστορία του ΑΣΟΛ και είναι αφιερωμένη στον κόσμο της ΟΜΟΝΟΙΑΣ.
Αποτελεί αναγνώριση της ανεκτίμητης προσφοράς του, αναδεικνύει το μοναδικό και ιδιαίτερο δέσιμο του ΛΑΟΥ με τη ΒΑΣΙΛΙΣΣΑ και συμβολίζει τον υπέροχο στίχο του Ύμνου μας: «και του ΛΑΟΥ ομάδα, ΟΜΟΝΟΙΑ – ΟΜΟΝΟΙΑ – ΟΜΟΝΟΙΑ»!
Οι αλλαγές του Νταμπράουσκας έπαιξαν σημαντικό ρόλο στην σωστή αντίδραση της Ομόνοιας μετά την ισοφάριση της Τορπέντο και ο Εβάντρο ξεχώρισε ξανά ως αλλαγή.
Οι τελευταίες πληροφορίες, λένε ότι είναι κοντά στην Ομόνοια ο Ισραηλινός Ατζιλί. Τις τελευταίες ώρες ακούγεται και το όνομα του Σέρχιο Αραούχο, του Αργεντινού παιχταρά, που έμεινε ελεύθερος από την ΑΕΚ…