To πρόγραμμα του βελγικού πρωταθλήματος για την σεζόν 2023/24.

Ακολουθήστε μας στο Google news

To πρόγραμμα της PRO LEAGUE:

 

 33η αγωνιστική playoffs (12/04):
Γκενκ-Σερκλ Μπριζ 1-1
Μπριζ-Αντβέρπ 3-0
Άντερλεχτ-Ουνιόν 2-1
Όμιλος Κόνφερενς:
Σεντ Τρούιντεν-Σταντάρ 3-3
Μαλίν-Βέστερλο 3-2
Λέουβεν-Γάνδη 2-1
Γκρουπ Υποβιβασμού
RWDM-Όιπεν 3-1
Κορτράικ-Σαρλερουά 1-2

34η αγωνιστική playoffs (20/04):
Γκενκ-Άντερλεχτ (20/04, 21:45)
Σερκλ Μπριζ-Αντβέρπ (21/04, 14:30)
Ουνιόν Σεν Σιλουάζ-Μπριζ (21/04, 19:30)
Λέουβεν-Σεντ Τρούιντεν (20/04, 17:00)
Βέστερλο-Σταντάρ (20/04, 19:15)
Γάνδη-Μαλίν (20/04, 21:00)
Κορτράικ-RWDM (21/04, 17:00)
Σαρλερουά-Όιπεν (21/04, 20:15)

 

 ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
ΓΑΛΛΙΑ: Το πρόγραμμα της LIGUE 1
ΙΤΑΛΙΑ: Το πρόγραμμα της SERIE Α
BΕΛΓΙΟ: Το πρόγραμμα της PRO LEAGUE
ΕΛΛΑΔΑ: Το πρόγραμμα της SUPERLEAGUE
ΟΛΛΑΝΔΙΑ: Το πρόγραμμα της EREDIVISIE
ΓΕΡΜΑΝΙΑ: Το πρόγραμμα της BUNDESLIGA
AΓΓΛΙΑ: Το πρόγραμμα της PREMIER LEAGUE
ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ: Το πρόγραμμα της PRIMEIRA LIGA
ΙΣΠΑΝΙΑ: Το πρόγραμμα της PRIMERA DIVISION
ΣΚΩΤΙΑ: Το πρόγραμμα της SCOTTISH PREMIER LEAGUE

1η αγωνιστική:
30.07
Σεντ Τρούιντεν-Σταντάρ Λιέγης 1-0
Μπριζ-Μαλίν 1-1
Γάνδη-Κορτράικ 3-2
Αντβέρπ-Σερκλ Μπριζ 1-0
RWDM-Γκενκ 0-4
Σαρλερουά-Λέουβεν 1-1
Έπεν-Βέστερλο 2-2
Ουνιόν Σεν-Ζιλουάζ-Άντερλεχτ 2-0

αγωνιστική:
06.08
Κορτράικ-Σεντ Τρούιντεν 0-1
Βέστερλο-Μπριζ 0-1
Μαλίν-Γάνδη 0-1
Άντερλεχτ-Αντβέρπ 1-0
Λέουβεν-RWDM 1-2
Σερκλ Μπριζ-Σαρλερουά 2-0
Γκενκ-Έπεν 0-1
Σταντάρ Λιέγης-Ουνιόν Σεν-Ζιλουάζ 0-1

3η αγωνιστική:
13.08
Βέστερλο-Γάνδη 1-3
Σαρλερουά-Σταντάρ Λιέγης 1-1
Έπεν=Μπριζ 0-5
Σερκλ Μπριζ-Γκενκ 0-1
Σεντ Τρούιντεν-Άντερλεχτ 0-1
Ουνιόν Σεν-Ζιλουάζ-Λέουβεν 5-1
RWDM-Μαλίν 1-0
Αντβέρπ-Κορτράικ 6-0

