Έξαλλα πανηγύρισε τη νίκη επί της Πάφου με 0-2 ο προπονητής του ΑΠΟΕΛ, Ρικάρντο Σα Πίντο, ο οποίος αγκάλιασε αρκετούς από τους παίκτες του, με τον φωτογραφικό φακό να καταγράφει δύο δυνατά σκηνικά με Σαρφό και Κβιλιτάια!
Διπλό «κτύπημα» στα social media από τον ΑΠΟΕΛ, την επομένη της νίκης επί της Πετροκούμπ με 1-0, που έδωσε προβάδισμα στην Κυπριακή ομάδα για πρόκριση στον Γ' προκριματικό του Τσάμπιονς Λιγκ.
Δηλώσεις στον ΣΠΟΡ FM έκανε ο παλαίμαχος ποδοσφαιριστής του ΑΠΟΕΛ, Κώστας Φασουλιώτης, την επομένη της νίκης της ομάδας του επί της Πετροκούμπ Μολδαβίας για τον Β' προκριματικό του Τσάμπιονς Λιγκ.
Εκτός από τη νίκη επί της Πετροκούμπ, οι οπαδοί του ΑΠΟΕΛ χάρηκαν και για τη συμμετοχή των δύο μεγάλων μεταγραφικών αποκτημάτων της ομάδας τους, των Ελ Αραμπί και Μάγιερ.