Ολυμπιακοί αγώνες: Η πλεύση της Κυπριακής αποστολής στον Σηκουάνα (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ)
Η κυπριακή αποστολή στην τελετή έναρξης στο Παρίσι.
Ακολουθήστε μας στο Google news
Αναλυτικά:
«Κάναμε ένα καλό παιχνίδι, αλλά το αποτέλεσμα δεν ήταν αυτό που θέλαμε. Δεχθήκαμε ένα τέρμα όταν ήμασταν καλύτεροι, όμως αντιδράσαμε και ισοφαρίσαμε γρήγορα. Στο δεύτερο ημίχρονο προσπαθήσαμε να πιέσουμε, όμως οι παίκτες κουράστηκαν γρήγορα, ίσως λόγω και της υγρασίας. Κάναμε κάποιες αλλαγές για να σκοράρουμε, όμως δεν τα καταφέραμε. Θα κρατήσουμε την ελπίδα μέχρι το τέλος».
Για την Ευρώπη: «Θα παλέψουμε μέχρι την τελευταία αγωνιστική».
Για το αν ήταν πρόβα τελικού η αποψινή ενδεκάδα: «Θα δούμε πως θα κυλήσουν οι τρεις εβδομάδες. Υπάρχουν ποδοσφαιριστές που θέλουν να ανανεώσουν, που σημαίνει ότι είναι ένα κίνητρο επιπλέον γι' αυτούς για να παλέψουν».