4η αγωνιστική
Παρασκευή, 18/8
Λέουβεν-Αντβέρπ 1-1
Σάββατο, 19/8
Σταντάρ Λιέγης-Σερκλ Μπριζ 0-1
Μαλίν-Ουνιόν Σεν Ζιλουάζ 4-0
Κυριακή, 20/8
Άντερλεχτ-Βέστερλο 2-1
Γκενκ-Σαρλερουά 0-0
Γάνδη-Σεντ Τρούιντεν 2-2
Κλαμπ Μπριζ-Μόλενμπεκ 7-1
Κορτράικ-Έουπεν 1-3

 

5η αγωνιστική:
Σάββατο 26/8
Βέστερλο-Μαλίν 2-3
Έουπεν-Λέουβεν 3-1
Κόρτραϊκ-Σταντάρ Λιέγης 1-1
Κυριακή 27/8
Σιντ Τρούιντεν-Σερκλ Μπριζ 0-2
Άντερλεχτ-Σαρλερουά 2-1
Αντβέρπ-Γάνδη ΑΝΑΒΟΛΗ
Κλαμπ Μπριζ-Γκενκ ΑΝΑΒΟΛΗ
Μόλενμπεκ-Ουνιόν Σεντ Ζιλουάζ ΑΝΑΒΟΛΗ

 

6η αγωνιστική:
Παρασκευή 1/9
Λέουβεν-Κόρτραϊκ 3-0
Σερκλ Μπριζ-Βέστερλο 2-1
Μαλίν-Έουπεν 1-0
Σταντάρ Λιέγης-Μόλενμπεκ 1-1
Γάνδη-Κλαμπ Μπριζ 2-1
Ουνιόν Σεν Ζιλουάζ-Αντβέρπ 2-2
Γκενκ-Άντερλεχτ 1-1
Σαρλερουά-Σιντ Τρούιντεν 1-1

 

7η αγωνιστική:
Παρασκευή 15/9
Βέστερλο-Αντβέρπ 0-3
Μόλενμπεκ-Σερκλ Μπριζ 2-1
Σεν Ζιλουάζ-Γκενκ 0-2
Μπριζ-Σαρλερουά 4-2
Έουπεν-Σταντάρ Λιέγης 1-3
Κορτράικ-Άντερλεχτ 2-2
Λέουβεν-Γάνδη 1-1

 

8η αγωνιστική:
Παρασκευή (22/9)
Σταντάρ Λιέγης-Βέστερλο 0-0
Σαρλερουά-Κορτράικ 1-0
Μέχελεν-Λέουβεν 1-2
Αντβέρπ-Μόλενμπεκ 0-0
Γενκ-Σιν Τρουίντεν 3-3
Σερκλ Μπριζ-Σεν Ζιλουάζ 0-2
Άντερλεχτ-Μπριζ 1-1
Γάνδη-Έουπεν 2-2

5η αγωνιστική:
Αντβέρπ-Γάνδη 0-0
Μόλενμπεκ-Σεν Ζιλουάζ 2-3
Μπριζ-Γκενκ 1-1

 

αγωνιστική:
(30/09)
Κορτράικ-Σερκλ Μπριζ 2-1
Έπεν-Άντερλεχτ 1-3
Λέουβεν-Σταντάρ Λιέγης 1-2
Μαλίν-Αντβέρπ 0-0
Ουνιόν Σεν-Ζιλουάζ-Σαρλερουά 3-1
Γκενκ-Βέστερλο 3-3
Μπριζ-Σεντ Τρούιντεν 1-1
RWDM-Γάνδη 1-1


10η αγωνιστική:
Παρασκευή 6/10
Σαρλερουά-Μόλενμπεκ 2-1
Σερκλ Μπριζ-Λέουβεν 3-2
Βέστερλο-Κόρτραϊκ 1-0
Άντερλεχτ-Μαλίν 3-1
Αντβέρπ-Έουπεν 4-1
Γάνδη-Γκενκ 1-1
Σιντ Τρούιντεν-Ουνιόν Σεν Ζιλουάζ 0-4

