Ολυμπιακοί αγώνες: Η πλεύση της Κυπριακής αποστολής στον Σηκουάνα (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ)
Η κυπριακή αποστολή στην τελετή έναρξης στο Παρίσι.
Ακολουθήστε μας στο Google news
Στο 14’ ο ΑΣΙΛ άνοιξε το σκορ με τον Ευρυπίδου, ενώ στο 43’ διπλασίασε τα γκολ του με τον Χούτρη μετά από λάθος του Αριστοδήμου. Στις καθυστερήσεις του α’ μέρους και συγκεκριμένα στο 45+4’ ο Διγενής μείωσε με τον Χατζηδημητρίου μετά από εκτέλεση πέναλτι.
ΔΙΓΕΝΗΣ (Ν.Χριστινάκης): Αριστείδου, Νικολάου, Νεοφύτου, Άνθιμου, Χατζηκωνσταντή, Παπαχαραλάμπους, Μικελλής, Γκουγκούρης, Χατζηδημητρίου, Στυλιανίδης, Κόστιν.
-Στον πάγκο: Μεταξάς, Μενοίκου, Καϊάφας, Κωνσταντινίδης, Ηλία, Ολιβέιρα, Αντωνίου, Πηλαβάς, Παναγή, Α.Μιχαήλ, Σ.Μιχαήλ, Πολυκάρπου.
ΑΣΙΛ (Α.Ευθυμίου): Σ.Κωνσταντίνου, Τρύφωνος, Γ.Βασιλείου, Ευρυπίδου, Χαριδήμου, Βασιλείου, Νικολάου, Αναστασίου, Ράσπας, Χούτρης, Ντέβεσα.
-Στον πάγκο: Α.Κωνσταντίνου, Α.Βασιλείου, Παναγίδης, Σιαθάς, Οικονόμου, Χατζηαντώνης, Ζήνωνος, Κυριάκου, Κουζαρής, Μιχαήλ, Χριστοφή, Χρυσοστόμου.
ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Μιχάλης Λουκά
ΒΟΗΘΟΙ: Κωνσταντίνος Κωνσταντίνου / Γιώργος Χαραλάμπους
*Ο πρωταθλητής Γ' Κατηγορίας Διγενής Μόρφου για να φτάσει στον τελικό απέκλεισε τον Εθνικό Λατσιών με 2-1, τον Εθνικό Άσσιας επίσης με 2-1 και τον ΑΠΟΝΑ με 3-0 και 2-2.
*Ο ΑΣΙΛ που εξασφάλισε επίσης άνοδο στο Πρωτάθλημα Β' Κατηγορίας, απέκλεισε την Ανόρθωση Μουτταγιάκας με 5-0, το ΘΟΪ Λακατάμιας με 5-3 στα πέναλτι (0-0 κανονικός αγώνας και παράταση) και τον Κούρη Ερήμης με 2-1 και 4-1.