Αρχική>Καλαθόσφαιρα>Έτσι έζησε ο Δημήτρης Γιαννακόπουλος τη νίκη στην επιστροφή του στο ΟΑΚΑ - Οι έντονες αντιδράσεις του και οι ξέφρενοι πανηγυρισμοί (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ)
Ο Δημήτρης Γιαννακόπουλος επέστρεψε στο ΟΑΚΑ μετά από δύο χρόνια για το ματς με τη Μακάμπι Τελ Αβίβ και ο ισχυρός άνδρας του Παναθηναϊκού AKTOR το έζησε έντονα από την αρχή μέχρι το τέλος και τη νίκη των πράσινων.
Ο Δημήτρης Γιαννακόπουλος το βράδυ της Πέμπτης (25/4) βρέθηκε στο ΟΑΚΑ για πρώτη φορά μετά από δύο χρόνια για να παρακολουθήσει από κοντά την αναμέτρηση του Παναθηναϊκού AKTOR με την Μακάμπι Τελ Αβίβ.
Ο ισχυρός άνδρας των πράσινων έζησε την αναμέτρηση αρκετά έντονα από το πρώτο μέχρι το τελευταίο λεπτό του αγώνα και έως το τριφύλλι να πάρει τη νίκη και να ισοφαρίσει τη σειρά σε 1-1.
Αρχικά ο Δημήτρης Γιαννακόπουλος είχε άγχος, το οποίο δεν το έκρυψε και ήταν αρκετά φανέρο. Ενώ όταν είδε τον Εργκίν Αταμάν να κάνει την εμφάνιση του έσπευσε να τον αγκαλιάσει.
Ο Δημήτρης Γιαννακόπουλος που κάθισε δίπλα από το παρκέ είχε δίπλα τα παιδιά του και κάποιους φίλους του.
Και εν συνεχεία από το πρώτο έως το τελευταίο λεπτό του αγώνα πανηγύρισε έντονα κάθε καλάθι του τριφυλλιού, ενώ υπήρξαν και οι στιγμές που διαμαρτυρήθηκε για κάποια σφυρίγματα εις βάρος του Παναθηναϊκού.
Η προσοχή της παγκόσμιας μπασκετικής κοινότητας αυτές τις ημέρες είναι στραμμένη στη Λιλ και ακολούθως στο Παρίσι της Γαλλίας, όπου διεξάγεται το Ολυμπιακό τουρνουά μπάσκετ, στα πλαίσια των Ολυμπιακών Αγώνων του 2024.
Η Εθνική Ελλάδας Νέων Ανδρών παίζοντας με ψυχή στην τελευταία περίοδο, λύγισε το Βέλγιο με 70-68 στον μικρό τελικό του Eurobasket U20 της Πολωνίας και κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά.
Για τις συμβουλές που δίνει στους γιους της, αλλά και για όσα βίωσε μετακομίζοντας από την Νιγηρία στην Ελλάδα μίλησε η Βερόνικα Αντετοκούνμπο σε συνέντευξη που παραχώρησε στο περιοδικό Down Town
Σπουδαία προσπάθεια και ακόμα πιο σπουδαία νίκη για την Εθνική Νέων Ανδρών, η οποία επικράτησε με 87-82 της Λιθουανίας και προκρίθηκε στα ημιτελικά του EuroBasket U20, εκεί όπου θα αντιμετωπίσει τη Γαλλία.