Ο Οθέλλος επικράτησε με 2-1 του Εθνικού Άχνας, για την 10η αγωνιστική των πλέι-αουτ.

Για την ομάδα της Αθηαίνου σκόραραν οι Πιχ και Ναρντίνι, ενώ για τον Εθνικό ο Περατικός.

Με την έναρξη του αγώνα ο Οθέλλος μόλις στο 6ο λεπτό, βρήκε δοκάρι μετά από δυνατό σουτ του Κυριάκου εκτός περιοχής.

Ο Εθνικός βρήκε δύο καλές ευκαιρίες στο 20’ και στο 22’, αρχική με εκτέλεση φάουλ του Πιχ και στην συνέχεια με κεφαλιά του Ιωαννίδη.

Ο Οθέλλος ήταν η ομάδα που άνοιξε το σκορ, αφού στο 32ο λεπτό ο Ναρτνίνι βρήκε δίχτυα. Σε εκτέλεση φάουλ, ο Χριστοδούλου, πάτησε με τακουνάκι στον Βραζιλιάνο που με δυνατό σουτ άνοιξε το σκορ!

Δύο λεπτά μετά ο Οθέλλος βρήκε και άλλο γκολ. Ο Αρτυματάς έκανε το λάθος και έκλεψε ο Πιχ, ο οποίος πάτησε περιοχή, ξεπέρασε τον Παναγή και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα!

Ο Οθέλλος βρήκε το γκολ της μείωσης στο 56ο λεπτό του αγώνα. Ο Περατικός με σουτ στην κίνηση εκτός περιοχής, έστειλε την μπάλα στην δεξιά γωνία του Παναγιώτου.

Στην συνέχεια του αγώνα καμία από τους δύο ομάδες δεν βρήκε κάποια μεγάλη φάση και έτσι παρέμεινε το 2-1.

Το LIVE:

Καθυστερήσεις 4 λεπτά

87' Σουτ του Καμπρέρα, μπλοκάρει ο Παναγιώτου.

85' Κίτρινη στον Χριστοδούλου.

83' Διπλή αλλαγή για τον Οθέλλο. Έξω Κατσιατής και Χατζηπασχάλης, μέσα Ιωάννου και Σανγκαρέ.

74' Κίτρινη στον Ριστέφσκι.

70' Αναγκαστική αλλαγή για τον Αναγκ που μπήκε στο 40', στην θέση του ο Σλάβικ.

66' Μπέκερ αντί του Χριστοφή.

59' Διπλή αλλαγή για τον Εθνικό. Καμπρέρα και Ντράζιτς, στις θέσεις των Ηλία και Ιωαννίδη.

58' ΓΚΟΟΛ για τον Εθνικό και 2-1. Ο Περατικός με σουτ στην κίνηση εκτός περιοχής, έστειλε την μπάλα στην δεξιά γωνία του Παναγιώτου.

49' Κίτρινη στον Σούτο.

Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου

Διπλή αλλαγή για τον Εθνικό. Εκτός Πεχλιβάνης και Κ.Ηλία, εντός Λίπσκι και Νικολάου.

Τέλος ημιχρόνου

45+2' Σουτ του Σούτο από πλάγια εντός περιοχής, μάζεψε ο Παναγή.

Kαθυστερήσεις 2 λεπτά

40' Αναγκαστική αλλαγή ο Σταμούλης. Στη θέση του ο Ανάγκ.

34' ΓΚΟΟΛ για τον Οθέλλο και 2-0. Ο Αρτυματάς έκανε το λάθος και έκλεψε ο Πιχ, ο οποίος πάτησε περιοχή, ξεπέρασε τον Παναγή και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα!

32' ΓΚΟΟΛ για τον Οθέλλο και 1-0. Σε εκτέλεση φάουλ, ο Χριστοδούλου, πάτησε με τακουνάκι στον Ναρντρίνι που με δυνατό σουτ άνοιξε το σκορ!

22' Σέντρα του Ιωάννου από δεξιά, ο Ιωαννίδης έκανε την κεφαλιά και έστειλε την μπάλα λίγο έξω.

20' Εκτέλεση φάουλ από τον Πιχ, ο Παναγή αποκρούει σε κόρνερ.

6' ΔΟΚΑΡΙ για τον Οθέλλο. Ο Κυριάκου δοκίμασε το σουτ εκτός περιοχής και η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι του Παναγή.

Ενδεκάδες:

Οθέλλος (Κ.Σακκάς):Παναγιώτου, Σταμούλης (40' Ανάγκ (70' Σλάβικ)), Γιάνσεν, Καστάνας, Κυριάκου, Χατζηπασχάλης (83' Σανγκαρέ), Χριστοδούλου, Κατσιατής (83' Ιωάννου), Ναρντίνι, Πιχ, Σούτο.

Στον πάγκο:Τζιακουρής, Μαλλουρή, Μπραμπίγια, Παυλή, Κόπα, Μαϊσουράντζε, Μιτσής, Κορίνους.

Εθνικός Άχνας (Μπ.Τζούρεφ):Παναγή, Ιωάννου, Αρτυματάς, Περατικός, Ριστέφσκι, Σπιρόφσκι, Κ.Ηλία (46' Νικολάου), Πεχλιβάνης (46' Λίπσκι), Χριστοφή (66' Μπέκερ), Μ.Ηλία (59' Καμπρέρα), Ιωαννίδης (59' Ντράζιτς).

Στον πάγκο:Μπογκατίνοφ, Σταυρινού, Ντε Ιριόντο, Μπίκερ, Στυλιανού, Αγγελόπουλος.

Διαιτητής: Κώστα Ροβέρτος
Α' Βοηθός Διαιτητής: Στυλιανού Μάριος
Β' Βοηθός Διαιτητής: Αναστασίου Στέφανος
4ος Διαιτητής: Αντωνίου Μάριος