To πρόγραμμα του ιταλικού πρωταθλήματος για την σεζόν 2023/24.

Ακολουθήστε μας στο Google news

 

33η αγωνιστική:
Παρασκευή (19/04)
Τζένοα-Λάτσιο (19:30)
Κάλιαρι-Γιουβέντους (21:45)
Σάββατο (20/04)
Έμπολι-Νάπολι (19:00)
Βερόνα-Ουντινέζε (21:45)
Κυριακή (21/04)
Σασουόλο-Λέτσε (13:30)
Τορίνο-Φροζινόνε (16:00)
Σαλερνιτάνα-Φιορεντίνα (19:00)
Μόντσα-Αταλάντα (21:45)
Δευτέρα (22/04)
Ρόμα-Μπολόνια (19:30)
Μίλαν-Ίντερ (21:45)

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΗΜΕΡΑ: 34
28.04. 16:00
Αταλάντα
Έμπολι
28.04. 16:00
Γιουβέντους
Μίλαν
28.04. 16:00
Ίντερ
Τορίνο
28.04. 16:00
Λάτσιο
Βερόνα
28.04. 16:00
Λέτσε
Μόντσα
28.04. 16:00
Μπολόνια
Ουντινέζε
28.04. 16:00
Νάπολι
Ρόμα
28.04. 16:00
Τζένοα
Κάλιαρι
28.04. 16:00
Φιορεντίνα
Σασουόλο
28.04. 16:00
Φροζινόνε
Σαλερνιτάνα

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΗΜΕΡΑ: 35
05.05. 16:00
Βερόνα
Φιορεντίνα
05.05. 16:00
Έμπολι
Φροζινόνε
05.05. 16:00
Κάλιαρι
Λέτσε
05.05. 16:00
Μίλαν
Τζένοα
05.05. 16:00
Μόντσα
Λάτσιο
05.05. 16:00
Ουντινέζε
Νάπολι
05.05. 16:00
Ρόμα
Γιουβέντους
05.05. 16:00
Σαλερνιτάνα
Αταλάντα
05.05. 16:00
Σασουόλο
Ίντερ
05.05. 16:00
Τορίνο
Μπολόνια

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΗΜΕΡΑ: 36
12.05. 16:00
Αταλάντα
Ρόμα
12.05. 16:00
Βερόνα
Τορίνο
12.05. 16:00
Γιουβέντους
Σαλερνιτάνα
12.05. 16:00
Λάτσιο
Έμπολι
12.05. 16:00
Λέτσε
Ουντινέζε
12.05. 16:00
Μίλαν
Κάλιαρι
12.05. 16:00
Νάπολι
Μπολόνια
12.05. 16:00
Τζένοα
Σασουόλο
12.05. 16:00
Φιορεντίνα
Μόντσα
12.05. 16:00
Φροζινόνε
Ίντερ

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΗΜΕΡΑ: 37
19.05. 16:00
Ίντερ
Λάτσιο
19.05. 16:00
Λέτσε
Αταλάντα
19.05. 16:00
Μόντσα
Φροζινόνε
19.05. 16:00
Μπολόνια
Γιουβέντους
19.05. 16:00
Ουντινέζε
Έμπολι
19.05. 16:00
Ρόμα
Τζένοα
19.05. 16:00
Σαλερνιτάνα
Βερόνα
19.05. 16:00
Σασουόλο
Κάλιαρι
19.05. 16:00
Τορίνο
Μίλαν
19.05. 16:00
Φιορεντίνα
Νάπολι

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΗΜΕΡΑ: 38
26.05. 16:00
Αταλάντα
Τορίνο
26.05. 16:00
Βερόνα
Ίντερ
26.05. 16:00
Γιουβέντους
Μόντσα
26.05. 16:00
Έμπολι
Ρόμα
26.05. 16:00
Κάλιαρι
Φιορεντίνα
26.05. 16:00
Λάτσιο
Σασουόλο
26.05. 16:00
Μίλαν
Σαλερνιτάνα
26.05. 16:00
Νάπολι
Λέτσε
26.05. 16:00
Τζένοα
Μπολόνια
26.05. 16:00
Φροζινόνε-Ουντινέζε