11η αγωνιστική:
Παρασκευή 20/10
Σεν Ζιλουάζ-Εουπεν 4-1
Κορτράικ-Κλαμπ Μπριζ 1-0
Μόλενμπεκ-Βέστερλο 1-1
Σαρλερουά-Αντβέρπ 3-2
Γκενκ-Μαλίν 4-0
Σερκλ Μπριζ-Γάνδη 2-0
Σταντάρ Λιέγης-Αντερλεχτ 3-2
Λέουβεν-Σεν Τρούιντεν 4-0

12η αγωνιστική:
Παρασκευή 27 Σεπτεμβρίου
Σιντ Τρουίντεν-Μόλενμπεκ 2-1
Μαλίν-Σερκλ Μπριζ 0-2
Έουπεν-Σαρλερουά 2-0
Μπριζ-Αντβέρπ 2-1
Βέστερλο-Ουνιόν Σεν Ζιλουάζ 1-3
Γάνδη-Σταντάρ Λιέγης 3-1
Κορτράικ-Γκενκ 0-3

13η αγωνιστική:
Σεντ Τρούιντεν-Έπεν 1-1
RWDM-Κορτράικ 1-1
Λέουβεν-Βέστερλο 0-2
Αντβέρπ-Γκενκ 3-2
Σερκλ Μπριζ-Άντερλεχτ 0-3
Σταντάρ Λιέγης-Μαλίν 1-1
Ουνιόν Σεν-Ζιλουάζ-Μπριζ 2-1
Σαρλερουά-Γάνδη 1-3

 

14η αγωνιστική:
Σάββατο 11 Νοεμβρίου
Μαλίν-Σαρλερουά 1-0
Έουπεν-Μόλενμπεκ 1-3
Αντβέρπ-Σταντάρ Λιέγης 6-0
Βέστερλο-Σιν Τρουίντεν 3-3
Κυριακή 12 Νοεμβρίου
Κλαμπ Μπριζ-Σερκλ Μπριζ 0-0
Άντερλεχτ-Γάνδη 1-1
Γκενκ-Λέουβεν 3-1
Ουνιόν Σεν Ζιλουάζ-Κορτράικ 3-0

15η αγωνιστική:
24/11
Σεν Τρούιντεν-Αντβέρπ 1-1
Σερκλ Μπριζ-Όιπεν 2-0
Σαρλερουά-Βέστερλο 3-2
Σταντάρ-Γκενκ 1-0
Γάνδη-Ουνιόν Σεν-Ζιλουάζ 1-1
Λέουβεν-Μπριζ 0-1
Άντερλεχτ-RWDM 2-1
Κορτράικ-Μαλόν 0-3

16η αγωνιστική:
Παρασκευή 1/12
Βέστερλο-Αντερλεχτ 1-3
Μόλενμπεκ-Σαρλερουά 0-0
Εουπεν-Κορτράικ 1-1
Αντβέρπ-Λέουβεν 1-0
Γκενκ-Γάνδη 2-2
Μαλίν-Σεν Τρούιντεν 0-2
Κλαμπ Μπριζ-Σταντάρ Λιέγης 2-0
Σεν Ζιλουάζ-Σερκλ Μπριζ 2-1

17η αγωνιστική:
09.12. 17:00
Κορτράικ-Βέστερλο 1-2
Σερκλ Μπριζ-Αντβέρπ 1-3
Γάνδη-RWDM 4-0
Σεντ Τρούιντεν-Λέουβεν 1-1
Μαλίν-Μπριζ 0-0
Έπεν-Γκενκ 1-3
Άντερλεχτ-Σταντάρ Λιέγης 2-2
Σαρλερουά-Ουνιόν Σεν-Ζιλουάζ 1-3

