Ένα συγκινητικό πανό ανέβασαν οι οπαδοί της Ανόρθωσης στο «Αντώνης Παπαδόπουλος» στον αγώνα με αντίπαλο τον Άρη, με αφορμή τις τεράστιες προσπάθειες που καταβάλλονται από τον κόσμο της Αμμοχωστιανής ομάδας για την αντιμετώπιση των οικονομικών προβλημάτων που ταλανίζουν τον σύλλογο.
Με ανάρτηση της η Ανόρθωση στα social media, ευχαριστεί τον κόσμο της ομάδας που έσπασε το «φράγμα» των 2000 εισιτηρίων διαρκείας και εκφράζει τη σιγουριά της ότι αυτός ο αριθμός θα αυξηθεί ακόμα περισσότερο τις επόμενες εβδομάδες».