Ολυμπιακοί αγώνες: Η πλεύση της Κυπριακής αποστολής στον Σηκουάνα (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ)
Η κυπριακή αποστολή στην τελετή έναρξης στο Παρίσι.
Ακολουθήστε μας στο Google news
Κρίσιμη αναμέτρηση και για τις δύο ομάδες, καθώς είμαστε τρεις στροφές πριν από το τέλος του πρωταθλήματος.
Η ομάδα της Λευκωσίας δίνει μάχη για τον τίτλο, ενώ η Λεμεσιανή ομάδα παλεύει για ένα Ευρωπαϊκό εισιτήριο.
Ο ΑΠΟΕΛ ψάχνει να «κολλήσει» νίκη για πρώτη φορά στα πλέι-οφ, η οποία θα τον διατηρήσει στην κορυφή της βαθμολογίας. Ο Σα Πίντο ετοιμάζει πλάνο νίκης, χωρίς να έχει ιδιαίτερα προβλήματα, αφού εκτός είναι μόνο οι ποδοσφαιριστές που λείπουν εδώ και καιρό!
Ο Σα Πίντο ζήτησε από τους ποδοσφαιριστές του, απόλυτη συγκέντρωση στον αγωνιστικό χώρο και να αντλήσουν δύναμη από τον κόσμο τους, που θα δώσει δυναμικό παρών.
Από την άλλη ο Άρης έχει να κερδίσει από τις 10/3, όταν επικρατήσει του ΑΠΟΕΛ στη Λεμεσό, με 2-1. Αυτή είναι η μοναδική νίκη για την «Ελαφρά Ταξιαρχία» στα πλέι-οφ.
Ο Άρης θα τα δώσει όλα, για να εξασφαλίσει Ευρωπαϊκό εισιτήριο. Ενδεχόμενη ήττα η ισοπαλία κόντρα στον ΑΠΟΕΛ, μπορεί να αφήσει οριστικά εκτός τριάδας της Λεμεσιανή ομάδα.
Ο Αλεξέι Σπιλέφσκι δεν υπολογίζει τους Στρούσκι, Σουμάνσκι, Καζού και Γιαγκό, ενώ ο Σαβό αναμένεται να είναι στην αποστολή.