18η αγωνιστική:
Παρασκευή 15/12
Βέστερλο-Εουπεν 2-0
Λέουβεν-Σερκλ Μπριζ 1-2
Μόλενμπεκ-Σεν Τρούιντεν 3-0
Σταντάρ Λιέγης-Σαρλερουά 0-0
Κλαμπ Μπριζ-Γάνδη 2-0
Ουνιόν Σεν Ζιλουάζ-Μαλίν 1-0
Αντβέρπ-Αντερλεχτ 1-1
Γκενκ-Κορτράικ 4-0

19η αγωνιστική:
20/12
Σερκλ Μπριζ-Κορτράικ 3-0
Μαλίν-Σταντάρ Λιέγης 3-0
Γάνδη-Λέουβεν 4-0
RWDM-Μπριζ (22/12, 21:45)
Έπεν-Ουνιόν Σεν-Ζιλουάζ 1-2
Αντβέρπ-Βέστερλο 2-2
Σεντ Τρούιντεν-Σαρλερουά 1-0
Άντερλεχτ-Γκενκ 2-1

20η αγωνιστική:
26/12
Γκενκ-Αντβέρπ 3-0
Κορτράικ-Γάνδη 0-2
Λέουβεν-Έπεν 3-0
Βέστερλο-RWDM 3-0
Μπριζ-Ουνιόν Σεν-Ζιλουάζ 1-1
Σταντάρ Λιέγης-Σεντ Τρούιντεν 1-1
Άντερλεχτ-Σερκλ Μπριζ 2-0
Σαρλερουά-Μαλίν 3-1

21η αγωνιστική:
Παρασκευή 19/01
Γάνδη-Μαλίν 1-2
Μπριζ-Βέστερλο 3-0
Σταντάρ Λιέγης-Κόρτραϊκ 0-1
Γκενκ-Σερκλ Μπριζ 1-1
Άντβερπ-Σαρλερουά 4-1
Ουνιόν Σεν Ζιλουάζ-Σεντ Τρούιντεν 2-1
Λέουβεν-Άντερλεχτ 1-1
Μόλενμπεϊκ-Έουπεν 0-1

22η αγωνιστική:
Παρασκευή 26/1
Σερκλ Μπριζ-Σταντάρ Λιέγης 1-1
Κορτράικ-Λέουβεν 0-0
Γάνδη-Βέστερλο 2-2
Σαρλερουά-Μπριζ 1-4
Σιντ Τρούιντεν-Γκενκ 1-1
Έουπεν-Αντβέρπ 1-0
Άντερλετ-Σεν Ζιλουάζ 2-2
Μαλίν-Μόλενμπεϊκ 3-1

23η αγωνιστική:
Βέστερλο-Σερκλ Μπριζ  4-2
Μπριζ-Κορτράικ 3-3
Λέουβεν-Γκενκ  2-1
Σαρλερουά-Έπεν  1-0
Ουνιόν Σεν-Ζιλουάζ-RWDM 3-2
Σταντάρ Λιέγης-Αντβέρπ 0-1
Μαλίν-Άντερλεχτ 2-2
Σεντ Τρούιντεν-Γάνδη 4-1

25η αγωνιστική:
Σάββατο 3/2
Μόλενμπεκ-Σταντάρ Λιέγης 2-2
Κορτράικ-Σαρλερουά 1-0
Βέστερλο-Λέουβεν 0-3
Γκενκ-Ουνιόν Σεν Ζιλουάζ 0-1
Αντβέρπ-Κλαμπ Μπριζ 2-1
Εουπεν-Μαλίν 0-1
Αντερλεχτ-Γάνδη 1-0
Σερκλ Μπριζ-Σεν Τρούιντεν 4-1

 

 

 