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
ΓΑΛΛΙΑ: Το πρόγραμμα της LIGUE 1
ΙΤΑΛΙΑ: Το πρόγραμμα της SERIE Α
BΕΛΓΙΟ: Το πρόγραμμα της PRO LEAGUE
ΕΛΛΑΔΑ: Το πρόγραμμα της SUPERLEAGUE
ΟΛΛΑΝΔΙΑ: Το πρόγραμμα της EREDIVISIE
ΓΕΡΜΑΝΙΑ: Το πρόγραμμα της BUNDESLIGA
AΓΓΛΙΑ: Το πρόγραμμα της PREMIER LEAGUE
ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ: Το πρόγραμμα της PRIMEIRA LIGA
ΙΣΠΑΝΙΑ: Το πρόγραμμα της PRIMERA DIVISION
ΣΚΩΤΙΑ: Το πρόγραμμα της SCOTTISH PREMIER LEAGUE

1η αγωνιστική:
Σάββατο 19/08
Έμπολι - Βερόνα 0-1
Φροζινόνε - Νάπολι 1-3
Ίντερ - Μόντσα 2-0
Τζένοα - Φιορεντίνα 1-4
Ρόμα - Σαλερνιτάνα 2-2
Σασουόλο - Αταλάντα
Λέτσε - Λάτσιο 2-1
Ουντινέζε – Γιουβέντους 0-3
Τορίνο - Κάλιαρι 0-0
Μπολόνια - Μίλαν 0-2

 

2η αγωνιστική:
Σάββατο (26/08)
Φροζινόνε-Αταλάντα 2-1
Μόντσα-Έμπολι 2-0
Βερόνα-Ρόμα 2-1
Μίλαν-Τορίνο 4-1
Γιουβέντους-Μπολόνια 1-1
Φιορεντίνα-Λέτσε 2-2
Λάτσιο-Τζένοα 0-1
Νάπολι-Σασουόλο 2-0
Σαλερνιτάνα-Ουντινέζε 1-1
Κάλιαρι-Ίντερ 0-2

3η αγωνιστική:
Παρασκευή (01/09)
Σασουόλο-Βερόνα 3-1
Ρόμα-Μίλαν 1-2
Ουντινέζε-Φροζινόνε 0-0
Μπολόνια-Κάλιαρι 2-1
Νάπολι-Λάτσιο 1-2
Αταλάντα-Μόντσα 3-0
Τορίνο-Τζένοα 1-0
Ίντερ-Φιορεντίνα 4-0
Έμπολι-Γιουβέντους 0-2
Λέτσε-Σαλερνιτάνα 2-0

 

 

4η αγωνιστική:
Σάββατο (16/09)
Γιουβέντους-Λάτσιο 3-1
Ίντερ-Μίλαν 5-1
Τζένοα-Νάπολι 2-2
Κάλιαρι-Ουντινέζε 0-0
Φροζινόνε-Σασουόλο 4-2
Μόντσα-Λέτσε 1-1
Φιορεντίνα-Αταλάντα 3-2
Ρόμα-Έμπολι 7-0
Σαλερνιτάνα-Τορίνο 0-3
Βερόνα-Μπολόνια 0-0

 

5η αγωνιστική:
Παρασκευή (22/09)
Σαλερνιτάνα-Φροζινόνε 1-1
Λέτσε-Τζένοα 1-0
Μίλαν-Βερόνα 1-0
Σασουόλο-Γιουβέντους 4-2
Λάτσιο-Μόντσα 1-1
Έμπολι-Ίντερ 0-1
Αταλάντα-Κάλιαρι 2-0
Ουντινέζε-Φιορεντίνα 0-2
Μπολόνια-Νάπολι 0-0
Τορίνο-Ρόμα 1-1

