Δείτε την εξέλιξη των κορυφαίων πρωταθλημάτων της Ευρώπης από το Themasports. Αποτελέσματα, βαθμολογία και το καλεντάρι της σεζόν.

Ακολουθήστε μας στο Google news

ΑΓΓΛΙΑ - PREMIER LEAGUE

Η βαθμολογία:

22η αγωνιστική:
Τρίτη, 30/1
Νότιγχαμ Φόρεστ-Άρσεναλ (21:30)
Λούτον-Μπράιτον (21:45)
Φούλαμ-Έβερτον (21:45)
Κρίσταλ Πάλας-Σέφιλντ Γιουνάιτεντ (22:00)
Άστον Βίλα-Νιούκαστλ (22:15)
Τετάρτη, 31/1
Μάντσεστερ Σίτι-Μπέρνλι (21:30)
Τότεναμ-Μπρέντφορντ (21:30)
Λίβερπουλ-Τσέλσι (22:15)
Πέμπτη, 1/2
Γουέστ Χαμ-Μπόρνμουθ
Γουλβς-Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ (22:15)

ΙΣΠΑΝΙΑ - PRIMERA DIVISION

Η βαθμολογία:

23η αγωνιστική:
Παρασκευή, 2/2
Μπιλμπάο-Μαγιόρκα (22:00)
Σάββατο, 3/2
Βαλένθια-Αλμερία (15:00)
Γρανάδα-Λας Πάλμας (17:15)
Αλαβές-Μπαρτσελόνα (19:30)
Τζιρόνα-Σοσιεδάδ (22:00)
Κυριακή, 4/2
Bιγιαρεάλ-Κάντιθ (15:00)
Οσασούνα-Θέλτα (17:15)
Μπέτις-Χετάφε (19:30)
Ρεάλ Μαδρίτης-Ατλέτικο Μαδρίτης (22:00)
Δευτέρα, 5/2
Ράγιο Βαγεκάνο-Σεβίλλη (22:00)

ΙΤΑΛΙΑ - SERIE A

Η βαθμολογία:

23η αγωνιστική:
Παρασκευή (02/02)
Λέτσε - Φιορεντίνα (21:45)
Σάββατο (03/02)
Ουντινέζε - Μόντσα (16:00)
Έμπολι-Τζένοα (16:00)
Φροζινόνε - Μίλαν (19:00)
Μπολόνια - Σασουόλο (21:45)
Κυριακή (04/02)
Τορίνο - Σαλερνιτάνα (13:30)
Νάπολι - Βερόνα (16:00)
Αταλάντα - Λάτσιο (19:00)
Ίντερ - Γιουβέντους (21:45)
Δευτέρα (05/02)
Ρόμα - Κάλιαρι (21:45)

ΓΕΡΜΑΝΙΑ - BUNDESLIGA

Η βαθμολογία:

20ή αγωνιστική:
Παρασκευή (02/02)
Χάιντενχαϊμ-Μπορούσια Ντόρτμουντ (21:30)
Σάββατο (03/02)
Μπάγερν Μονάχου-Γκλάντμπαχ (16:30)
Φράιμπουργκ-Στουτγκάρδη (16:30)
Μάιντς-Βέρντερ Βρέμης (16:30)
Μπόχουμ-Άουγκσμπουργκ (16:30)
Ντάρμσταντ-Μπάγερ Λεβερκούζεν (16:30)
Κολωνία-Άιντραχτ Φρανκφούρτης (19:30)
Κυριακή (04/02)
Βόλφσμπουργκ-Χόφενχαϊμ (16:30)
Λειψία-Ουνιόν Βερολίνου (18:30)

 

ΓΑΛΛΙΑ - LIGUE 1

Η βαθμολογία:

20ή αγωνιστική:
Παρασκευή 2/2
Στρασβούργο-Παρί Σεν Ζερμέν (22:00)
Σάββατο 3/2
Ρεν-Μονπελιέ (18:00)
Ναντ-Λανς (22:00)
Κυριακή 4/2
Μονακό-Χάβρη (14:00)
Λιλ-Κλερμόν (16:00)
Μετς-Λοριάν
Ρεμς-Τουλούζ
Μπρεστ-Νις (18:05)
Λιόν-Μαρσέιγ (21:45)

ΟΛΛΑΝΔΙΑ - EREDIVISIE

Η βαθμολογία:

