Η Ομόνοια Αραδίππου υποδέχεται τον Απόλλωνα (27/10, 17:00) στο «Αντώνης Παπαδόπουλος» στα πλαίσια της 8ης αγωνιστικής της Cyprus League by Stoiximan. Το Themasports σας μεταφέρει την εξέλιξη της αναμέτρησης.

ΕΝΑΡΞΗ Β' ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

Ενα λεπτό καθυστέρηση

35' Σουτ από τον Ντορεγκαράι, δεν βρίσκει στόχο ούτε αυτός

33' Μακρινό σουτ του Γκόμες, πολύ άστοχο

31' Καλό σουτ του Ζμέρχαλ, η μπάλα λίγο έξω

26' Κίτρινη στον Βρόντη

23' Φωνές για πέναλτι σε πτώση του Ντορεγκαράι στην περιοχή, παίζεται λέει ο ρεφ

21' Απειλεί ο Απόλλωνας με κοντινή προβολή του Ντορεγκαράι, η μπάλα κόντραρε και πήγαινε στην εστία όμως ο Λόρια με δυσκολία έδιωξε σε κόρνερ

19' Κίτρινη στον Ντε Μάρκο

16' Ζητά πέναλτι ο Απόλλωνας, προηγήθηκε οφ-σάιντ στον Σαγκάλ όμως

14' Κόρνερ για την Αραδίππου, καλή εκτέλεση από τον Μπόργκες όμως η μπάλα περνάει εκτός ξανά για κόρνερ

11' ΓΚΟΛ για τον Απόλλωνα με Ντορεγκαράι! Τραγικό λάθος από τον Λόρια που πήγε να πασάρει και δεν βρήκε καλά την μπάλα, με τον φορ του Απόλλωνα να λέει ευχαριστώ και να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα

9' Κερδίζει κόρνερ ο Απόλλωνας, περνάει ανεκμετάλλευτο

7' Πρώτη μεγάλη ευκαιρία στο ματς για την Ομόνοια Αραδίππου! Ο Γκόμες έκανε το μακρινό σουτ αναγκάζοντας τον Λέουβενμπεργκ σε εντυπωσιακή απόκρουση

17:00 - ΕΝΑΡΞΗ ΑΓΩΝΑ

Η πρώτη ευκαιρία του αγώνα ανήκε στην Ομόνοια Αραδίππου, που μπήκε με απαιτήσεις στον αγωνιστικό χώρο. Στο 7ο λεπτό ο Γκόμες έκανε το μακρινό σουτ αναγκάζοντας τον Λέουβενμπεργκ σε εντυπωσιακή απόκρουση.

Ο Απόλλωνας με έναν διαφορετικό σχηματισμό έψαχνε τα πατήματα του όμως στο 11ο λεπτό ένα λάθος του Λόρια έστρωσε την μπάλα στον Ντορεγκαράι, ο οποίος σε κενή εστία έγραψε το 0-1 για τους κυανόλευκους της Λεμεσού.

Στη συνέχεια η ομάδα της Αραδίππου είχε ανούσια κατοχή ενώ ο Απόλλωνας είχε κάποιες καλές στιγμές χωρίς όμως να γίνει ιδιαίτερα απειλητικός.

Κάπως έτσι το 0-1 έμεινε μέχρι το τέλος του ημιχρόνου.

ΟΙ ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ:

Ομόνοια Αραδίππου (Μαρτίνς): Λόρια, Αντωνίου, Βρόντης, Χαβέλκα, Σιήκκης, Χριστοδούλου, Δημητρίου, Κορέια, Θεοχάρους, Κούτσακος, Γκόμες.

Στον πάγκο: Πεϊσότο, Καλλής, Αβραάμ, Αναστασίου, Μεκκάουι, Ταβάρες, Γκουαλιάτα, Φώτη, Μπάτζι, Σιντόνιο, Τεϊσέιρα, Μορέιρα.

Απόλλων (Γκούλα): Λέουβενμπεργκ, Μπαραόνα, Λαμ, Βούρος, Ντε Μάρκο, Ντ' Αλμέιδα, Κολ, Βέισμπεκ, Σαγκάλ, Ζμέρχαλ, Ντορεγκαράι.

Στον πάγκο: Ελευθερίου, Δημητρίου, Σελεστίν, Μπουαγκάρντ, Ντουόντου, Σπόλιαριτς, Αρτυματάς, Ντρόζντεκ, Μπολί.