Ο Γεωργιανός επιθετικός είχε διπλή ευκαιρία από πολύ κοντινή απόσταση, να στείλει την μπάλα στα δίχτυα με τον Ουζόχο να είναι εξουδετερωμένος. Την πρώτη φορά βρήκε το δοκάρι και στην δεύτερη προσπάθεια, έστειλε την μπάλα εκτός.
Θυμίζουμε ότι την περασμένη εβδομάδα ο Κβιλιτάια στο παιχνίδι με τον Άρη, σκόραρε ένα πολύ δύσκολο και συνάμα πανέμορφο γκολ.
Δείτε την μεγάλη χαμένη ευκαιρία κόντρα στην Ομόνοια:
Διπλό «κτύπημα» στα social media από τον ΑΠΟΕΛ, την επομένη της νίκης επί της Πετροκούμπ με 1-0, που έδωσε προβάδισμα στην Κυπριακή ομάδα για πρόκριση στον Γ' προκριματικό του Τσάμπιονς Λιγκ.
Δηλώσεις στον ΣΠΟΡ FM έκανε ο παλαίμαχος ποδοσφαιριστής του ΑΠΟΕΛ, Κώστας Φασουλιώτης, την επομένη της νίκης της ομάδας του επί της Πετροκούμπ Μολδαβίας για τον Β' προκριματικό του Τσάμπιονς Λιγκ.
Εκτός από τη νίκη επί της Πετροκούμπ, οι οπαδοί του ΑΠΟΕΛ χάρηκαν και για τη συμμετοχή των δύο μεγάλων μεταγραφικών αποκτημάτων της ομάδας τους, των Ελ Αραμπί και Μάγιερ.