25η αγωνιστική:
Παρασκευή 9/2
Σεντ Τρούιντεν-Κορτράικ 1-0
Σταντάρ-Λέουβεν 1-0
Σεν Ζιλουάζ-Βέστερλο 2-2
Κλαμπ Μπριζ-Εουπεν 4-0
Μόλενμπεϊκ-Αντβέρπ 0-4
Μαλίν-Γκενκ 1-1
Σαρλερουά-Αντερλεχτ 1-3
Γάνδη-Σερκλ Μπριζ 1-2

26η αγωνιστική:
Παρασκευή 16/2
Βέστερλο-Σταντάρ Λιέγης 2-1
Σάββατο 17/2
Γκενκ-Μόλενμπεκ 3-1
Λέουβεν-Σαρλερουά 0-0
Αντβέρπ-Μαλίν 0-1
Κυριακή 18/2
Σερκλ Μπριζ-Κλαμπ Μπριζ 1-1
Κορτράικ-Σεν Ζιλουάζ 1-3
Αντερλεχτ-Σεντ Τρούιντεν 4-1
Εουπεν-Γάνδη 0-2

27η αγωνιστική:
Παρασκευή 16/2
Βέστερλο-Σταντάρ Λιέγης 2-1
Γκενκ-Μόλενμπεκ 3-1
Λέουβεν-Σαρλερουά 0-0
Αντβέρπ-Μαλίν 0-1
Σερκλ Μπριζ-Κλαμπ Μπριζ 1-1
Κορτράικ-Σεν Ζιλουάζ 1-3
Αντερλεχτ-Σεντ Τρούιντεν 4-1
Εουπεν-Γάνδη 0-2

28η αγωνιστική:
Παρασκευή (01/03)
Βέστερλο-Σαρλερουά 0-1
Σερκλ Μπριζ-Μαλίν 2-3
Λέουβεν-Ουνιόν Σεν Ζιλουάζ 0-2
Σταντάρ Λιέγης-Γάνδη 4-2
Γκενκ-Κλαμπ Μπριζ 0-3
Αντβέρπ-Σιντ Τρούιντεν 3-0
Άντερλεχτ-Έουπεν 1-0
Κορτράικ-Μόλενμπεϊκ 3-2

29η αγωνιστική:
Παρασκευή 8/3
Μαλίν-Βέστερλο 3-1
Σάββατο 9/3
Μόλενμπεκ-Άντερλεχτ 0-3
Σαρλερουά-Σερκλ Μπριζ 0-0
Κόρτραϊκ-Αντβέρπ 0-1
Κυριακή 10/3
Γκενκ-Σταντάρ Λιέγης
Μπριζ-Λέουβεν
Ουνιόν Σ.Ζ.-Γάνδη
Έουπεν - Σεντ Τρούιντεν

30η αγωνιστική:
Άντερλεχτ-Κοτράικ 0-1
Αντβέρπ-Ουνιόν 1-1
Βέστερλο-Γκενκ 1-1
Γάνδη-Σαρλερουά 5-0
Λέουβεν-Μαλίν 1-0
Σεντ Τρούιντερν-Μπριζ 2-1
Σερκλ Μπριζ-Μόλενμπεκ 4-0
Στάνταρ-Έουπεν 4-0

31η αγωνιστική playoffs:
Σάββατο (30/03)
Άντερλεχτ-Αντβέρπ 1-0
Σερκλ Μπριζ-Κλαμπ Μπριζ 1-1    
Γκενκ-Ουνιόν Σεν Ζιλουάζ 1-0
Όμιλος Κόνφερενς:    
Γάνδη-Σταντάρ 5-1
Λέουβεν-Μαλίν 2-3 
Σεντ Τρούιντεν-Βέστερλο 2-0

32η αγωνιστική playoffs:
Αντβέρπ-Γκενκ 0-1
Ουνιόν-Σερκλ Μπριζ 2-3
Μπριζ-Άντερλεχτ 3-1
Όμιλος Κόνφερενς:
Σταντάρ-Λέουβεν 0-0
Μαλίν-Σεντ Τρούιντεν  2-3
Βέστερλο-Γάνδη 0-3
Γκρουπ Υποβιβασμού
Σαρλερουά-RWDM 0-0
Όιπεν-Κορτράικ 1-1