20ή αγωνιστική:
Αλμίερ Σίτι-Εξέλσιορ (02/02, 21:00)
Τβέντε-Βάαλβαϊκ (03/02, 17:30)
Φορτούνα Σιτάρντ-Χέρενφεν (03/02, 19:45)
Άγιαξ-PSV Αϊντχόφεν (03/02, 21:00)
Ναϊμέγκεν-Χέρακλες (03/02, 22:00)
Φίτεσε-Γκόου Εχέντ Ιγκλς (04/02, 13:15)
Αλκμάαρ-Φέγενορντ (04/02, 15:30)
Ουτρέχτη-Φόλενταμ (04/02, 15:30)
Σπάρτα Ρόττερνταμ-Τζβόλε (04/02, 17:45)

ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ - PRIMEIRA LIGA

Η βαθμολογία:

19η αγωνιστική:
Τετάρτη (31/01)
Ρίο Άβε - Εστορίλ (20:45)
Μπράγκα - Τσάβες (22:45)
20η αγωνιστική:
Σάββατο (03/02)
Πορτιμονένσε - Αρούκα (17:30)
Φαμαλικάο - Σπόρτινγκ Λισαβόνας (20:00)
Πόρτο - Ρίο Άβε (22:30)
Κυριακή (04/02)
Βιτζέλα - Γκιμαράες (17:30)
Τσάβες - Φαρένσε (17:30)
Μπενφίκα - Ζιλ Βιθέντε (20:00)
Εστορίλ - Εστρέλα ντα Αμαντόρα (20:00)
Μπράγκα - Μορεϊρένσε (22:30)
Δευτέρα (05/02)
Κάζα Πία - Μποαβίστα (22:15)

ΒΕΛΓΙΟ - PRO LEAGUE

Η βαθμολογία:

23η αγωνιστική:
Βέστερλο-Σερκλ Μπριζ (30/01, 21:30)
Μπριζ-Κορτράικ (30/01, 21:30)
Λέουβεν-Γκενκ (31/01, 19:45)
Σαρλερουά-Έπεν (31/01, 19:45)
Ουνιόν Σεν-Ζιλουάζ-RWDM (31/01, 22:00)
Σταντάρ Λιέγης-Αντβέρπ (31/01, 22:00)
Μαλίν-Άντερλεχτ (01/02, 21:30)
Σεντ Τρούιντεν-Γάνδη (01/02, 21:30)

ΣΚΩΤΙΑ - SCOTTISH PREMIERSHIP

Η βαθμολογία:

9η αγωνιστική:
Αμπερντίν-Νταντί (30/01, 21:45)
15η αγωνιστική:
Λίβινγκστον-Ρος Κάουντι (30/01, 21:45)
24η αγωνιστική:
Αμπερντίν-Σέλτικ (03/02, 14:30)
Μάδεργουελ-Κιλμάρνοκ 03/02, 17:00)
Νταντί-Χαρτς
Ρέιντζερς-Λίβινγκστον
Ρος Κάουντι-Σεντ Τζόνστον
Χιμπέρνιαν-Σεντ Μίρεν

ΕΛΛΑΔΑ - SUPERLEAGUE

Η βαθμολογία:

21η αγωνιστική:
Σάββατο 03/02
Βόλος-Παναιτωλικός 17:30
Πανσερραϊκός-Άρης 19:30
Κυριακή 04/02
ΟΦΗ-Κηφισιά 16:00
ΑΕΚ-Αστέρας 17:30
Γιάννινα-Λαμία 17:30
Ατρόμητος-ΠΑΟΚ 20:30
Παναθηναϊκός-Ολυμπιακός 21:00

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
ΓΑΛΛΙΑ: Το πρόγραμμα της LIGUE 1
ΙΤΑΛΙΑ: Το πρόγραμμα της SERIE Α
BΕΛΓΙΟ: Το πρόγραμμα της PRO LEAGUE
ΕΛΛΑΔΑ: Το πρόγραμμα της SUPERLEAGUE
ΟΛΛΑΝΔΙΑ: Το πρόγραμμα της EREDIVISIE
ΓΕΡΜΑΝΙΑ: Το πρόγραμμα της BUNDESLIGA
AΓΓΛΙΑ: Το πρόγραμμα της PREMIER LEAGUE
ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ: Το πρόγραμμα της PRIMEIRA LIGA
ΙΣΠΑΝΙΑ: Το πρόγραμμα της PRIMERA DIVISION
ΣΚΩΤΙΑ: Το πρόγραμμα της SCOTTISH PREMIER LEAGUE

