Πριν από την έναρξη του ημιτελικού κυπέλλου στο ΓΣΠ ανάμεσα στην Ομόνοια και τον Άρη, ο προπονητής του «τριφυλλιού», Γιάννης Αναστασίου, καλωσόρισε τον συνάδελφο του στη Λεμεσιανή ομάδα, Αλεξέι Σπιλέφσκι, με τους δύο άντρες να τα λένε σε πολύ καλό κλίμα.
Όπως ανέφερε ο Κωνσταντίνος Σιαμπουλλής σε σημερινές ραδιοφωνικές του δηλώσεις, σύμφωνα με την προκύρηξη, ο τελικός κυπέλλου της νέας σεζόν (2024-2025), θα διεξαχθεί στο ΓΣΠ, όμως θα υπάρχει ένα... «παράθυρο» για να γίνει σε άλλο γήπεδο!
Το τμήμα διαιτησίας της ΚΟΠ επεξηγεί τη φάση του 3ου λεπτού του τελικού Κυπέλλου Coca - Cola στην οποία καταλογίστηκε πέναλτι υπέρ της Πάφου μετά από On field review.
Είθισται να λέμε πως το κύπελλο είναι ο θεσμός των εκπλήξεων, αλλά στην Κύπρο αυτό το κλισέ το βλέπουμε σπάνια να παίρνει «σάρκα και οστά», αφού τις περισσότερες φορές το τρόπαιο το σηκώνει ομάδα που βρίσκεται στο... TOP-5 στις κατακτήσεις.