«Ήταν πολύ καλά. Θέλαμε τους τρεις βαθμούς, σε ένα δύσκολο παιχνίδι, τα καταφέραμε και είναι πολύ σημαντικό για εμάς. Τώρα πρέπει να συγκεντρωθούμε στο επόμενο παιχνίδι και να πάρουμε τους τρεις βαθμούς».
Για την δική του εμφάνιση: «Είμαι χαρούμενος που επέστρεψα και ακόμα περισσότερο για το αποτέλεσμα και πως κάναμε καλό παιχνίδι».
Ένα μήνυμα για τον κόσμο ενόψει των τελευταίων παιχνιδιών: «Πάντα θέλουμε την στήριξή τους. Την χρειαζόμαστε και ελπίζουμε να πετύχουμε τον στόχο μας που είναι το πρωτάθλημα».
Για την παρουσία του κόσμου και την ενέργεια που τους έδωσε σήμερα: «Ήταν φανταστικοί, ήρθαν και μας στήριξαν. Το χρειαζόμαστε και τους το ανταποδώσαμε».
Διπλό «κτύπημα» στα social media από τον ΑΠΟΕΛ, την επομένη της νίκης επί της Πετροκούμπ με 1-0, που έδωσε προβάδισμα στην Κυπριακή ομάδα για πρόκριση στον Γ' προκριματικό του Τσάμπιονς Λιγκ.
Δηλώσεις στον ΣΠΟΡ FM έκανε ο παλαίμαχος ποδοσφαιριστής του ΑΠΟΕΛ, Κώστας Φασουλιώτης, την επομένη της νίκης της ομάδας του επί της Πετροκούμπ Μολδαβίας για τον Β' προκριματικό του Τσάμπιονς Λιγκ.
Εκτός από τη νίκη επί της Πετροκούμπ, οι οπαδοί του ΑΠΟΕΛ χάρηκαν και για τη συμμετοχή των δύο μεγάλων μεταγραφικών αποκτημάτων της ομάδας τους, των Ελ Αραμπί και Μάγιερ.