Share

ΣΧΕΤΙΚΑ ΑΡΘΡΑ

Απέδρασε από τη Γένοβα και συνεχίζει να ελπίζει για Ευρώπη η Λάτσιο!-ThemaSports
19/04 @ 21:58

Απέδρασε από τη Γένοβα και συνεχίζει να ελπίζει για Ευρώπη η Λάτσιο!

Έπιασε εξάδα, έστω και προσωρινά η Λάτσιο! Η ομάδα του Ιγκόρ Τούντορ επικράτησε με 1-0 της Τζένοα και ανέβηκε στην 6η θέση, έχοντας ελπίδες για την Ευρώπη.

Προτιμάει Γιουνάιτεντ από Μπάγερν ο Ζιντάν!-ThemaSports
19/04 @ 18:44

Προτιμάει Γιουνάιτεντ από Μπάγερν ο Ζιντάν!

O Γάλλος θρύλος έχει αρκετές επιλογές για να επιστρέψει στους πάγκους.

Ριβάλντο: Στραβά και μαγικά βήματα σε έναν απρόσιτο χορό-ThemaSports
19/04 @ 22:21

Ριβάλντο: Στραβά και μαγικά βήματα σε έναν απρόσιτο χορό

Ένα έργο τέχνης είναι ένα έργο μυστηρίου, ακραίας μαγείας.

Όταν ο Ρεδόνδο «χάζεψε» τον Μπεργκ και όλο τον πλανήτη -ThemaSports
19/04 @ 22:40

Όταν ο Ρεδόνδο «χάζεψε» τον Μπεργκ και όλο τον πλανήτη

Σαν σήμερα, το 2000, ο Φερνάντο Ρεδόνδο υποχρέωσε ολόκληρο τον ποδοσφαιρικό κόσμο να υποκλιθεί στο μεγάλο ταλέντο του όταν στην αναμέτρηση της Ρεάλ με τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ έκανε...χαζό τον Χένινγκ Μπεργκ και έδωσε έτοιμο γκολ στον Ραούλ. Ήταν απλά μια ακόμα στιγμή υπόκλισης στον ποδοσφαιριστή που θα γινόταν θρύλος, αν δεν είχε γυάλινα πόδια.

Ντιέγκο Μαραντόνα: Το πιο διάσημο ζέσταμα στην ιστορία του ποδοσφαίρου! -ThemaSports
19/04 @ 23:22

Ντιέγκο Μαραντόνα: Το πιο διάσημο ζέσταμα στην ιστορία του ποδοσφαίρου!

19 Απριλίου 1989: Για πολλούς αν όχι για όλους τους ποδοσφαιριστές το μισάωρο ζέσταμα πριν μία μεγάλη αναμέτρηση αποτελεί «αγγαρεία», για τον Μαραντόνα όμως ήταν τρόπος έκφρασης. Ο Ντιέγκο μας χάρισε την δημοφιλέστερη προθέρμανση που έγινε ποτέ.

Γκουαρδιόλα για Πάλμερ: «Ήθελε να φύγει, του είπα μείνε, τι μπορούσα να κάνω»-ThemaSports
19/04 @ 17:58

Γκουαρδιόλα για Πάλμερ: «Ήθελε να φύγει, του είπα μείνε, τι μπορούσα να κάνω»

Ο Πεπ Γκουαρδιόλα ρωτήθηκε για τον Κόουλ Πάλμερ,στην συνέντευξη Τύπου ενόψει του αγώνα της Μάντσεστερ Σίτι με την Τσέλσι, για τα ημιτελικά του Κυπέλλου Αγγλίας.

BEST OF THEMASPORTS

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΤΕ ΜΑΣ