6η αγωνιστική:
Τρίτη (26/9)
Γιουβέντους - Λέτσε 1-0
Κάλιαρι - Μίλαν 1-3
Έμπολι - Σαλερνιτάνα 1-0
Βερόνα - Αταλάντα 0-1
Νάπολι - Ουντινέζε 4-1
Ίντερ - Σασουόλο 1-2
Λάτσιο - Τορίνο 2-0
Φροζινόνε - Φιορεντίνα 1-1
Μόντσα - Μπολόνια 0-0
Τζένοα - Ρόμα 4-1

 

7η αγωνιστική:
Σάββατο 30/09
Λέτσε-Νάπολι 0-4
Μίλαν-Λάτσιο 2-0
Σαλερνιτάνα-Ίντερ 0-4
Μπολόνια-Έμπολι 3-0
Ουντινέζε-Τζένοα 2-2
Αταλάντα-Γιουβέντους 0-0
Ρόμα-Φροζινόνε 2-0
Δευτέρα 02/10
Σασουόλο-Μόντσα 0-1
Τορίνο-Βερόνα 0-0
Φιορεντίνα-Κάλιαρι 3-0

 

8η αγωνιστική:
Παρασκευή 06/10
Έμπολι-Ουντινέζε 0-0
Λέτσε-Σασουόλο 1-1
Ίντερ-Μπολόνια 2-2
Γιουβέντους-Τορίνο 2-0
Τζένοα-Μίλαν 0-1
Μόντσα-Σαλερνιτάνα 3-0
Φροζινόνε-Βερόνα 2-1
Λάτσιο-Αταλάντα 3-2
Κάλιαρι-Ρόμα 1-4
Νάπολι-Φιορεντίνα 1-3

9η αγωνιστική:
Σάββατο (21/10)
Βερόνα-Νάπολι 1-3
Τορίνο-Ίντερ 0-3
Σασουόλο-Λάτσιο 0-2
Ρόμα-Μόντσα 1-0
Σαλερνιτάνα-Κάλιαρι 2-2
Μπολόνια-Φροζινόνε 2-1
Αταλάντα-Τζένοα 2-0
Μίλαν-Γιουβέντους 0-1
Ουντινέζε-Λέτσε 1-1
Φιορεντίνα-Έμπολι 0-2

10η αγωνιστική:
Παρασκευή (27/10)
Τζένοα-Σαλερνιτάνα 1-0
Σασουόλο-Μπολόνια 1-1
Λέτσε-Τορίνο 0-1
Γιουβέντους-Βερόνα 0-1
Κάλιαρι-Φροζινόνε 4-3
Μόντσα-Ουντινέζε 1-1
Ίντερ-Ρόμα 1-0
Νάπολι-Μίλαν 2-2
Έμπολι-Αταλάντα 0-3
Λάτσιο-Φιορεντίνα 1-0

 

 

11η αγωνιστική:
Παρασκευή (03/11)
Μπολόνια-Λάτσιο 1-0
Σαλερνιτάνα-Νάπολι 0-2
Αταλάντα-Ίντερ 1-2
Μίλαν-Ουντινέζε 0-1
Βερόνα-Μόντσα 1-3
Κάλιαρι-Τζένοα 2-1
Λέτσε-Ρόμα 1-2
Φιορεντίνα-Γιουβέντους 0-1
Φροζινόνε-Έμπολι 2-1
Τορίνο-Σασουόλο 2-1