Tο πρόγραμμα του Champions League
To πρόγραμμα του Europa League
Το πρόγραμμα του Conference League
EURO 2024: To πρόγραμμα της προκριματικής φάσης

Share

ΣΧΕΤΙΚΑ ΑΡΘΡΑ

Πέρασε στον τελικό με... «σβηστές μηχανές» η Ομόνοια και περιμένει αντίπαλο!-ThemaSports
17/04 @ 20:52

Πέρασε στον τελικό με... «σβηστές μηχανές» η Ομόνοια και περιμένει αντίπαλο!

Έχοντας «καβάτζα» τη νίκη της με 3-0 στον πρώτο ημιτελικό, η Ομόνοια δεν δυσκολεύτηκε απόψε στη ρεβάνς με τον Άρη στο ΓΣΠ (τελικό αποτέλεσμα, 0-0) να προκριθεί στον τελικό του κυπέλλου για 24η φορά στην ιστορία της, όπου στις 18 Μαΐου θα διεκδικήσει το 17ο της κύπελλο!

«Δεν είμαστε αρνητικοί για Ομόνοια 29Μ και ΓΣΠ, αλλά... - Έχει αρκετό καιρό να πληρώσει ο ΑΠΟΕΛ»-ThemaSports
15/04 @ 11:48

«Δεν είμαστε αρνητικοί για Ομόνοια 29Μ και ΓΣΠ, αλλά... - Έχει αρκετό καιρό να πληρώσει ο ΑΠΟΕΛ»

Δηλώσεις στον ΣΠΟΡ FM έκανε ο γενικός διευθυντής του ΓΣΠ, Φοίβος Κωνσταντινίδης, ο οποίος μίλησε ανάμεσα σε άλλα, για το ενδιαφέρον της Ομόνοιας 29Μ για να χρησιμοποιεί ως έδρα το ΓΣΠ τη νέα σεζόν στην Α' κατηγορία.

Ξεκάθαρη η στάση του νεαρού αστέρα της Ρεάλ Μαδρίτης-ThemaSports
15/04 @ 18:51

Ξεκάθαρη η στάση του νεαρού αστέρα της Ρεάλ Μαδρίτης

Η παραμονή και τα ανυπόστατα σενάρια

Διάλεξη από τον ΠΑ.Σ.Π. στο Α' Δημοτικό Σχολείο Πολεμιδιών-ThemaSports
13/04 @ 13:37

Διάλεξη από τον ΠΑ.Σ.Π. στο Α' Δημοτικό Σχολείο Πολεμιδιών

Τα παιδιά των μεγάλων τάξεων του Α’ Δημοτικού Σχολείου Πολεμιδιών είχαν την ευκαιρία, την Τρίτη 9 Απριλίου, να παρακολουθήσουν μια διάλεξη από τον ΠΑ.Σ.Π. για την αξία του αθλητισμού, τον κόσμο του ποδοσφαιριστή και την καταπολέμηση της βίας στα γήπεδα!

ΔΙΠΛΟ... για να διαφυλάξει την κορυφή ο ΑΠΟΕΛ, για την ΠΡΩΤΗ νίκη η Πάφος-ThemaSports
13/04 @ 22:20

ΔΙΠΛΟ... για να διαφυλάξει την κορυφή ο ΑΠΟΕΛ, για την ΠΡΩΤΗ νίκη η Πάφος

Η Πάφος αντιμετωπίζει (Κυριακή, 14/04, 17:00) τον ΑΠΟΕΛ για την 7η αγωνιστική των πλέι οφ του πρωταθλήματος.

ΦΟΥΡΙΟΖΑ η Ομόνοια, να της... κόψει τη φόρα η Ανόρθωση-ThemaSports
13/04 @ 22:58

ΦΟΥΡΙΟΖΑ η Ομόνοια, να της... κόψει τη φόρα η Ανόρθωση

Η Ανόρθωση φιλοξενεί (Κυριακή, 14/04, 19:30) την Ομόνοια στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής των πλέι οφ.

BEST OF THEMASPORTS

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΤΕ ΜΑΣ