Η Ανόρθωση επικράτησε 1-0 της ΕΝΠ και την έριξε στην Β Κατηγορία. Το γκολ για την Κυρία σκόραρε ο Αντωνιάδης.

Στο πρώτο ημίχρονο η Ανόρθωση ήταν αυτή που έλεγχε το παιχνίδι και έφθασε κοντά στο γκολ.

Η Κυρία σε όλη την διάρκεια του ημιχρόνου δεν απειλήθηκε ιδιαίτερα από την ΕΝΠ και κυρίως από δεξιά με τον Αντωνίου δημιούργησε προβλήματα στην άμυνα των Βυσσινί.

Κορυφαία στιγμή για την Ανόρθωση ήταν στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου με τον Κορέιρα να κάνει το σουτ και τον Ντα Σίλβα να σταματάει την μπάλα σχεδόν πάνω στην γραμμή της εστίας του Κόστιτς.

Στα πρώτα δευτερόλεπτα του δευτέρου ημιχρόνου η ΕΝΠ έφθασε πολύ κοντά στο γκολ με το σουτ του Κοτσώνη να βρίσκει το δοκάρι.

Στο 52ο λεπτό η Ανόρθωση άνοιξε το σκορ με γκολ του Αντωνίαδη.

Στην συνέχεια η ΕΝΠ ανέβηκε και πίεσε την Κυρία, αφού έψαχνε το τέρμα της ισοφάρισης, όσο παρέμενε και το 1-0 υπέρ της ΑΕΛ στην Λεμεσό. Ωστόσο οι Βυσσινή δεν κατάφεραν βρουν το γκολ και υποβιβάστηκαν στην Β κατηγορία.

4 λεπτά ο έξτρα χρόνος

84' Αλλαγή για την ΕΝΠ. Μέσα ο Πολυκάρπου, έξω ο Λαμί.

84' Διπλή αλλαγή για την Ανόρθωση. Μέσα οι Αργυρού και Μράζ, έξω οι Φερέιρα και Γκερέρο.

79' Αλλαγή για την ΕΝΠ. Μέσα ο Μέιρα, έξω ο Κατσιάρης.

77' Άστοχο σουτ από τον Ντιαβαρά.

73' Σουτ του Ρουσιά, μαζεύει ο Παπαδόπουλος.

69' Αλλαγή για την Ανόρθωση. Μέσα ο Τζούλιου, έξω ο Αντονίν.

68' Κίτρινη στον Λουσέρο για θέατρο.

61' Καλή στιγμή για την Ένωση. Το πλασέ του Λαμί καταλήγει στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.

59' Αλλαγή για την Ανόρθωση. Μέσα ο Νινγκά, έξω ο Χριστοφή.

59' Τριπλή αλλαγή για την ΕΝΠ. Μέσα οι Λουσέρο, Ντιαβαρά και Ρουσιάς, έξω οι Κοτσώνης, Κωνσταντίνου και Φερνάντεζ.

Το 1-0 της Ανόρθωσης με Αντωνίαδη (ΒΙΝΤΕΟ)

52' ΓΚΟΟΟΟΛ για την Ανόρθωση με τον Αντωνιάδη. Βρέθηκε στην περιοχή της ΕΝΠ και με δυνατό σουτ νίκησε τον Κόστιτς.

46' Μεγάλη ευκαιρία για την ΕΝΠ. Σουτ του Κοτσώνη από το ύψος της περιοχής η μπάλα βρίσκει στο δοκάρι και πάει έξω.

ΕΝΑΡΞΗ ΔΕΥΤΕΡΟΥ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

45+2 Κλασική στιγμή για την Ανόρθωση. Το σουτ του Κορέια σταμάτησε πάνω στην γραμμή ο Ντα Σίλβα.

2 λεπτά έξτρα χρόνος

44' Κίτρινη στον Χριστοφή της ΕΝΠ.

41' Ευκαιρία για την Ανόρθωση. Ο Μηνάς Αντωνίου από δεξιά βρήκε τον Αντονίν μέσα στην περιοχή, αυτός έπιασε την κεφαλιά ωστόσο μπλόκαρε με διπλή προσπάθεια ο Κόστιτς.

30' Κίτρινη στον Κωνσταντίνου.

28' Κεφαλιά του Γκερέρο, αποκρούει ο Κόστιτς.

17' Μεγάλη ευκαιρία για την Ανόρθωση! Ο Αντωνίου μπήκε στην περιοχή από δεξιά και έκανε το γύρισμα, ο Αντονίν δεν κατάφερε να μπει στην πορεία της μπάλας.

8' Κίτρινη στον Αρτυματά.

6' Kίτρινη στον Κοτσώνη.