Η Ομόνοια 29Μ κοντράρεται σήμερα το απόγευμα (18:00) στο γήπεδο της Περιστερώνας με την Ομόνοια Αραδίππου για την 6η αγωνιστική της Cyprus League by Stoiximan και το ThemaSports.com, θα σας μεταφέρει ζωντανά την εξέλιξη της αναμέτρησης.

Η LIVE ενημέρωση:

61' Ευκαιρία για την Ομόνοια 29Μ όμως η πίεση του Τρούγιτς έφερε φάουλ στον Λόρια

60' Ράμος και Ποντικός μέσα για την Ομόνοια 29Μ, έξω οι Γουίλερ και Α. Φερνάντεζ

49' Σουτ του Μπόρζες, μαζεύει ο Μπρολ

47' Σουτ του Ενέμ, άστοχο

46' Αλλαγή για την Ομόνοια 29Μ. Έξω ο Ψάλτης, μέσα ο Φιακάς

ΕΝΑΡΞΗ Β' ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

ΤΕΛΟΣ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

45+6' Κίτρινη στον Ψάλτη

45+5' Φωνές για πέναλτι από την Ομόνοια 29Μ, παίζεται λέει ο ρεφ

6 λεπτά καθυστερήσεις

45' Κεφαλιά του Τρούγιτς, μαζεύει ο Λόρια

42' ΓΚΟΛ για την Ομόνοια 29Μ με τον Ενέμ και 1-2! Ο επιθετικός των γηπεδούχων μπήκε στην περιοχή, ξεπέρασε τον Σιντόνιο και πλάσαρε σωστά για το 1-2

40' Συρτό σουτ του Ταβάρες, μαζεύει εύκολα ο Μπρολ

39' Αλλάζει την απόφαση του ο Σολωμού και άκυρο το πέναλτι. Κίτρινη στον Μπόρζες για θέατρο!

38' Πάει να δει ξανά την φάση στο VAR ο Σολωμού

36' Πέναλτι για την Ομόνοια Αραδίππου! Μετά από μαρκάρισμα του Ψάλτη ο Μπόρζες έπεσε στην περιοχή και ο ρεφ έδειξε την άσπρη βούλα

30' Κίτρινη στον Μπάτζι

28' Μετράει το γκολ

Ελέγχεται το γκολ από το VAR για πιθανό οφ-σάιντ

25' ΓΚΟΛ για την Αραδίππου και 0-2! Ο Μπόρζες εκτέλεσε φάουλ από αριστερά, ο Σιντόνιο έκανε την κεφαλιά και η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα

22' Σουτ του Γκαρσία, ο Λόρια αποκρούει χωρίς πρόβλημα

21' Κίτρινη στον Σιντόνιο

17' Μικρή διακοπή λόγω τραυματισμού. Αναγκαστική αλλαγή ο Ποντικός, μέσα ο Κούτσακος

15' ΓΚΟΛ για την Ομόνοια Αραδίππου με κεφαλιά του Φεριέρ!

11' Φάουλ στα όρια της περιοχής από αριστερά για την Ομόνοια 29Μ.

4' Σουτ του Γκαρσία, πολύ άστοχο

2' Σουτ του Ταβάρες, μαζεύει ο Μπρολ σταθερά

18:00 - ΕΝΑΡΞΗ ΑΓΩΝΑ

Η εικόνα του αγώνα

Μετά από το πρώτο αναγνωριστικό τέταρτο η Ομόνοια Αραδίππου βρήκε το γκολ στην πρώτη ευκαιρία της. Στο 15' ο Μπόρζες έκανε την μπαλιά από αριστερά και ο Φεριέρ ανενόχλητος μέσα στην περιοχή με κεφαλιά έγραψε το 0-1.

Δέκα λεπτά μετά οι φιλοξενούμενοι βρήκαν και δεύτερο γκολ όταν μετά από εκτέλεση φάουλ του Μπόρζες από αριστερά, ο Σιντόνιο με κεφαλιά έγραψε το 0-2.

Στο 36' η Ομόνοια Αραδίππου κέρδισε πέναλτι σε πτώση του Μπόρζες όμως ο ρεφ Σολωμού μετά από έλεγχο στο VAR άλλαξε την απόφαση του, δίνοντας κίτρινη για θέατρο στον παίκτη των φιλοξενούμενων.

Έξι λεπτά μετά, στο 42' η Ομόνοια 29Μ αντέδρασε και με πλασέ του Ενέμ μέσα από την περιοχή μείωσε σε 1-2, δίνοντας νέο ενδιαφέρον στο ματς.

Το 1-2 ήταν το σκορ ημιχρόνου και στην επανάληψη

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Ομόνοια 29Μ (Πετράκης): Μπρολ, Ντεσλάντες, Α. Φερνάντες, Χέιλεν, Γκαρσία, Ψάλτης, Γουίλερ, Ενέμ, Καρπ, Ρ. Φερνάντες, Τρούγιτς.

Στον πάγκο: Στρέζος, Κονομής, Ανδρέου, Φαμπίνιο, Γαβριηλίδης, Παττίχης, Φιάκας, Ποντικός, Ράμος, Παύλου, Μπέλα.

Ομόνοια Αραδίππου (Μαρτίνς): Λόρια, Βρόντης, Ποντικός, Ταβάρες, Τζερόμ, Σιήκκης, Μπάντζι, Μπόργκες, Φεριέρ, Θεοχάρους, Σιντόνιο.

Στον πάγκο: Πεϊσότο, Καλλής, Χαβέλκα, Αβραάμ, Αναστασίου, Χριστοδούλου, Ντε Λίμα, Δημητρίου, Τεϊσέιρα, Κούτσακος, Μορέιρα, Γκόμες.

Γήπεδο: Κατωκοπιά Επιστροφή / «Γλαύκος Κληρίδης»
Διαιτητής: Σολωμού Δημήτρης
Α' Βοηθός Διαιτητής: Εγγλέζου Νίκος