Ο ΑΠΟΕΛ υποδέχεται στο ΓΣΠ (19:45-Cytavision Sports 3HD) την Μπόρατς Μπάνια Λούκα στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής στη League Phase του Conference league. Ζωντανά η εξέλιξη του αγώνα από το ThemaSports.

Το LIVE:

87' Μακρινό σουτ του Αμπάνια πάνω από τα δοκάρια

86' Κόρνερ για τον ΑΠΟΕΛ η κεφαλιά του Ελ Αραμπί για λίγο έξω

84' Κεφαλιά του Μπα πέρασε έξω μετά από εκτέλεση κόρνερ του Τεχέρα

80' Χαμένο τετ-α-τετ για την Μπόρατς με τον Vranjes το πλάσε του ήταν αδύναμο και μπλόκαρε ο Μπέλετς

73' Δυνατό σουτ του Αμπάνια πέρασε έξω

64' Γκολ 0-1 η Μπόρατς, ο Savic εκτέλεσε το φάουλ από αριστερά, η μπάλα πήρες πολύ φάλτσο, δεν την βρήκε κανείς, αιφνιδιάστηκε ο Μπέλετς και κατέληξε στα δίχτυα

58' Δυνατό σουτ του Oginec πέρασε πάνω από τα δοκάρια

55' Σέντρα του Ντογκάλα ο Ελ Αραμπί έκανε το πλασέ αλλά ήταν αδύναμο και μάζεψε ο Manojlovic

53' Κίτρινη στον  Σάβιτς

52' Δυνατό φάουλ πάνω στον Σόυσιτς

46' Έναρξη β΄ημιχρόνου

ΤΕΛΟΣ α΄ημιχρόνου 0-0 το σκορ

45' Εξαιρετική ενέργεια από τον Ντογκαλά, πάτησε περιοχή αλλά το γύρισμα του απομάκρυναν οι αμυντικοί της Μπόρατς

45' Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις

42' Σέντρα του Ντογκάλα βρίσκει τον Ελ Αραμπί μέσα στην περιοχή, σφυρίζει επιθετικό φάουλ ο Άγγλος διαιτητής

34' Φάουλ για τον ΑΠΟΕΛ εκτελεί ο Τεχέρα απομακρύνουν οι Βόσνιοι

31΄Σουτ του Ελ Αραμπί αποκρούει στην κλειστή του γωνία ο τερματοφύλακας της Μπόρατς

24' ΓΚΟΟΛ 1-0 ο ΑΠΟΕΛ με κεφαλιά του Πέτροβιτς, ακυρώνεται το γκολ μετά από παρέμβαση του VAR

23' Πρώτη κίτρινη στον Kuluasin

16' Κεφαλιά του Ελ Αραμπί πέρασε σε κόρνερ για τον ΑΠΟΕΛ, έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Τεχέρα, πέρασε ανεκμετάλλευτο

11' Φάουλ για τον ΑΠΟΕΛ σε καλό σημείο, η μπάλα κόντραρε έφτασε στον Μάγερ η μπάλα το σουτ του κατέληξε στον Μanojlovic

Πρώτο κόρνερ στον αγώνα για τους φιλοξενούμενους, έκλεψαν και απομάκρυναν οι του ΑΠΟΕΛ

3' Κέρδισε φάουλ η Μπόρατς πέρασε ανεκμετάλλευτο

1' Έναρξη του αγώνα

ΑΠΟΕΛ (Χιμένεθ): Μπέλετς, Τσεμπάκ, Πέτροβιτς, Λαϊφης, Σούσιτς, Τεχέρα, Αμπάνια, Μάγιερ, Ελ Αραμπί, Μαρκίνιος, Ντονγκαλά.

Στον πάγκο: Χριστοδούλου, Μίχος, Ντβάλι, Μπα, Σατσιάς, Καττιρτζής, Κόρμπου, Πολυκάρπου, Κοσταντίνοφ.

Μπόρατς Μπάνια Λούκα (Ζίζοβιτς): Manojlovic, Vuckevic, Meijers, Carolina, Herea, Ogrinec, Skorup, Kulasin, Savic, Sreckovic, Despotovic.

Στον πάγκο: Shishkovski, Pejovic, Nikolov, Pihler, Hrelja, Dajic, Subic, Kvrzic, Cavic, Vranjer, Bajde, Marcetic.