Η Πάφος νίκησε 4-1 τον Εθνικό στο Δασάκι με ανατροπή σκορ για την 11η αγωνιστική. Άνοιξε το σκορ ο Μάριος Ηλία στο 11' με εκτέλεση πέναλτι, με την παφιακή ομάδα να κάνει την ανατροπή με γκολ των Βαλακάρι (31' πέναλτι), Ζάιρο (45'+5', 63') και (Νταβό 90'+). Τρίτη σερί νίκη για την ομάδα του Χουάν Κάρλος Καρσέδο.

Η Πάφος με τους τρεις βαθμούς της νίκης ανέβηκε στους 23 βαθμούς και την τρίτη θέση, ενώ ο Εθνικός με 12 βαθμούς παρέμεινε στην 10η θέση.

3' Κόρνερ για την Πάφο, πέρασε ανεκμετάλλευτο...

Σέντρα από τον Δημητρίου, η μπάλα βρήκε στο δοκάρι!

8' Eκτέλεση φάουλ για τον Εθνικό, η μπάλα καταλήγει σε αμυντικό της Πάφου.

Ο Καμπρέρα έπεσε εντός περιοχής.

Στο on field review ο διαιτητής του ματς.

Ο Ζάιρο χτύπησε με το πόδι τον Καμπρέρα.

Πέναλτι υπέρ του Εθνικού.

Κίτρινη στον Ζάιρο.

11' ΓΚΟΛ 1-0! Ο Μάριος Ηλία με εκτέλεση πέναλτι έκανε το 1-0.

17'  Σου του Σπιρόφσκι, η μπάλα έξω.

19' Σουτ από τον Βαλακάρι, αποκρούει ο Παναγή.

28' Σουτ από τον Καμπρέρα, άουτ.

Πέναλτι υπέρ της Πάφου!

Ο Πέπε ανατράπηκε από τον Περατικό.

31'ΓΚΟΛ 1-1! Ο Βαλακάρι με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι έκανε το 1-1, με το αριστερό.

38' Φάουλ σε καλό σημείο για την Πάφο.

45' Πέντε λεπτά ο χρόνος των καθυστερήσεων.

Ευκαιρία για τον Εθνικό πήγε χαμένη λόγω ολιγωρίας του Ντράζιτς.

Σουτ από τον Λίπσκι, άουτ.

45΄+5' ΓΚΟΛ 1-2! Ο Ζάιρο, μετά την κάθετη ασίστ του Τάνκοβιτς, με δεξί σουτ εντός περιοχής κάνει το 1-2!

Έναρξη β΄ημιχρόνου

46' Ριστέφσκι αντί Ντράζιτς

Μεγάλη ευκαιρία με τον Μποκτσάι να σουτάρει και τον Παναγή να εξουδετερώνει!

50' Κίτρινη κάρτα στον Πελάζιο.

52' Κίτρινη στον Ριστέφσκι.

55' Κόρνερ για την Πάφο που πιέζει για το τρίτο γκολ...

Κεφαλιά από τον Ρους, άουτ.

Μπράνονιτς αντί Περατικού, Γκόμες αντί Λίπσκι

63' ΓΚΟΛ 1-3! Ο Ζάιρο μετά την κάθετη ασίστ του Πελάζιο πέρασε και τον Παναγή πλασάροντας με το δεξί για το 1-3.

68' Ενέμ αντί Μάριου Ηλία.

70' Σουτ από τον Τάνκοβιτς, άουτ.

70' Νταβό αντί Πέπε, Ταβάρες αντί Τάνκοβιτς, Τουμάσι αντί Βαλακάρι.

74'  Μεγάλη χαμένη ευακιρία για την Πάφο. Ο Ζάιρο γύρισε στην περιοχή και προ κενής εστίας αστόχησε ο Ταβάρες...

77' Αμπντουσαλάμοφ αντί Ζάιρο.

Πεχλιβάνης αντί Καμπρέρα.

88' Μιχαήλ αντί Μπόκτσαϊ

90' Πέντε λεπτά ο χρόνος των καθυστερήσεων.

90'+1' ΓΚΟΛ 1-4. Ο Νταβό μετά την κάθετη ασίστ του Δημητρίου έκανε το 1-4 με δεξί σουτ.

Εθνικός:Παναγή, Σπιρόφσκι, Ιριόνδο, Περατικός, Λιπσκι, Νικολάου Θ, Ιωάννου Π, Καμπρέρα, Ηλία Μ, Ντράζιτς και Αγγελόπουλος.

Στον πάγκο: Μάρκοβιτς, Σταυρινού, Ριστέβσκι, Ηλία Κ, Γκόμες, Πεχλιβάνης, Μπράντοβιτς, Μπίζκερ, Ενεμ, Καλλένος, Περδίος, Αξεντίγεβιτς.

Πάφος:Ίβουσιτς, Γκολντάρ, Μασέδο, Μποκτσάι, Δημητρίου Μ,Ρας, Τάνκοβιτς, Βαλακάρι, Ναμ, Πέπε, Πελάτζιο.

Στον πάγκο: Γιοσίποβιτς, Νταβό, Αμπντουσαλάμοφ, Μιχαήλ, Τουμάσι, Νταλίνια, Ταβάρες.

Διαιτητής: Θεουλή Χρυσοβαλάντης
Α' Βοηθός Διαιτητής: Κοντεμενιώτης Γιώργος
Β' Βοηθός Διαιτητής: Κωμοδρόμος Ηρακλής
4ος Διαιτητής: Αργυρού Μ. Ανδρέας
VAR: Strukan Duje
AVAR: Δημητριάδης Μάριος
Παρατηρητής: Καπιτανής Κώστας