Η Ομόνοια νίκησε 2-0 την Πάφο για την 3η αγωνιστική των πλέι οφ στο ΓΣΠ, λίγες μέρες πριν τον αγώνα κυπέλλου ανάμεσα στις δύο ομάδες στο «Στέλιος Κυριακίδης» για την ημιτελική φάση του θεσμού.

Στο α' ημίχρονο οι δύο ομάδες δημιούργησαν ελάχιστες φάσεις εντός στόχους, με τον ρυθμό να κυμαίνεται σε μέτρια επίπεδα. Στην σημαντικότερη ευκαιρία του πρώτου 45λεπτου ο Φαμπιάνο... νίκησε τον Μπρούνο που πλάσαρε, με τον τερματοφύλακα της Ομόνοιας να εξουδετερώνει με το πόδι στο 32'.

Στο β' ημίχρονο η Ομόνοια με... μπασκετική ευστοχία είχε την ουσία στο παιχνίδι της. Στο 55' ο Μπεσεντίν μετά από λάθος του Ίβουσιτς άνοιξε το σκορ με σουτ εκτός περιοχής, ενώ 83' μετά από σέντρα του Μπεζούς ο Γιούστε έκανε το 2-0 με κεφαλιά!

LIVE:

Έναρξη αγώνα

6' Κόρνερ για την Ομόνοια μετά την προσπάθεια του Λέζιακς

Απομάκρυνε την μπάλα ο Μπρούνο μετά την εκτέλεση του κόρνερ.

11' Σουτ από τον Κούσουλο, άουτ.

18' Χωρίς μεγάλη ευκαιρία μέχρι στιγμής...

20' Κόρνερ για την Πάφο.

Εκτέλεσε ο Βαλακάρι, η μπάλα στην κατοχή των γηπεδούχων...

Ευκαιρία για την Ομόνοια με σουτ του Καρίμ, η μπάλα στην αγκαλιά του Ίβουσιτς.

Ευκαιρία για την Πάφο, ο Μπρούνο εντός περιοχής γύρισε στον Βαλακάρι, πρόλαβε ο Κούσουλος και έδιωξε

22' Νέο κόρνερ που πέρασε ανεκμετάλλευτο...

25' Σουτ από τον Χότσκο, άουτ

30' Φάουλ για την Πάφο από αριστερά όπως επιτίθονται οι φιλοξενούμενοι.

Εκτέλεσε ο Μπρούνο, βγήκε και μάζεψε την μπάλα ο Φαμπιάνο.

31' Σουτ από τον Βαλακάρι, άουτ.

32' Ευκαιρία για την Πάφο, ο Μπρούνο έκανε το πλασέ, εξουδετέρωσε με το πόδι ο Φαμπιάνο!

33' Kόρνερ για την Ομόνοια...

34' Εκτέλεσε ο Καρίμ, κεφαλιά από τον Κούσουλο, άουτ...

35' Κίτρινη στον Ντράγκομιρ.

38' Κίτρινη στον Καρίμ Ανσαριφάρντ

39' O Bαλακάρι με απευθείας εκτέλεση φάουλ έστειλε την μπάλα στα δίκτυα.

Ακυρώθηκε το γκολ καθώς ο βοηθός διαιτητής... σήκωσε άμεσα το σημαιάκι για οφσάιντ (ο Παλάσιος ήταν οφσάιντ και έκανε κίνηση προς την μπάλα).

Φάουλ στον Χαραλάμπους ο οποίος χωλαίνει και βγαίνει εκτός.

Κίτρινη στον Ανδρέα Λουγκρίδη για διαμαρτυρίες.

Επιστρέφει στον αγωνιστικό χώρο ο Χαραλάμπους.

45' Ο Χαραλάμπους δεν μπορεί να συνεχίσει...

Δείτε το βίντεο ΕΔΩ.

45' Δύο λεπτά ο χρόνος των καθυστερήσεων.

Τέλος ημιχρόνου.

Έναρξη β' ημιχρόνου

46' Μπασιρού αντί Χάμπου, Μίλετιτς αντί Μάθιους.

Κανέ αντί Ντράγκομιρ

52' ΤΕΡΑΣΤΙΑ ευκαιρία με τον Μπρούνο να σημαδεύει το οριζόντιο δοκάρι και στην επαναφορά πλασάρει άουτ!

55' ΓΚΟΛ 1-0! Ο Ίβουσιτς έκανε το λάθος, ο Κούσουλος την ασίστ με το κεφάλι στον Μπεσεντίν που με μακρινό σουτ με το δεξί έκανε το 1-0.

60' Ανσαριφάρντ αντί Κακουλλή, Μπεζούς αντί Λοΐζου.

Τάνκοβιτς αντί Χότσκο, Μπεσάρτ αντί Χέσταντ

63'  Σουτ του Μπεσάρτ η μπάλα έξω

68΄Σουτ από τον Μπρούνο, άουτ.

71' Παπουλής αντί Μπεσεντίν

74' Iκόκο αντί Δημητρίου, Ναμ αντί Βαλακάρι

79' Kόρνερ για την Πάφο...

Η μπάλα στην αγκαλιά του Φαμπιάνο μετά την εκτέλεση του κόρνερ.

81' Σουτ από τον Ζαχαρίου, έδιωξε σε κόρνερ ο Ίβουσιτς...

83' ΓΚΟΛ 2-0! Ο Παπουλής πάσαρε στον Μπεζούς που έκανε τη σέντρα, κεφαλιά από τον Γιούστε για το 2-0.

90' Ο Κακουλλής πλασάρει, απέκρουσε ο Ίβουσιτς!

90' Τρία λεπτά ο χρόνος των καθυστερήσεων,

Μεγάλη ευκαιρία για την Πάφο, ο Φαμπιάνο απέκρουσε το πλασέ του Τάνκοβιτς!