Το κανάλι του στο Youtube, με την ονομασία «Thogden» έχει πάνω από 1,5εκ. subscribes. Το περιεχόμενο που ανεβάζει έχει να κάνει με ποδοσφαιρικούς αγώνες και ταξιδεύει σε αρκετές χώρες, ώστε να παρακολουθήσει από κοντά κορυφαία ματς και ντέρμπι.
Για παράδειγμα ήταν στον αγώνα του Ολυμπιακού με την Άστον Βίλα(ΔΕΣ ΕΔΩ), όπως και στο Ρεάλ Μαδρίτης – Μπάγερν (ΔΕΣ ΕΔΩ).
Ο Theo βρέθηκε χθες στο ΓΣΠ και στην συνέχεια στον εξώστη, πανηγύρισε μαζί με τους ΑΠΟΕΛίστες την κατάκτηση του 29ου πρωταθλήματος.
Διπλό «κτύπημα» στα social media από τον ΑΠΟΕΛ, την επομένη της νίκης επί της Πετροκούμπ με 1-0, που έδωσε προβάδισμα στην Κυπριακή ομάδα για πρόκριση στον Γ' προκριματικό του Τσάμπιονς Λιγκ.
Δηλώσεις στον ΣΠΟΡ FM έκανε ο παλαίμαχος ποδοσφαιριστής του ΑΠΟΕΛ, Κώστας Φασουλιώτης, την επομένη της νίκης της ομάδας του επί της Πετροκούμπ Μολδαβίας για τον Β' προκριματικό του Τσάμπιονς Λιγκ.
Εκτός από τη νίκη επί της Πετροκούμπ, οι οπαδοί του ΑΠΟΕΛ χάρηκαν και για τη συμμετοχή των δύο μεγάλων μεταγραφικών αποκτημάτων της ομάδας τους, των Ελ Αραμπί και Μάγιερ.