Ολυμπιακοί αγώνες: Η πλεύση της Κυπριακής αποστολής στον Σηκουάνα (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ)
Η κυπριακή αποστολή στην τελετή έναρξης στο Παρίσι.
Ακολουθήστε μας στο Google news
Πρωταγωνιστές στο πρώτο παιχνίδι των δύο ομάδων στον δεύτερο γύρο της σειράς των playoffs ήταν ο Τζέιλεν Μπράουν, ο οποίος σκόραρε 32 πόντους, και ο Ντέρικ Γουάιτ πρόσθεσε 25 πόντους με 7 τρίποντα!
Ο Τζέισον Τέιτουμ, από την πλευρά του, έκανε double-double με 18 πόντους και 11 ριμπάουντ, βοηθώντας τη Βοστώνη να ξεφύγει στο δεύτερο ημίχρονο.
Ο Ντόνοβαν Μίτσελ είχε 33 πόντους με 6 ασίστ για τους Καβαλίερς, όντας ο τέταρτος παίκτης στην ιστορία της Λίγκας που σκοράρει 30+ πόντους σε έξι σερί ματς σε σειρά playoff, μετά τον Μάικλ Τζόρνταν (τρεις φορές), τον Κόμπι Μπράιαντ και τον Ουίλτ Τσάμπερλεϊν. Ο Ντάριους Γκάρλαντ πρόσθεσε 14 πόντους.
Το Game 2 είναι τα ξημερώματα της Παρασκευής ξανά στο «TD Garden».
Τα δωδεκάλεπτα: 40-34, 59-49, 92-77, 120-95
Sport-fm.gr