12η αγωνιστική:
Παρασκευή 10/11
Σασουόλο-Σαλερνιτάνα 2-2
Τζένοα-Βερόνα 1-0
Λέτσε-Μίλαν 2-2
Γιουβέντους-Κάλιαρι 2-1
Μόντσα-Τορίνο 1-1
Νάπολι-Έμπολι 0-1
Φιορεντίνα-Μπολόνια 2-1
Ουντινέζε-Αταλάντα 1-1
Λάτσιο-Ρόμα 0-0
Ίντερ-Φροζινόνε 2-0

13η αγωνιστική:
Σάββατο 25/11
Σαλερνιτάνα-Λάτσιο 2-1
Αταλάντα-Νάπολι 1-2
Μίλαν-Φιορεντίνα 1-0
Κάλιαρι-Μόντσα 1-1
Φροζινόνε-Τζένοα 2-1
Έμπολι-Σασουόλο 3-4
Ρόμα-Ουντινέζε 3-1
Γιουβέντους-Ίντερ 1-1
Βερόνα-Λέτσε 2-2
Μπολόνια-Τορίνο 2-0

14η αγωνιστική:
Παρασκευή, 1/12
Μόντσα-Γιουβέντους 1-2
Τζένοα-Έμπολι 1-1
Λάτσιο-Κάλιαρι 1-0
Μίλαν-Φροζινόνε 3-1
Λέτσε-Μπολόνια 1-1
Φιορεντίνα-Σαλερνιτάνα 3-0
Ουντινέζε-Βερόνα 3-3
Σασουόλο-Ρόμα 1-2
Νάπολι-Ίντερ 0-3
Τορίνο-Αταλάντα 3-0

15η αγωνιστική:
Παρασκευή, 8/12
Γιουβέντους-Νάπολι 1-0
Βερόνα-Λάτσιο 1-1
Αταλάντα-Μίλαν 3-2
Ίντερ-Ουντινέζε 4-0
Φροζινόνε-Τορίνο 0-0
Μόντσα-Τζένοα 1-0
Σαλερνιτάνα-Μπολόνια 1-2
Ρόμα-Φιορεντίνα 1-1
Έμπολι-Λέτσε 1-1
Κάλιαρι-Σασουόλο 2-1

16η αγωνιστική:
Παρασκευή 15/12
Τζένοα-Γιουβέντους 1-1
Λέτσε-Φροζινόνε 2-1
Νάπολι-Κάλιαρι 2-1
Τορίνο-Έμπολι 1-0
Μίλαν-Μόντσα 3-0
Φιορεντίνα-Βερόνα 1-0
Ουντινέζε-Σασουόλο 2-2
Μπολόνια-Ρόμα 2-0
Λάτσιο-Ίντερ 0-2
Αταλάντα-Σαλερνιτάνα 4-1

17η αγωνιστική:
Παρασκευή 22 Δεκεμβρίου
Έμπολι-Λάτσιο 0-2
Σασουόλο-Τζένοα 1-2
Σαλερνιτάνα-Μίλαν 2-2
Μόντσα-Φιορεντίνα 0-1
Φροζινόνε-Γιουβέντους 1-2
Μπολόνια-Αταλάντα 1-0
Τορίνο-Ουντινέζε 1-1
Ίντερ-Λέτσε 2-0
Βερόνα-Κάλιαρι 2-0
Ρόμα-Νάπολι 2-0

18η αγωνιστική:
Παρασκευή 29 Δεκεμβρίου
Νάπολι-Μόντσα 0-0
Φιορεντίνα-Τορίνο 1-0
Τζένοα-Ίντερ 1-1
Λάτσιο-Φροζινόνε 3-1
Αταλάντα-Λέτσε 1-0
Ουντινέζε-Μπολόνια 3-0
Κάλιαρι-Έμπολι 0-0
Μίλαν-Σασουόλο 1-0
Βερόνα-Σαλερνιτάνα 0-1
Γιουβέντους-Ρόμα 1-0

