Δείτε όσα δήλωσε ο προπονητής της ΕΝΠ, Νταμίρ Κάναντι μετά τη νίκη επί της Ομόνοιας με 1-0 στο ΓΣΠ στην 7η αγωνιστική.

Αναλυτικά:

«Μία πολύ σημαντική νίκη. Σε μία δύσκολη έδρα με τις συνθήκες που είχαμε για το ματς λόγω αρκετών απουσιών την κάνει πολύ μεγαλύτερη. Χάσαμε τον Ανδρέου στα πρώτα λεπτά και επηρέασε το πλάνο μας. Προσπαθήσαμε αυτές τις μέρες αρκετά να βελτιωθούμε μέσα από τις προπονήσεις. Η Ομόνοια σίγουρα ήταν καλύτερη από εμάς αλλά εγώ θέλω να τους ευχαριστήσω όλους στην ομάδα που συνεργάστηκαν αυτή την εβδομάδα μαζί μου για να έρθει αυτό το αποτέλεσμα».

ΙΔΑΝΙΚΟ ντεμπούτο για Χιμένεθ που άφησε υποσχέσεις για... ωραία πράγματα σε Κύπρο και Ευρώπη!

Την καλύτερη φετινή του εμφάνιση έκανε ο ΑΠΟΕΛ κόντρα στην Ομόνοια Αραδίππου, την οποία συνέτριψε με 0-5 στο ντεμπούτο του Μανόλο Χιμένεθ και δείχνει να έχει γυρίσει για τα καλά σελίδα μετά το προβληματικό ξεκίνημα στη σεζόν, που έφερε δύο αλλαγές προπονητών.