Μάμας Φιλίππου

Η Ανόρθωση βρέθηκε πίσω στο σκορ με 2-0 απέναντι στον Εθνικό στο Δασάκι, όμως έδειξε σημάδια βελτίωσης με την εικόνα του δευτέρου ημιχρόνου και ισοφάρισε στο τέλος σε 2-2, φεύγοντας με τον ένα βαθμό.

Σε ένα παιχνίδι που φάνηκε χαμένο, καθώς ο Εθνικός προηγήθηκε με ένα γκολ στις καθυστερήσεις του α' ημιχρόνου και του δεύτερου στις αρχές της επανάληψης, η Ανόρθωση πείσμωσε και προσπάθησε για να φύγει με κέρδος από το Δασάκι, ενώ στο τέλος μπορούσε να «κλέψει» τη νίκη από τους γηπεδούχους.

Η αντίδραση του β' ημιχρόνου είναι το «κλειδί» και εκεί που πρέπει να χτίσει η «Κυρία» ενόψει της συνέχειας ώστε να καταφέρνει να παίρνει το ζητούμενο, δηλαδή τη νίκη που θα της δώσει ώθηση και δυναμική, σε μια σαφώς δύσκολη και αβέβαιη χρονιά.

Παράλληλα, στη διάσκεψη τύπου, σχολιάζοντας τη τελευταία μεταγραφή της ομάδας, ο Γιάννης Οκκάς εμφανίστηκε αισιόδοξος και είναι σίγουρος ότι ο Κριχόβιακ θα δώσει αυτό το κάτι παραπάνω στην «Κυρία» με την εμπειρία που κουβαλάει.