19η αγωνιστική:
Παρασκευή, 5/1
Μπολόνια-Τζένοα 1-1
Ίντερ-Βερόνα 2-1
Φροζινόνε-Μόντσα 2-3
Λέτσε-Κάλιαρι 1-1
Σασουόλο-Φιορεντίνα 1-0
Έμπολι-Μίλαν 0-3
Τορίνο-Νάπολι 3-0
Ουντινέζε-Λάτσιο 1-2
Σαλερνιτάνα-Γιουβέντους 1-2
Ρόμα-Αταλάντα 1-1

20η αγωνιστική:
Σάββατο, 13/1
Νάπολι-Σαλερνιτάνα 2-1
Τζένοα-Τορίνο 0-0
Βερόνα-Έμπολι 2-1
Μόντσα-Ίντερ 1-5
Λάτσιο-Λέτσε 1-0
Κάλιαρι-Μπολόνια 2-1
Φιορεντίνα-Ουντινέζε 2-2
Μίλαν-Ρόμα 3-1
Αταλάντα-Φροζινόνε 5-0
Γιουβέντους-Σασουόλο 3-0

 

21η αγωνιστική
Σάββατο 20/01
Ρόμα-Βερόνα 2-1
Ουντινέζε-Μίλαν 2-3
Φροζινόνε-Κάλιαρι 3-1
Έμπολι-Μόντσα 3-0
Σαλερνιτάνα-Τζένοα 1-2
Λέτσε-Γιουβέντους 0-3
Τετάρτη 14/02
Μπολόνια-Φιορεντίνα (20:00)
Πέμπτη 22/02
Τορίνο-Λάτσιο (21:45)
Τετάρτη 28/02
Σασουόλο-Νάπολι (19:00)
Ίντερ-Αταλάντα (21:45)

22η αγωνιστική:
Παρασκευή (26/1)
Κάλιαρι - Τορίνο 1-2
Αταλάντα - Ουντινέζε 2-0
Γιουβέντους - Έμπολι 1-1
Μίλαν - Μπολόνια 2-2
Τζένοα - Λέτσε 2-1
Μόντσα - Σασουόλο 1-0
Βερόνα - Φροζινόνε 1-1
Λάτσιο - Νάπολι 0-0
Φιορεντίνα - Ίντερ 0-1
Σαλερνιτάνα - Ρόμα 1-2

23η αγωνιστική:
Παρασκευή (02/02)
Λέτσε-Φιορεντίνα 3-2
Ουντινέζε-Μόντσα 0-0
Έμπολι-Τζένοα 0-0
Φροζινόνε-Μίλαν 2-3
Μπολόνια-Σασουόλο 4-2
Τορίνο-Σαλερνιτάνα 0-0
Νάπολι-Βερόνα 2-1
Αταλάντα-Λάτσιο 3-1
Ίντερ-Γιουβέντους 1-0
Ρόμα-Κάλιαρι 4-0

24η αγωνιστική:
Παρασκευή (09/02)
Σαλερνιτάνα-Έμπολι 1-2
Κάλιαρι-Λάτσιο 1-3
Ρόμα-Ίντερ 2-4
Σασουόλο-Τορίνο 1-1
Φιορεντίνα-Φροζινόνε 5-1
Μόντσα-Βερόνα 0-0
Μπολόνια-Λέτσε 4-0
Τζένοα-Αταλάντα 1-2
Μίλαν-Νάπολι 1-0
Γιουβέντους-Ουντινέζε 0-1

25η αγωνιστική:
Παρασκευή (16/02)
Τορίνο-Λέτσε 2-0
Ίντερ-Σαλερνιτάνα 3-0
Νάπολι-Τζένοα 1-1
Βερόνα-Γιουβέντους 2-2
Αταλάντα-Σασουόλο 3-0
Λάτσιο-Μπολόνια 1-2
Ουντινέζε-Κάλιαρι 1-1
Έμπολι-Φιορεντίνα 1-1
Φροζινόνε-Ρόμα 0-3
Μόντσα-Μίλαν 4-2

