Δηλώσεις του ποδοσφαιριστή του ΑΠΟΕΛ, Τάσου Δώνη, μετά το τέλος του ντέρμπι με την Ομόνοια.
Ακολουθήστε μας στο Google news![](https://themasports.tothemaonline.com/assets/images/gnews.svg)
Αρχικά: «Μας ευνοεί το άλλο παιχνίδι. Τα ντέρμπι έτσι είναι, πάντα κρίνονται στις λεπτομέρειες... ένα γκολ μπορεί να μπει και ένα άλλο όχι. Σίγουρα θα είναι ένα δύσκολο ματς, η ΑΕΚ είναι μια σοβαρή ομάδα και πειθαρχημένη. Θεωρώ ότι εμείς είμαστε καλύτερη ομάδα και πιο έμπειρη. Παίζουμε στην έδρα μας με 15.000-20.000 κόσμο, οπότε όλοι θα είναι στο πλευρό μας και ελπίζω να παν όλα καλά».
Το ΑΠΟΕΛ νίκησε τρία παιχνίδια την ΑΕΚ μέχρι στιγμής: «Δεν ασχολούμαστε με το παρελθόν, σίγουρα είναι θετικό ότι δεν χάσαμε παιχνίδι στα μεταξύ μας, αυτό κάτι δείχνει. Αυτό είναι ένα ξεχωριστό ματς και οι δύο ομάδες παίζουν το τελευταίο τους χαρτί. Κρίνεται ολόκληρη η σεζόν και ο μεγάλος τίτλος, οπότε πρέπει να πάμε να το κερδίσουμε».
Η κυπριακή αποστολή στην τελετή έναρξης στο Παρίσι.
ΣΧΕΤΙΚΑ ΑΡΘΡΑ
26/07 @ 16:30
Ενημέρωση από τον ΑΠΟΕΛ για τα εισιτήρια με την Πέτροκουμπ εκτός έδρας
26/07 @ 11:28
Ο εκ. Τύπου του ΑΠΟΕΛ, Νεκτάριος Πετεβίνος μίλησε στον ΣΠΟΡ FM και τοποθετήθηκε για όλα τα νέα των γαλαζοκιτρίνων.
26/07 @ 10:13
Ο εκπρόσωπος Τύπου του ΑΠΟΕΛ, Νεκτάριος Πετεβίνος παραχώρησε δηλώσεις στον Super Sport FM.
24/07 @ 12:51
Διπλό «κτύπημα» στα social media από τον ΑΠΟΕΛ, την επομένη της νίκης επί της Πετροκούμπ με 1-0, που έδωσε προβάδισμα στην Κυπριακή ομάδα για πρόκριση στον Γ' προκριματικό του Τσάμπιονς Λιγκ.
24/07 @ 11:21
Δηλώσεις στον ΣΠΟΡ FM έκανε ο παλαίμαχος ποδοσφαιριστής του ΑΠΟΕΛ, Κώστας Φασουλιώτης, την επομένη της νίκης της ομάδας του επί της Πετροκούμπ Μολδαβίας για τον Β' προκριματικό του Τσάμπιονς Λιγκ.
24/07 @ 09:49
Εκτός από τη νίκη επί της Πετροκούμπ, οι οπαδοί του ΑΠΟΕΛ χάρηκαν και για τη συμμετοχή των δύο μεγάλων μεταγραφικών αποκτημάτων της ομάδας τους, των Ελ Αραμπί και Μάγιερ.
BEST OF THEMASPORTS