Ολυμπιακοί αγώνες: Η πλεύση της Κυπριακής αποστολής στον Σηκουάνα (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ)
Η κυπριακή αποστολή στην τελετή έναρξης στο Παρίσι.
Ακολουθήστε μας στο Google news
Σαφώς ο στόχος του ΑΠΟΕΛ ήταν η νίκη κόντρα στην Ανόρθωση, όμως ο βαθμός της ισοπαλίας σε συνδυασμό με την ήττα του Άρη και την αύξηση της απόστασης μεταξύ του πρωτοπόρου και της Ελαφράς Ταξιαρχίας δίνει το δικαίωμα στους γαλαζοκίτρινους να δουν... μισογεμάτο το ποτήρι.
Το προβάδισμα παραμένει αναστρέψιμο και στον ΑΠΟΕΛ γνωρίζουν πολύ καλά ότι στο «Αντώνης Παπαδόπους» γράφτηκε η πρώτη από τις 10 σελίδες του βιβλίου των φετινών πλέι οφ. Ένα εκτός έδρας ματς ανήκει στην ιστορία και άπαντες κοιτάζουν πλέον το ματς με την Πάφο στο ΓΣΠ για το δεύτερο βήμα όπου στόχος είναι η πρώτη νίκη στη β' φάση του πρωταθλήματος για να πλησιάσουν ακόμα πιο κοντά στον τίτλο.
Από το ματς με την Ανόρθωση προβλημάτισε το... 60λεπτο όπου οι γαλαζοκίτρινοι δεν μπόρεσαν να εφαρμόσουν το πλάνο του Ρικάρντο Σα Πίντο, ενώ στο τελευταίο ημίωρο θα μπορούσαν να φύγουν με το διπλό.
Στο ματς με την Πάφο με την στήριξη των οπαδών του ο ΑΠΟΕΛ καλείται να αρχίσει να μαζεύει... τρίποντα και να αυξήσει την πίεση στους ανταγωνιστές του.