26η αγωνιστική:
Παρασκευή, 23/2
Μπολόνια-Βερόνα 2-0
Σασουόλο-Έμπολι 2-3
Σαλερνιτάνα-Μόντσα 0-2
Τζένοα-Ουντινέζε 2-0
Γιουβέντους-Φροζινόνε 3-2
Κάλιαρι-Νάπολι 1-1
Λέτσε-Ίντερ 0-4
Μίλαν-Αταλάντα 1-1
Ρόμα-Τορίνο 3-2
Φιορεντίνα-Λάτσιο 2-1

21η αγωνιστική: (28/02)
Ίντερ-Αταλάντα 4-0
Σασουόλο-Νάπολι 1-6

27η αγωνιστική:
Παρασκευή, 1/3
Λάτσιο-Μίλαν 0-1
Ουντινέζε-Σαλερνιτάνα 1-1
Μόντσα-Ρόμα 1-4
Τορίνο-Φιορεντίνα 0-0
Βερόνα-Σασουόλο 1-0
Φροζινόνε-Λέτσε 1-1
Έμπολι-Κάλιαρι 0-1
Αταλάντα-Μπολόνια 1-2
Νάπολι-Γιουβέντους 2-1
Ίντερ-Τζένοα 2-1

28η αγωνιστική:
Παρασκευή, 8/3
Νάπολι-Τορίνο 1-1
Σασουόλο-Φροζινόνε 1-0
Κάλιαρι-Σαλερνιτάνα 4-2
Μπολόνια-Ίντερ 0-1
Τζένοα-Μόντσα 2-3
Λέτσε-Βερόνα 0-1
Μίλαν-Έμπολι 1-0
Γιουβέντους-Αταλάντα 2-2
Φιορεντίνα-Ρόμα 2-2
Λάτσιο-Ουντινέζε 1-2

29η αγωνιστική:
Παρασκευή, 15/3
Έμπολι-Μπολόνια 0-1
Μόντσα-Κάλιαρι 1-0
Ουντινέζε-Τορίνο 0-2
Σαλερνιτάνα-Λέτσε 0-1
Φροζινόνε-Λάτσιο 2-3
Γιουβέντους-Τζένοα 0-0
Βερόνα-Μίλαν 1-3
Αταλάντα-Φιορεντίνα Αναβολή
Ρόμα-Σασουόλο 1-0
Ίντερ-Νάπολι 1-1

30ή αγωνιστική:
Σάββατο 30/3
Νάπολι-Αταλάντα 0-3
Τζένοα-Φροζινόνε 1-1
Τορίνο-Μόντσα 1-0
Λάτσιο-Γιουβέντους 1-0
Φιορεντίνα-Μίλαν 1-2
Μπολόνια-Σαλερνιτάνα 3-0
Κάλιαρι-Βερόνα 1-0
Σασουόλο-Ουντινέζε 1-0
Λέτσε-Ρόμα 0-0
Ίντερ-Έμπολι 2-0

31η αγωνιστική:
Παρασκευή (05/04)
Σαλερνιτάνα-Σασουόλο 2-2
Μίλαν-Λέτσε 3-0
Ρόμα-Λάτσιο 1-0
Έμπολι-Τορίνο 3-2
Φροζινόνε-Μπολόνια 0-0
Μόντσα-Νάπολι 2-4
Βερόνα-Τζένοα 1-2
Κάλιαρι-Αταλάντα 2-1
Γιουβέντους-Φιορεντίνα 1-0
Ουντινέζε-Ίντερ 1-2

32η αγωνιστική:
Παρασκευή 12/04
Λάτσιο-Σαλερνιτάνα 4-1
Λέτσε-Έμπολι 1-0
Τορίνο-Γιουβέντους 0-0
Μπολόνια-Μόντσα 0-0
Νάπολι-Φροζινόνε 2-2
Σασουόλο-Μίλαν 3-3
Ουντινέζε-Ρόμα (διεκ.)
Ίντερ-Κάλιαρι 2-2
Φιορεντίνα-Τζένοα 1-1
Αταλάντα-Βερόνα 2-2

 

Share

ΣΧΕΤΙΚΑ ΑΡΘΡΑ

Απέδρασε από τη Γένοβα και συνεχίζει να ελπίζει για Ευρώπη η Λάτσιο!-ThemaSports
19/04 @ 21:58

Απέδρασε από τη Γένοβα και συνεχίζει να ελπίζει για Ευρώπη η Λάτσιο!

Έπιασε εξάδα, έστω και προσωρινά η Λάτσιο! Η ομάδα του Ιγκόρ Τούντορ επικράτησε με 1-0 της Τζένοα και ανέβηκε στην 6η θέση, έχοντας ελπίδες για την Ευρώπη.

Προτιμάει Γιουνάιτεντ από Μπάγερν ο Ζιντάν!-ThemaSports
19/04 @ 18:44

Προτιμάει Γιουνάιτεντ από Μπάγερν ο Ζιντάν!

O Γάλλος θρύλος έχει αρκετές επιλογές για να επιστρέψει στους πάγκους.

Ριβάλντο: Στραβά και μαγικά βήματα σε έναν απρόσιτο χορό-ThemaSports
19/04 @ 22:21

Ριβάλντο: Στραβά και μαγικά βήματα σε έναν απρόσιτο χορό

Ένα έργο τέχνης είναι ένα έργο μυστηρίου, ακραίας μαγείας.

Όταν ο Ρεδόνδο «χάζεψε» τον Μπεργκ και όλο τον πλανήτη -ThemaSports
19/04 @ 22:40

Όταν ο Ρεδόνδο «χάζεψε» τον Μπεργκ και όλο τον πλανήτη

Σαν σήμερα, το 2000, ο Φερνάντο Ρεδόνδο υποχρέωσε ολόκληρο τον ποδοσφαιρικό κόσμο να υποκλιθεί στο μεγάλο ταλέντο του όταν στην αναμέτρηση της Ρεάλ με τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ έκανε...χαζό τον Χένινγκ Μπεργκ και έδωσε έτοιμο γκολ στον Ραούλ. Ήταν απλά μια ακόμα στιγμή υπόκλισης στον ποδοσφαιριστή που θα γινόταν θρύλος, αν δεν είχε γυάλινα πόδια.

Ντιέγκο Μαραντόνα: Το πιο διάσημο ζέσταμα στην ιστορία του ποδοσφαίρου! -ThemaSports
19/04 @ 23:22

Ντιέγκο Μαραντόνα: Το πιο διάσημο ζέσταμα στην ιστορία του ποδοσφαίρου!

19 Απριλίου 1989: Για πολλούς αν όχι για όλους τους ποδοσφαιριστές το μισάωρο ζέσταμα πριν μία μεγάλη αναμέτρηση αποτελεί «αγγαρεία», για τον Μαραντόνα όμως ήταν τρόπος έκφρασης. Ο Ντιέγκο μας χάρισε την δημοφιλέστερη προθέρμανση που έγινε ποτέ.

Γκουαρδιόλα για Πάλμερ: «Ήθελε να φύγει, του είπα μείνε, τι μπορούσα να κάνω»-ThemaSports
19/04 @ 17:58

Γκουαρδιόλα για Πάλμερ: «Ήθελε να φύγει, του είπα μείνε, τι μπορούσα να κάνω»

Ο Πεπ Γκουαρδιόλα ρωτήθηκε για τον Κόουλ Πάλμερ,στην συνέντευξη Τύπου ενόψει του αγώνα της Μάντσεστερ Σίτι με την Τσέλσι, για τα ημιτελικά του Κυπέλλου Αγγλίας.

BEST OF THEMASPORTS

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΤΕ ΜΑΣ